Grindeanu crede ca intreaga campanie pentru spitalul de copii va avea succes

Viceprimarul Sorin Grindeanu, candidat USL pe Colegiul II Deputaţi, are motive să fie optimist în privinţa campaniei de strângeri de semnături pentru construirea unui nou spital de copii. Grindeanu este convins că Guvernul Ponta va continua să aloce bani Timişoarei.

„Au fost lansate o serie de atacuri la adresa mea cu privire la campania pentru un nou spital de copii. La începutul campaniei am făcut apel la toată clasa politică, să se implice în această campanie, dacă doresc.

Proiectul nu îl duce acasă nici Grindeanu, nici Adam, nici Robu, Bojin sau Ponta. Este un proiect pentru construirea unui spital regional de copii. Sunt convins că vom avea succes. E vremea ca politicienii să treacă de la promisiuni la angajamente ferme. Am încredere că sunt destul de tenace în promisiunile şi angajamentele pe care le fac”, spune Sorin Grindeanu.

Viceprimarul susţine că, până în prezent, au fost strânse deja aproximativ 15.000 de semnături pentru spitalul de copii. O treime din acestea au venit prin intermediul Internetului, iar restul au fost adunate de voluntari. Campania de strângere de semnături pentru spitalul de copii a fost criticată public de Andrei Văcaru, preşedintele Forţei Civice Timiş. Acesta a susţinut că proiectul este pur politic şi că USL Timiş trebuia să ceară direct bani de la Guvernul Ponta, nu să facă o astfel de campanie.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

63 comentarii pentru acest articol

RUSINE a spus: (octombrie 25th, 2012 at 16:57 )

RUSINE sa va fie, dle Grindeanu! Stiati ca Spitalul de Copii are probleme de cel putin de cand sunteti viceprimar si n-ati facut nimic. Acum v-ati lipit de proiect exact inainte de campania electorala. Daca v-as fi votat pana acum pentru ca credeam sa sunteti un tanar onest, nu o sa o mai fac! Ati dat dovada de ipocrizie si rea-credinta! D-zeu nu bate cu parul, dle Grindeanu, nu puteti sa va folositi de necazul unor copii pentru campanie. O mama

Grindeanu!!! a spus: (octombrie 25th, 2012 at 17:32 )

da-ti fata jos de pe spital!!!!!!!!!nesimtitule!!

mariana a spus: (octombrie 25th, 2012 at 17:41 )

poate ca nu e chiar moral ce face grindeanu, dar daca reuseste sa rezolve aceasta problema cu ridicarea unui nou spital, atunci a tras cartea castigatoare. daca nu reuseste, e nasol, e compromis politic. norocul lui va fi ca memoria coletctiva la romani e cel mai usor de sters. oricum, vorbind despre spital, eu ii doresc succes.

@mariana a spus: (octombrie 25th, 2012 at 17:59 )

ce sa rezolve intr-o luna? va anunta ca a strans nu stiu cate semnaturi si gata. Foloseste datele personale din proiectul de sustinere a spitalului sa sune lumea si sa spuna ca el e initiatorul si gata. Campanie electorala cu manta! Ce e greu de inteles? Nu suntem toti idioti, draga mariana

mariana a spus: (octombrie 25th, 2012 at 18:08 )

eu nu spun ca nu e asa cum spui. intrevad insa ca poate, printr-un mircaol, se va si realiza proiectul. asta nu inseamna ca sunt idioata. atentie, am spus miracol, deci sunt constienta ca procentul de realizare e extrem de scazut. dar niciodata sa nu spui niciodata. asa cum mai spuneam, daca o da in bara, el are de suferit. e delicat sa te folosesti de niste copilasi si de parintii lor. il va manca oprobiul public.

