Se sparge „gasca” la Poli?

Jucătorii de la Poli Timişoara aşteaptă finalul campionatului, pentru a-i cere socoteală lui Marian Iancu, pentru neachitarea drepturilor contractuale. Au trecut mai bine de trei luni de când fotbaliştii timişoreni nu au mai pupat niciun leu de la club şi sunt hotărâţi să schimbe radical lucrurile.

După meciul cu Dinamo Bucureşti, indiferent de rezultat, cei mai mulţi jucători din lotul Politehnicii vor depune memoriu pentru a deveni liberi de contract.

Goga, Pantilimon, Zicu sau Bourceanu sunt cei mai vânaţi jucători alb-violeţi, de aceştia interesându-se echipe din Liga I. Dorin Goga ar putea face cale întoarsă la Cluj, unde este dorit de Universitatea, fosta lui echipă, care are stabilitate financiară. Împreună cu „Poetul” Goga sunt şanse mari să plece Ianis Zicu, care ar agrea o trecere la cea mai iubită echipă din Ardeal, pentru că acolo evoluează mai mulţi foşti colegi de la Dinamo Bucureşti.

Tot la Cluj, dar la CFR, poate ajunge Alex Bourceanu, un închizător pe placul conducerii formaţiei ardelene. Pantilimon, în lipsa unei oferte de la o echipă de peste hotare, va deveni titular în poarta rivalei de moarte a timişorenilor, Dinamo Bucureşti. Un alt jucător ca şi plecat este Srdjan Luchin, care oricum nu mai este al lui Poli, ci al impresarului Cristea Opria, care îi caută echipă, Rapid Bucureşti fiind o posibilă destinaţie a fundaşului timişorean.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

4 comentarii pentru acest articol

polistul a spus: (mai 18th, 2011 at 14:31 )

Avem mari probleme la anul. Sa vedem ce o sa se intample. Nu cred insa ca vor pleca cu totii.

gabi a spus: (mai 18th, 2011 at 16:20 )

toti sunt parnaie. sa ne lase si sa plece toti, cu iancu in frunte.

Aurel a spus: (mai 18th, 2011 at 18:47 )

Sunt curios daca ai nimerit macar o destinatie.

konya a spus: (mai 19th, 2011 at 07:04 )

Daca n-as fi vazut o (ne)stire siameza cu aceasta intr-un cotidian bucurestean,credeam ca autorul articolului are ceva informatii,sau chiar ofera informatii in aceste randuri. Speranta desarta!Sa speculezi nemultumirea echipaei d.p.d.v. salarial(un adevar!) si sa faci un salt atat de mare si sa ajungi sa portionezi echipa in fel si fel de destinatii…este cam mult…cam mult tupeu! Doar atat,tupeu fara talent gazetaresc! Atunci…tinind cond de celalalt articol miticesc….gandesc ca sant interese de transfer dinspre bucuresti,interese de slabire a echipei fanion a Banatului. Iar….autorul acestor randuri …ori este cointeresat financiar,ori este intr-o reltie de subordonare catre bucuresti. Este acesta un cotidian local ce reprezinta interesele banatenilor??

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai
Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club

În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Discuţii făcute în culise prefigurează o alianţă între PSD şi PNL la viitoarele alegeri locale, afirmă reprezentanţii USR Timiş. Aceştia cred că există şi o motivaţie puternică pentru refacerea USL: drenarea banilor publici spre clientelele celor două partide.  Reacţia celor din USR vine în urma unei declaraţii făcute de consilierul local PSD Radu Ţoancă la...
Citeşte tot articolul Citeste articolul USR Timiş trage un semnal de alarmă: “USL se întoarce în 2024!”
În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Handbaliștii de la Poli încep o săptămână nebună și este vorba tocmai despre săptămâna decisivă pentru păstrarea locului în Liga Zimbrilor. Alb-violeții vor juca miercuri în ultima etapă a actualul sezon pe teren propriu, iar de vineri până duminică vor participa în barajul de menținere/promovare în Liga Zimbrilor. Primul meci din seria celor patru va...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Totul sau nimic. SCM Poli își joacă viitorul în această săptămână
Senatorul USR de Timiş Raoul Trifan reacţionează la stenogramele șocante apărute astăzi în presă, în care se face referire la asasinarea lui Cătălin Drulă. Trifan afirmă că aceste stenograme arată dimensiunea răului cu care se luptă orice demnitar USR care încearcă să modernizeze vechiul sistem politic corupt. Raoul Trifan reacţionează prompt la stenogramele din procesul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Raoul Trifan, reacţie la planul asasinării lui Cătălin Drulă: “Pentru politicienii vechiului sistem ar fi ideal să dispărem din viața politică”
Fostul preşedinte PNL Florin Cîţu întreabă la modul retoric dacă Alfred Simonis va fi exclus din PSD. Intervenţia  fostului premier vine în urma atacului preşedintelui PSD Timiş la adresa lui Alin Nica, liderul PNL Timiş.   La finalul săptămânii trecute, preşedintele PSD Timiş, Alfred Simonis, l-a atacat dur pe omologul său liberal, Alin Nica, imputându-i...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Florin Cîţu sare în apărarea lui Alin Nica, cel atacat de Alfred Simonis: “PSD are voie să atace PNL?”
Sâmbătă, 14 mai 2022, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, împreună cu polițiștii Biroului Rutier Timișoara, au descoperit 750.000 de țigarete netimbrate, într-un autovehicul, în municipiul Timișoara. Astfel, polițiștii au acționat pe linia combaterii contrabandei cu țigarete, fiind oprit un autovehicul, care, potrivit documentelor, transporta mere. În...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Țigări în loc de mere. Descoperire surprinzătoare făcută de oamenii legii
Primăria Timişoara va achiziţiona 25 de troleibuze noi din fonduri PNRR. Apelul în acest sens a fost deschis, astăzi, la ora 10.00, municipalitatea depunând proiectul la ora 10,17. Pentru acest proiet a fost încheiat un partenerait cu Ghiroda şi Dumbrăviţa. În această dimineață a fost depus proiectul în valoare de 12,5 milioane de euro cu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timişoara a depus proiectul pentru achiziţionarea a 25 de troleibuze noi, din fonduri PNRR
Primarul Dominic Fritz va avea un nou consilier personal în persoana Monicăi Schneider, care o înlocuieşte pe Loredana Pintea. Aceasta din urmă a demisionat din funcţia de consilier, dar va rămâne activă în primărie în calitate de voluntar. Loredana Pintea, consilierul personal al primarului Dominic Fritz, a decis să se retragă din funcția deținută și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Schimbare de consilieri la primarul Dominic Fritz. Pleacă Loredana Pintea, intră Monica Schneider
Top