„Ursii” de la BC Timba Timisoara, suparati pe municipalitate

Conducerea BC Timba Timişoara sancţionează aspru decizia Consiliului Local Timişoara, care a decis să nu aloce niciun leu pentru sezonul viitor, primul în liga de I de baschet pentru „urşi”. Pentru că nu a fost premiat tot lotul, doi jucători de la aceiaşi echipă au refuzat să fie premiaţi cu câte 500 de lei de municipalitate cu ocazia Zilei Timişoarei.  

 

Într-un comunicat oficial, cei de la BC Timba Timişoara condamnă primăria Timişoara pentru că s-a opus proiectului care prevedea acordarea unei sume echipei de baschet, dar uită de Consiliu Local, unde s-a luat decizia ca doar BC Timişoara să primească bani din partea municipalităţii. „Dorim să ne exprimăm dezamăgirea cauzată de atitudinea Primăriei Municipiului Timişoara, care a decis să nu ofere nici un fel de sprijin echipei noastre, cu toate că finanţează toate cluburile şi toate sporturile din Timişoara”, se arată în comunicatul respectiv. Mai departe, în acelaşi comunicat, conducerea BC Timba informează că jucătorii Florin Popa şi Petru Czomor au refuzat infima primă de câte 500 de lei din partea municipalităţii, primă pe care ar fi urmat să o încaseze cu ocazia Zilei Timişoarei. Ambii jucători au refuzat prima de 500 de lei motivând că baschetul este un sport de echipă iar în aceste condiţii normal ar fi fost ca tot lotul să fie premiat.

 

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

3 comentarii pentru acest articol

Ion Luca a spus: (august 4th, 2012 at 07:16 )

Ce-a facut Sebastian Raducanu este o nesimtire! Echipa asta condusa de el nu are nici o sansa

Dan Alexandru a spus: (august 4th, 2012 at 12:58 )

Ce a facut Sebastian Raducanu? Eu spun ca Robu a facut o mare nedreptate! Un primar care nu intelege absolut nimic…pacat de orasul nostru!

@Dan Alexandru a spus: (august 4th, 2012 at 13:16 )

ce greseala a facut robu? pai bc timisoara e echipa timisoarei. pentru ca cineva are o ambitie personala, nu inseamna ca trebuie sa-i fie sustinuta din bani publici. foarte bine a procedat robu.

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

aeroportul-timisoara-stuttgard

Administratie vezi arhiva Administratie

gauss-topografie-timisoara_728x90px

Politica vezi arhiva Politica

CCIAT, misiune economică în SUA

Sport vezi arhiva Sport

Dragan Petricevic: „Vrem să rezolvăm ecuaţia intrării în Top 6 cu forţele proprii”

Ultima partidă din prima fază a Ligii Naţionale de baschet masculin – grupa valorică A va rezolva ecuaţia ultimelor echipe calificate în Top 6. Baschet SCM Timişoara luptă pentru o poziţie care să-i asigure participarea în faza menţionată. „Leii” din Banat vor da piept sâmbătă, de la ora 19, la sala „Constantin Jude”, cu BC...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Dragan Petricevic: „Vrem să rezolvăm ecuaţia intrării în Top 6 cu forţele proprii”
Iulius Town

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

CCIAT

Continuă programul SIA Vest, la CCIA Timiş

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, în calitate de partener coordonator al Proiectului „SIA VEST – Suport pentru Inițiative Antreprenoriale”, continuă activitatea de sprijinire și monitorizare a start-up-uri finanțate în cadrul proiectului.  După autorizarea activității și semnarea contractelor de subvenție, firmele au început implementarea planurilor de afaceri selectate spre finanțare. Cele 24 de firme...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Continuă programul SIA Vest, la CCIA Timiş

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Liderul Pro România, Victor Ponta, de abia aşteaptă ca Sorin Grindeanu să se reîntoarcă în PSD şi să facă reformă, nu doar să fie pe post de „moţ”. Fostul său coleg de partid, trebuie să intre din nou în rândul social-democraţilor şi să se apuce de curăţenie, să retragă personaje gen „odiosul şi sinistra”.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Un parteneriat politic alături de Grindeanu şi un PSD „curăţat” e atractiv pentru Pro România
Ceața este tot mai prezentă în această perioadă în Timiș. Polițiștii rutieri recomandă tuturor participanților la trafic să respecte, cu strictețe, regulile de circulație, semnificația indicatoarelor rutiere, să adapteze permanent viteza la condițiile meteo și să se informeze cu privire la condițiile meteo și tronsoanele de drum pe care le vor parcurge. Polițiștii au căteva...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Recomandările polițiștilor pentru a conduce în siguranță pe ceață: Păstrați o distanță de siguranță față de autovehiculul care circulă în față!
La Arad va avea loc un concert caritabil pentru a ajuta la reabilitarea Secției Pediatrie II a Spitalului Județean din localitate. „Din dragoste pentru copii” se numește evenimentul organizat în contextul „Anului omagial al pastorației părinților și copiilor” și al „Anului comemorativ al filantropilor ortodocși români”. Arhiepiscopia Aradului împreună cu Fundația „Filantropia” (în parteneriat cu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Concert caritabil la Arad pentru reabilitarea Secției Pediatrie II a Spitalului Județean
Top