@mariana a spus: (octombrie 25th, 2012 at 18:18 )

si daca ajunge deputat ca isi face campanie ca nesimtitul cu imensa problema a spitalului si nu reuseste sa faca nimic pt spital, asa cum nu a facut nimic nici in ultimii 8 ani de cand e in administratia locala( 4 ca viceprimar, da?!?), te duci tu la poarta lui sa ii ceri sa-si dea demisia? sau crezi ca il va deranja cumva dpdv politic ca nu a reusit sa faca nimic?? raspunde-ti tie, ca eu stiu deja raspunsul, din pacate…

o sa te bata Dumnezeu! a spus: (octombrie 25th, 2012 at 18:30 )

nesimtituleee!!!!

o intrebare!! a spus: (octombrie 25th, 2012 at 18:36 )

as vrea sa ne explice domnu viceprimar cine a platit tot panotajul din oras care il arata pe el ca mesia spitalului de copii

doina a spus: (octombrie 25th, 2012 at 18:37 )

hai sa vedem daca va reusi sa duca proiectul pana la capat. daca reuseste, cinste lui. in caz contrar, inseamna ca avem de a face cu un alt impostor din politica romaneasca, nimic nou sub soare. nu crfed ca blestemele isi au rostul.

bulitOrza a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:08 )

Bai comentatorilor eu sunt de parere ca daca Grindeanu atrage prin aceasta campanie banii pentru spital atunci e de aplaudat.

@bulitOrza a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:14 )

Tu esti de parere ca daca si cu parca. De ce n-a facut-o 8 ani? De 8 ani e in primarie – 4 consilier local, 4 viceprimar. Spitalul de copii are probleme de ceva ani, nu de acum. Ce sa va povestesc, acum si-a dat seama de situatia delicata in care se afla spitalul, nu? Cat de prosti suntem?

anca a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:15 )

bravo lui ca s-a gandit la asa o actiune,.,.si daca o face pt el, pt oras….bine ca o face…nu s-a gandit nimeni pana acum

adina a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:15 )

ma bucur foarte mult ca mai sunt oameni care se gandesc si la copiii acestui oras. felicitari!

cristian a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:16 )

Cei care comenteaza aici sunt cei carora le este frica de el. Felicitari ca a avut aceasta idee!

Dorin a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:18 )

Felicitari domnului Grindeanu pentru initiativa!!!

Paula a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:19 )

Primul om caruia ii pasa de cva in orasu asta!!! Bravo

Marius a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:19 )

Daca face asta sa stiti ca e un lucru bun asa ca cinste dumnealui deci s-o tina tot asa pentru binele comunitatii noastre!

Cristina a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:20 )

Groaznic sa caute cineva sa comenteze de aceasta initiativa. Este cea mai buna din ultimii 30 de ani!! BRAVO BRAVVO!!!!

Manu a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:20 )

Sper domnule Grindeanu ca nu e prima initiativa de acest gen!! Bravo. Tot asa inate

Nicolae Robu a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:21 )

Vreau sa felicit aceasta initiativa

Sanduu a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:21 )

DA.REUSIM

Mirela a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:22 )

Reusim impreuna. Bravo volutarilor

Dan a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:22 )

Vrem sa mai vedem asemenea initiativee. speram ca se va si finaliza!! Respect

Mirela a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:26 )

BRAVO SORIN!!!!

Luci a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:26 )

Respect pentru acest om si voluntarii proiectului!!!

Timisoreanu' a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:27 )

Cand nu se face ceva in oras nu e bine. Cand se face iar nu e bine. Gandim prea mult functie de culorile politice. E o campanie extraordinara si e de felicitat oricine face asa ceva indiferent de ce partid se afla in spatele sau. De aceea de data asta il felicit pe donmul Grindeanu si ii doresc mult succes in demersul sau. Eu as vrea sa ii felicit pe toti , si pe unii si pe altii, dar pentru asta trebuie sa faca ceva ca sa am motive. Asa e usor sa stai pe margine si sa comentezi ce face un sau altu. Ii astept pe toti sa faca macar cate ceva. Felicitari domnule Grindeanu!

:))))))) a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:28 )

grindene…ai scos artileria?
copii…de ce nu va puneti urmatoarea intrebare…de ce nu a facuto pana acum? problema nu e de ieri, e de ani de zile

cora a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:32 )

asta da artilerie. initial credeam ca doar aia de la pdl latra, dar vad ca pesedistii sunt multi ca firele de iarba. hai sa discutam concret. daca ii iese, e ok initiativa, dar daca da chiz, e nasol rau. sa profiti de copii e un lucru groaznic. timpul le va rezolva pe toate. ar fi pacat ca grindeanu sa se increada in cei care scriu sa echilibreze balanta. sunt niste mesaje care contin niste exagerari gretoase.

