Dugulescu, deputatul lui Grapini, ii deschide acesteia drumul spre parlament

Preşedintele PC Timiş, Maria Grapini, e foarte încântat de „migrarea” lui Marius Dugulescu de la PDL la PP-DD. Conservatoarea e convinsă că dezertarea actualului deputat îi va netezi drumul spre parlament. Grapini și Dugulescu vor fi adversari pe Colegiul III Timișoara.

„Cetăţenii din Colegiul III vor putea compara între un candidat care a fost în trei luni la trei partide şi un candidat care şi-a făcut un business şi un nume. Îmi pare rău că un om aşa tânăr a reuşit să-şi flambeze atât de mult caracterul şi să-şi deformeze coloană vertebrală, culmea, declarând că e onest”, a afirmat Maria Grapini.

Singura imagine pe care femeia de afaceri o asociază cu Dugulescu este strâns legată de Parlamentul României şi de un vot istoric al deputatului neoprotestant. „Nu poţi să propăvăduieşti ceva ca pastor şi să minţi apoi. După ce o ţară întreagă a văzut că Dugulescu a votat la două mâini, la ieşirea din sală a spus că nu e adevărat. Dugulescu nu are credibilitate. Era un adversar mai dificil dacă rămânea constant. Deputatul Dugulescu, care este şi deputatul meu, nu s-a remarcat cu nimic”, a mai spus Grapini.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

21 comentarii pentru acest articol

Un angajat.... a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:12 )

Doamna Grapini ti ai facut un business, dar salarile mai uiti sa le dai, ne jignesti tipi la noi parca am fi ultimii oameni, noi fiind cei care iti aduc banii, aveti o rautate de nedescris, ne spuneti ca daca nu ne convine sa plecam dar unde sa mergem ca avem copii acasa care cer de mancare…asa ca nu va laudati ca sunteti nu stiu cine, in ochii nostri celor care va cunoastem sunteti o scorpie.

vlad a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:17 )

pe acest colegiu s-au adunat toti prostii si proatele satului. oare cu ce au gresit oamenii arondati in acest colegiu?

alin a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:28 )

Au murit degeaba copii la Revolutie, daca in colegiul meu am ajuns sa am de ales intre penibilii de Grapini si Dugulescu(mai e si jenantul de Orza tot in colegiul meu). Prima data cand nu ma duc la vot in 10 ani. Si ma gandesc serios sa plec din tara, deoarece am posibilitatea. Nu am crezut ca o sa ajung vreodata sa spun asra, dar nu mai vad nici o speranta in rahatul asta de tara!

Ion a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:25 )

hahaah, te bate Dugulescu la pas!!! Visează tu cu ochii deschisi….

Misu. a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:26 )

Sincer…o prefer pe dna Grapini in locul unui traseist politic. Ce semn mai bun poti avea ptr moralitatea unui om decat aceasta perpetua mutare dintr-un partid in altul???

Mirel. a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:29 )

Foarte bine l-a descris pe Dugulescu… chiar…ce a facut pentru timisoreni?

Ion a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:31 )

E in al 2 lea partid Marius Dugulescu, a vrut doar sa plece la PNL si nu a mai făcut o, atunci când a venit spre PNL l au laudat toți, nu a zis nici FAS madam Grapini dar acum urla, de fapt e disperata baba. Eu votez OMUL nu partidul! Dugulescu deputat!

Ion a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:34 )

a făcut foarte multe, se vede ca nu ești din colegiul 3 ca altfel primei rapoartele de activitate ce le a distribuit fiecărui alegător.Intra pe pagina de FB a dep Dugulescu si citește le si intra pe site ul camerei Deputatilor si vezi ca e printre primii la activitatea parlamentara.

mihai a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:43 )

Au murit degeaba copii la Revolutie ca sa am de ales in colegiul meu intre penibilii de Grapini si Dugulescu (plus jenantul de Orza). Am 28 de ani si e prima oare de cand nu ma duc la vot. Plec insa din tara, pentru ca am avut de mai mult timp posibilitatea sa lucreza afara, insa am refuzat tot timpul. Nu am crezut niciodata ca o sa ajung sa cred asta, insa in Romania nu mai vad nicio speranta nici pentru mine, nici pentru copiii pe care o sa ii am.

