Pledoarie a la Dalboset: liberalul Ilie Stoinel „ataca” ziariste

Delegatul PNL în Biroul Electoral Judeţean, avocatul Ilie Stoinel, e mare maestru în… vrăjeală. Super încrezător în forțele proprii, mai ales după ce a fost propus de liberali pentru șefia Loteriei Timiș, Stoinel a trecut la cucerirea de ziariste.

Cel puţin cinci ziariste din Timişoara au fost abordate de avocatul Ilie Stoinel în stil propriu. Cu apelative de genul „iubita”, „frumuşica” sau doar „drăguţa”, tânărul liberal nu se sfieşte să le invite la film, la suc, la ştrand sau chiar la mare, doar-doar acceptă vreuna o astfel de provocare.

Din repertoriul lui Stoinel nu lipsesc mesajele strategice pe Facebook. Ultima încercare de cucerire a fost făcută chiar în faţa colegilor de partid. Fără să-i pese că avea public – sau poate tocmai de aceea – el aproape a implorat o ziaristă să-i fie soţie. Ilie Stoinel este originar din Dalboşeţ, judeţul Caraş-Severin, și se mândrește că e poliglot, vorbind cel puțin trei limbi străine: franceză, engleză şi germană.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

30 comentarii pentru acest articol

noee a spus: (iulie 23rd, 2012 at 22:02 )

silvia esti cam blanduta cu nea ilie, asta face mult mai neauzite

Bojin a spus: (iulie 23rd, 2012 at 22:29 )

Ce aveti cu feciorul? Mia facut campanie…Este un vajnic sustinator USL-ist..ar trebui saii ridicatii statuie la cate bine a facut pentru noi…ca ne scapa de portocalele alea

noee a spus: (iulie 24th, 2012 at 00:41 )

Da totusi cine dracului e pacaliciul asta?Nici dracu nu il stia pana acum

Lucian Ilie a spus: (iulie 24th, 2012 at 08:24 )

Ehhh..este un cunoscut personaj banatean..creionat parca de Caragiale insusi…incerca de vreo 5-6 ani sa intre in Rotaract, Rotary si Masonerie, crezand ca va primi nu stiu ce de acolo, cam si-a luat cu flit de peste tot, mai putin de la Rotary Buzias unde a ajuns sa intre….banii ii are de la raposatu de tatal sau…care i-a lasat un bloc in 700…asa ca Iliuta sa se creada ca ii se cuvine tot si sa abuzeze de orice femeie…ca de ii la pute(re) acum…

Simina a spus: (iulie 24th, 2012 at 09:28 )

Am fost colega de facultate cu Lucian,si de atunci era membru ELSA,ne chema la procese simulate,mai era pe la PRODEMOCRATIA FIIND FOARTE implicat in viata civica si nu numai. E drept ca fiind sociabil si galant unele fete pot interpreta altceva…Oricum de atunci se vedea ca i pasa,si ca la o adica putea sa doarma linistit pe banii lasati de tatal sau,si sa se sparga in figuri cu masini mprin cluburi etc,el a ales viata si implicarea civica si politica..Succes Luciane,colega ta Simina

baciu a spus: (iulie 24th, 2012 at 10:32 )

cine mai e si aburiciul asta, inca unul care vrea sa ne faca bine fortat? vad ca vrea sa penetreze presa locala. poate e ordin venit de sus. s-a gandit cineva la asta?

Catalina Adriana a spus: (iulie 24th, 2012 at 11:30 )

Si eu l-am cunoscut pe Lucian la un examen. Este o persoana extraordinara, un barbat foarte inteligent si care are si simtul umorului. In ziua de azi orice gest prin care incerci sa fii amabil sau dragut cu o domnisoara este catalogat drept avans. Se vede cu ochiul liber ca nu e cazul sa abordeze pe cineva „doar doar o iesi ceva”…..sa fim seriosi. Parerea mea este ca unele femei si imi pare rau sa spun asta sunt limitate. (de obicei cele uratele cand se vad bagate in seama reactioneaza chipurile ca speriate de bombe si la un cuvant dragut si din ignoranta nu stiu sa primeasca un compliment).

sogoru a spus: (iulie 24th, 2012 at 11:43 )

@Catalina Adriana
cel mai amuzant e ca baiatul asta e sustinut doar de fete. pe care cel mai probabil le-a si probat intr-un fel sau altul. poate ca ar trebui sa va semnati cu pseudonime masculine, parerea mea. oricum, el trebuie sa fie extrem de fericit, doar ii creste cota pe piata mai mult decat si-ar fi imaginat. si politic, dar si orgasmic.