Alin a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:36 )

E usor sa stai pe margine si sa ii tot critici pe unii si pe altii. Cand nu se face ceva nu e bine , cand se face iar nu e bine , mereu se gasesc carcotasi. Gandim prea mult in functie de culorile politice. Ar trebui sa ii felicitam pe toti cei care fac ceva bine pentru ca numai asa ii vom stimula pe parlamentari ca numai facand bine pot castiga voturile noastre. Ii astept si pe carcotasi sa vina cu ceva pentru oras nu doar sa macane toata ziua din gura. Pentru aceasta minunata campanie doresc sa il felicit pe domnul Grindeanu si ii doresc mult succes in demersul sau. Daca reuseste realizarea spitalului pentru mine ca timisorean e un mare castig. Felicitari inca o data si la cat mai multe astfel de campanii.

Laura a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:39 )

Vai e plin de portocalii pe aicii :)))

@Alin a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:46 )

dragule, vezi ca se vede de la o posta ca esti rosu psd. laudabil va fi atunci cand va fi incheiat asa cum se cuvine proiectul. de latrat la luna stim toti sa latram. il scuipi in fata pe grindeanu daca nu se tine de cuvant? probabil ca nu, asta ar presupune sa-ti scuipi seful.

Andra a spus: (octombrie 25th, 2012 at 19:56 )

Primul caruia ii pasa de copii din timisoara. BRAVOOOO

Dumi a spus: (octombrie 25th, 2012 at 20:04 )

Vad ca mafia portocalie a inceput cu postarile!! Jalnic ca va luati de un om care vrea binele copiilor timisoreni!!!

Freddy a spus: (octombrie 25th, 2012 at 20:05 )

AM multi copii si de aceea apreciez oameni carora le pasa de copii!!

Ade a spus: (octombrie 25th, 2012 at 20:12 )

DA. REUSIM !!! Felicitari pt initiativa!

relu a spus: (octombrie 25th, 2012 at 20:17 )

Cati bani va da Costi sail injurati pe Grindeanu? :)))

Dana a spus: (octombrie 25th, 2012 at 20:18 )

Bafta in campanie domnule viceprimar! Sunt incantata de proiectul dumneavoastra!! DA REUSIM

Nicu a spus: (octombrie 25th, 2012 at 20:19 )

Vrem ca javrele portocalii sa dispara!! Vad ca au inceput ca raia sa apara peste tot!!!

Miri a spus: (octombrie 25th, 2012 at 20:20 )

GRINDEANU DEPUTAT

Tata a spus: (octombrie 25th, 2012 at 20:24 )

Sunt tata si ma bucur ca cineva face ceva pentru copii nostrii!!

Vlad a spus: (octombrie 25th, 2012 at 20:24 )

DA REUSIM!!!!

Bogdy a spus: (octombrie 25th, 2012 at 20:40 )

Vad ca au prins glas cateii lui Costi :)))

Oana a spus: (octombrie 25th, 2012 at 20:47 )

Da .Reusim

Dan a spus: (octombrie 25th, 2012 at 20:58 )

Jos PDL!!!

Ovidiu a spus: (octombrie 25th, 2012 at 21:39 )

Parvenitule,nu iti e rusine sa strangi voturi pe lacrimile unor oameni indurerati?Chiar nu mai ai nici o scrupula?

Nenorocitule a spus: (octombrie 25th, 2012 at 21:49 )

Ia-ti fata aia buhaita de alcol de pe spitalul ala unde chiar sufera sarmanii copii.

Horia a spus: (octombrie 25th, 2012 at 21:56 )

In 8 ani de cand esti vice-primar de ce nu ai facut?Ai fost prea ocupat sa faci bani,sa ai ce sa spargi in cluburi

Vio a spus: (octombrie 25th, 2012 at 22:01 )

Esti foarte credibil cu actiunea asta.Si ca sa vezi,exact in campania electorala te-ai hotarat sa demarezi proiectul.Toata lumea e convinsa ca nu e cu iz politic

Rares a spus: (octombrie 25th, 2012 at 22:04 )

Daca vroiai sa faci un act caritabil,nu impanzeai orasul cu poza ta,si ajutai cu adevarat spitalul fara sa stie nimeni.Dar atunci cum mai castigai tu voturile?