Biliana a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:43 )

Cine o votează pe baba cloanta??? ea spera ca USL ul o face deputat dar oamenii știu ca e din partidul lui Voiculescu informatorul, PC ul este un WC care capuseaza alte partide ca sa între in Parlament, anul asta e rândul PNL ului, săracul Bratianu daca ar știi ce a ajuns partidul lui de suflet.

Dan a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:46 )

Chiar vad ca le e frica de Dugulescu, si la Orza si la Grapini, va bate pe amândoi la pachet.Se încearcă improvizat cu noroi la greu dar cetățenii știu ce a făcut Dugulescu timp de 4 ani, si sondajele arată același lucru, Dugulescu castiga!

@ionel a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:54 )

Zi merci Grapini ca Dugulescu a trecut pe langa PNL ca altfel candidai pe la Dambovita :-))

ciociolina a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 10:58 )

cei mai incompetenti candidati sunt pe colegiul asta. ce sa alegi? pe cine? un baiat dus cu pluta care se plimba de ceva timp dintr-un partid in altul? sau pe unul care a stat timp de 12 ani la primarie in postul de viceprimar si dupa aia l-a tradat pe ciuhandu, al doilea lui tata? sau pe grapini, o tzatza care are mecla ce te duce cu gandul la o gospodina si care nu are nicio treaba cu politica?

adrian nicula a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 11:08 )

Am si eu o intrebare pentru fanii Dugulescu. Ce dracu (ma rog, Dumnezeu, pentru fanii Dugu) a facut Dugulescu ma, pentru noi. Stau si eu in colegiul lui, iar in ultimii 4 nu se vede nimic. M-am uitat pe activitatea lui din parlament. Au trecut 7 legi pe care le/a propus el. (cinci dintre ele au fost propuse de PDL, deci el a semnat ca primarul acolo, n-a propus el legile). Iar inca doua „Legea privind declararea zilei de 22 decembrie Ziua Libertăţii României” si „Lege pentru declararea municipiului Caransebeş „Oraş – martir al Revoluţiei din Decembrie 1989”, au trecut cu bine. In rest, doar proiecte respinse. Dugulescu, esti jenant, de doi lei, un papagal, mars in Caransebes. Pentru colegiul meu n-ai facut nimic.

Un cetățean a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 12:22 )

Adrian Nicula intereseazate mai bine si nu mai dezinforma ca ai citit tu ceva cand se vede ca esti ghips.Detest oameni care comenteaza articolele la comanda altora .In primul rand nu o fi domnul Dugulescu cel mai bun parlamentar din RO dar cu siguranta e cel care a reprezentat cel mai bine un colegiu din cele 4 din Timisoara. Cat despre doamna Grapini sa aiba grija de motanu Felix ca oricum nu ia voturi nici cat Orza si sa nu mai zic ca daca candida sub tigla PC era un nul

Gica a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 12:32 )

Eu nu pot vota o femeie care isi bate joc de proprii sai angajati, nu vreau sa si bata joc si de mine si de restul cetatenilor din colegiul 3, asa ca doamna Grapini invatati sa va comportati cu proprii angajati caci nici ei nu va voteaza, si dupa sa veniti sa candidati pt un post de deputat! Rusine doamna Grapini!

diana a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 12:43 )

problema e foarte simpla pe acest colegiu, nu avem cu cine vota. vor iesi la vot doar aia platiti sau prostii.

Iulian a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 13:35 )

Cu Dugulescu votam, omul asta s a implicat in colegiu timp de 4 ani nu ca alții doar acum in campanie electorala!Asa ca clar Dugulescu va fi câștigător detasat! Grapini mai așteaptă o tura ca ea oricum candidează la toate alegerile!

usl a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 14:28 )

ce baba urata si proasta…. macar de era vreo frumusete, dar asa ?????? bunicuta expirata vrea la parlament ? hai mars la cusut ciorapi !

adrian nicula a spus: (noiembrie 5th, 2012 at 16:26 )

Nu am nimic personal cu „domnul Dugulescu”, bai, @un cetatean. Eu nu sunt pocait si nu pun botul ca la voi la adunare la tot ce spune ala cu biblia in mana. Dar e dreptul meu sa-l intreb cand vine prin Buziasului pe Dugulescu ce a facut pentru zona mea? Ca de 4 ani nu a trecut pe aici! Si e OBLIGATIA lui sa imi dea raportul, pentru ca, vorba aia, IL PLATESC din banii mei. Deci, stimati frati, nu va atacati. Daca cuiva nu ii place de Dugulescu, nu e platit de altii. Mie nu mi place nici de ailalti, dar ailalti nu au fost deputatii mei pana acu. Deci, ciocu mic, trupe pocaite!

