Stirile din ziua: 14 octombrie 2012

600 de aplaudaci USL din Timis ii vor bruia pe Barroso si Merkel

În exact a doua zi după meciul Naționalei cu Olanda, miercuri, 17 octombrie, Arena Națională va fi gazda unui eveniment care se dorește extrem de grandios: lansarea celor 452 de candidați USL pentru alegerile parlamentare. Liderii uniunii doresc să umple la maximum atât tribunele stadionului, cât și spațiul destinat gazonului.

Bojin si Ostaficiuc isi împart „Clanul tarnavenilor”

Prin dezertarea lui Dorin Cândea din PDL în PSD, se destramă unul dintre cele mai puternice, indestructibile și tentaculare clanuri din politica timișeană. Un clan care a crescut în PDL Timiș sub binecuvântarea președintelui acestei filiale, Constantin Ostaficiuc. Piesele de rezistență ale acestui clan au fost Alain Rus, Cornel Sămărtinean și menționatul Dorin Cândea, toți trei fiind născuți în orașul Târnăveni.

Top
deBanat.ro - spune realitatea!
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.