Bogdan a spus: (octombrie 25th, 2012 at 23:52 )

Hmmm, ce s-au incins spiritele…Pana la urma nu imi dau seama care e problema, ca se doreste constructia unei noi cladiri pentru spitalul de copii?!. Cred ca toti cei care au ceva impotriva acestei initiative s-au obisnuit ca guvernantii sa inchida spitale, asa cum s-a intamplat cu 67 de unitati sanitare (inchise de guvernul Boc). Sustin initiativa d-lui Grindeanu, pentru ca Timisoara si Timisorenii (am scris intentionat cu litera marel, pentru cunoscatori) merita un nou spital de copii si un deputat precum Sorin Grindeanu.

Dan a spus: (octombrie 26th, 2012 at 00:05 )

Sper ca domnul Grindeanu va arata ca va si obtine fondurile pentru spital! Bafta

Ghita a spus: (octombrie 26th, 2012 at 00:05 )

Cartierul Freidorf este alaturi de Sorin!! Lupta pentru spital!!

Maria a spus: (octombrie 26th, 2012 at 00:06 )

Pe langa spital domnu Grindeanu repara si drumurile din oras! Felcitari!!!

Maria a spus: (octombrie 26th, 2012 at 00:06 )

DA. VA REUSI!!!!

Bila a spus: (octombrie 26th, 2012 at 00:07 )

Vrem un oras european. Il paote face Sorin Grindeanu??? Sa vedem!!!

Duma a spus: (octombrie 26th, 2012 at 00:07 )

Bravo Sorin!!!

Dani a spus: (octombrie 26th, 2012 at 09:36 )

Bafta domnului Grindeanu si bravo!!!

Oana a spus: (octombrie 26th, 2012 at 09:39 )

Ce frumos ca unii se mai gandesc si la copii nostrii. Sunt uimita! Felicitari

Seby a spus: (octombrie 26th, 2012 at 09:40 )

Cum sa critici un om care vrea sa faca un spital de copii?? Penibil

Pitic a spus: (octombrie 26th, 2012 at 09:40 )

Sper ca va reusi proiectul!!

@Oana a spus: (octombrie 26th, 2012 at 10:35 )

de fapt tu esti o fiinta atat de proasta in uimirea ta, in cat nu-ti dai seama. si eu imi doresc sa aduc sabia lui stefan cel mare la timisoara. asta ce inseamna, ca sunt vreo scula pentru tine si neamul tau de mirati? stai sa o aduc si mai vorbim dupa aia. asa e si cu spitalul.

BU a spus: (octombrie 26th, 2012 at 14:09 )

te draq de gunoi

adina a spus: (octombrie 26th, 2012 at 14:13 )

e foarte comic cum astia din psd posteaza mesaje de sustinere pentru seful lor.

vai de capu vostru !
PS : alea de bine le-a scris Grindeanu 🙂

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Fidelity by Iulius Mall
Fidelity by Iulius Mall

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

Când îți propui puțin, nu prea primești mare lucru. Ripi, învinsă la Buzău

Ripensia a avut o deplasare grea la Buzău, în fața unei echipe ce își propune maximum în acest an. Așa că Ripi nu s-a dus cu prea multe speranțe, dar chiar și așa cu puțin mai mult curaj și ceva șansă în fața porții se putea obține ceva. Piftor a avut primele ocazii, dar și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Când îți propui puțin, nu prea primești mare lucru. Ripi, învinsă la Buzău
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară a Banatului își schimbă numele. Acum e de „Științele Vieții”

Una dintre cele patru universități de stat care funcționează în Timișoara trece printr-o transformare totală de nume. Modificarea a fost deja aprobată și consfințită la București printr-o hotărâre de guvern. Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară a Banatului nu mai este din această lună nici ”de Științe Agricole și Medicină Veterinară” și nici ”a...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Universitatea de Științe Agricole și Medicină Veterinară a Banatului își schimbă numele. Acum e de „Științele Vieții”