alt *ION* a spus: (noiembrie 8th, 2012 at 20:28 )

doamna Grapini cred ca ati gresit calculele.atitea voturi cite ia Orza plus cele ale lui Dugulescu va vor lasa fara mandat.ideal ar fi fost sa va bateti doar cu Orza.Dugulescu daca aduna cele mai multe voturi pentru PP-DD va iesi deputat .Cred ca stiu ce spun.
Cautatima daca doriti

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai
Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club

În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Discuţii făcute în culise prefigurează o alianţă între PSD şi PNL la viitoarele alegeri locale, afirmă reprezentanţii USR Timiş. Aceştia cred că există şi o motivaţie puternică pentru refacerea USL: drenarea banilor publici spre clientelele celor două partide.  Reacţia celor din USR vine în urma unei declaraţii făcute de consilierul local PSD Radu Ţoancă la...
Citeşte tot articolul Citeste articolul USR Timiş trage un semnal de alarmă: “USL se întoarce în 2024!”
În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Handbaliștii de la Poli încep o săptămână nebună și este vorba tocmai despre săptămâna decisivă pentru păstrarea locului în Liga Zimbrilor. Alb-violeții vor juca miercuri în ultima etapă a actualul sezon pe teren propriu, iar de vineri până duminică vor participa în barajul de menținere/promovare în Liga Zimbrilor. Primul meci din seria celor patru va...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Totul sau nimic. SCM Poli își joacă viitorul în această săptămână
Senatorul USR de Timiş Raoul Trifan reacţionează la stenogramele șocante apărute astăzi în presă, în care se face referire la asasinarea lui Cătălin Drulă. Trifan afirmă că aceste stenograme arată dimensiunea răului cu care se luptă orice demnitar USR care încearcă să modernizeze vechiul sistem politic corupt. Raoul Trifan reacţionează prompt la stenogramele din procesul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Raoul Trifan, reacţie la planul asasinării lui Cătălin Drulă: “Pentru politicienii vechiului sistem ar fi ideal să dispărem din viața politică”
Fostul preşedinte PNL Florin Cîţu întreabă la modul retoric dacă Alfred Simonis va fi exclus din PSD. Intervenţia  fostului premier vine în urma atacului preşedintelui PSD Timiş la adresa lui Alin Nica, liderul PNL Timiş.   La finalul săptămânii trecute, preşedintele PSD Timiş, Alfred Simonis, l-a atacat dur pe omologul său liberal, Alin Nica, imputându-i...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Florin Cîţu sare în apărarea lui Alin Nica, cel atacat de Alfred Simonis: “PSD are voie să atace PNL?”
Sâmbătă, 14 mai 2022, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, împreună cu polițiștii Biroului Rutier Timișoara, au descoperit 750.000 de țigarete netimbrate, într-un autovehicul, în municipiul Timișoara. Astfel, polițiștii au acționat pe linia combaterii contrabandei cu țigarete, fiind oprit un autovehicul, care, potrivit documentelor, transporta mere. În...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Țigări în loc de mere. Descoperire surprinzătoare făcută de oamenii legii
Primăria Timişoara va achiziţiona 25 de troleibuze noi din fonduri PNRR. Apelul în acest sens a fost deschis, astăzi, la ora 10.00, municipalitatea depunând proiectul la ora 10,17. Pentru acest proiet a fost încheiat un partenerait cu Ghiroda şi Dumbrăviţa. În această dimineață a fost depus proiectul în valoare de 12,5 milioane de euro cu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timişoara a depus proiectul pentru achiziţionarea a 25 de troleibuze noi, din fonduri PNRR
Primarul Dominic Fritz va avea un nou consilier personal în persoana Monicăi Schneider, care o înlocuieşte pe Loredana Pintea. Aceasta din urmă a demisionat din funcţia de consilier, dar va rămâne activă în primărie în calitate de voluntar. Loredana Pintea, consilierul personal al primarului Dominic Fritz, a decis să se retragă din funcția deținută și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Schimbare de consilieri la primarul Dominic Fritz. Pleacă Loredana Pintea, intră Monica Schneider
Top