Economic vezi arhiva Economic

Fabrica de biciclete electrice Corratec Timișoara a fost inaugurată oficial/FOTO

Corratec, fabricantul german de talie mondială din domeniul bicicletelor perfomance, a inaugurat oficial noua fabrică pe care o deține deja la Timișoara. Aceasta produce deja în orașul nostru în jur de 350 de biciclete electrice pe zi, dar ținta este de 1000–1200 de biciclete pe zi, la începutul anului 2024. Vechea locație de producție a...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Fabrica de biciclete electrice Corratec Timișoara a fost inaugurată oficial/FOTO

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Autoritățile au emis sâmbătă, 6 august, un nou buletin informativ privind evoluția pandemiei de coronavirus în România. În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 6.441 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), cu 1.324 mai puține față de ziua anterioară. În intervalul 05.08.2022 (10:00) – 06.08.2022 (10:00)...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Bilanț COVID, 6 august. În continuare se înregistrează scăderi la noi infecții, atât în țară, cât și în Timiș
Pentru prima dată în eşalonul secund, după o promovare spectaculoasă, CSC Dumbrăviţa a reuşit o victorie surprinzătore în meciul de debut. Timişenii au câştigat la Târgu Jiu, scor 1-0, în urma unui gol marcat de Răzvan Ghinescu. Cu trei puncte în cont, dumbrăviţenii aşteaptă acum primul meci acasă în Liga a 2-a, săptâmîna viitoare în...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Debut excelent pentru Dumbrăviţa în Liga a 2-a. Victorie în deplasare la Târgu Jiu
La Timișoara va demara în scurt timp construcția primei clădiri din cadrul unuia dintre cele mai importante zone imobiliare noi, care se ridică pe terenul fostei fabrici Paltim. De curând, dezvoltatorul proiectului a semnat contractul de construire cu o cunoscută societate din domeniul construcțiilor. Termenul estimat de livrare pentru apartamentele din prima clădire rezidențială este...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Demarează lucrările la un nou complex imobiliar situat în zona centrală a Timișoarei
Iulius Town propune pentru acest weekend o serie de activități care vor aduce bucurie întregii familii, cu multe atracţii atât pentru cei mari, cât şi pentru cei mici. În Iulius Mall vă întâmpină o expoziție inedită de tablouri 3D, în Iulius Gardens vor avea loc diverse evenimente pentru copii, planetariul vă așteaptă în continuare să...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Weekend relaxant la Iulius Town: expoziție de tablouri 3D, activități pentru cei mici și momente de răsfăț în aer liber/Foto
Ștafeta verificărilor la campusul Lenau a fost preluată de viceprimarul Ruben Lațcău de la primarul Dominic Fritz. ”Secundul” a vizitat șantierul și a anunțat că a fost finalizată structura de rezistență a viitoarei clădiri. Conform oficialului din Primăria Timișoara, anul viitor ar putea fi gata investiția și vor fi disponibile 48 de noi săli de...
Citeşte tot articolul Citeste articolul A fost finalizată structura de rezistență de la noua clădire a Liceului Lenau
Prim-divizionara de handbal masculin SCM Poli Timişoara s-a deplasat la Veszprem, unde a întâlnit finalist Cupei Ungariei, echipa locală VKKFT. A fost un meci cu foarte multe reușite ofensive. Încă de la pauză scorul era „mare”, 21-21, iar la final maghiarii au învins cu 40-37. Golurile SCM Politehnica au fost înscrise de: Baican 9, Fenici...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Eşec amical şi în Ungaria
Începând de astăzi, 6 august, cetățenii pot vota în cadrul programului de bugetare participativă al Consiliului Județean. Programul de bugetare participativă al Consiliului Județean este în valoare de 3 milioane de lei. Bugetul participativ încurajează cetățenii să se implice în luarea deciziilor privind dezvoltarea comunității. Pe scurt, Consiliul alocă banii, timișenii vin cu propuneri, iar...
Citeşte tot articolul Citeste articolul De astăzi, cetățenii pot vota pentru stabilirea beneficiarilor bugetului participativ al CJ Timiș
Top