@Simina a spus: (iulie 24th, 2012 at 11:44 )

Iliuta, nu iti mai fa singur reclama..toate stim cum te comporti…treci de la una la alta..cu tot felul de avansuri…penibile…dar tot avansuri sunt 😉

temator-ZA a spus: (iulie 24th, 2012 at 11:58 )

Si mie mi-a furat Iliuta cateva gagici…eram intr-un club si eram cam „obosit”… nimeni nu ma baga in sema…pe cand Iliuta avea un succes teribil…toate fetele voiau sa-l cunoasca si sa iasa cu el…

@temator-ZA a spus: (iulie 24th, 2012 at 12:05 )

Erau pe bani fetele? Ca are fata de consumator 😀

Catalina Adriana a spus: (iulie 24th, 2012 at 12:16 )

Pt Sogoru: Nu stiu daca ar trebui sa consideram ca este amuzant sa fii sustinut de fete, eu cred ca e de invidiat. Iar daca cele care il sustin au fost probate sau nu e treaba lui. Daca e sustinut inseamna ca merita. Cei care il comenteaza (ma refer la partea masculina) ar trebui sa ii fie cel putin egali fiindca atfel ii putem cataloga drept frustrati.

@Catalina Adriana a spus: (iulie 24th, 2012 at 12:29 )

Ilie Loterie :)…esti amuzant cum incerci sa faci pe femeia rasata 😀

Bianca a spus: (iulie 24th, 2012 at 13:23 )

Ilie, nu exista publicitate negativa, doar publicitate :). Dupa cum vezi, unii nu pot decat sa scrie comentarii rautacioase la articole scrise despre altii 😉

@Bianca a spus: (iulie 24th, 2012 at 13:54 )

Ilie, mai baga si nume de Andreea, Mihalea, Radmila, LaTasha. Natasa ca sa vada lumea ca esti idolul femeilor, un poliglot desavarsit, pentru care nu conteaza rasa, religia, poate nici sexul, dar sa fie USL-iste sau pasibile de convertire…

sogoru a spus: (iulie 24th, 2012 at 14:13 )

Catalina Adriana
din nefericire nu ai inteles nimic din ce am spus. era vorba despre publicitate. dar pentru cine? pentru un baiat de care nu au auzit nici vecinii. ca si-o freaca pe unde apuca, e treaba lui. am insa vaga impresie ca ai o legatura stransa cu el si nu e obligatoiru sa fi tocmai femeie. sper ca nu e altfel decat ar crede fetiscanele agasate de el.

Catalina Adriana a spus: (iulie 24th, 2012 at 14:42 )

Pt Sogoru: Vad ca te preocupa ce inteleg eu sau nu. Atunci lasa-ma sa iti spun ca eu inteleg ca tu esti o femeie care a fost respinsa de cel pe care il comenteaza deja 7 persoane. Imi pare rau pentru tine. Mai inteleg ca nu esti la curent cu legile din Romania. Sa te ajut atunci. Ce ai scris mai sus va trebui sa si dovedesti pentru ca s-ar putea sa te coste, chiar daca nu vrei sa-ti cunoastem identitatea.Dar sper sa nu fie cazul si sa scapi. Pana la urma s-a dovedit ca Lucian e un barbat de succes, ca daca nu era nu se deranja nimeni sa mai comenteze.

temator-ZA a spus: (iulie 24th, 2012 at 14:48 )

Mi-a vazut cineva umbrela!? Hallo… umbrela mea e aici??

sogoru a spus: (iulie 24th, 2012 at 14:53 )

e buna asta cu legea si cu costatul. astea sunt amenintari tipic useliste iar viitorul e tot mai sumbru pentru noi. cand spun noi nu vreau sa se inteleaga pedelisti, ci oameni normali. lasa amenintarile si pune in practica ce vrei sa faci. amenintari tipic bolsevice. catr despre junele asta pe care il aperi, ia-l acasa.

Catalina Adriana a spus: (iulie 24th, 2012 at 15:04 )

Pt Sogoru: Nu era nicio amenintare ci doar o constatare si am vrut sa te ajut. Dar asa e in Romania, cred ca stii vorba aceea „pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti”. Eu n-am nicio treaba cu politica. Eu apar omul, nu partidul si il apar pentru ca l-am cunoscut si am acest drept, cunoscandu-l sa-mi exprim o opinie. Si ne mai miram ca tinerii nu pot patrunde acolo unde trebuie……….din cauza unora ca tine care gandesc limitat. Se pare ca tineretul(tu si cei de mai sus in speta) a ramas blocat pe sistemul de reproducere. Hello suntem mai mult de atat. Hai sa gandim rational!

sogoru a spus: (iulie 24th, 2012 at 15:23 )

am tot dreptul sa-mi placa sau nu un politician tanar sau batran. cred ca e treaba mea. acum sa-mi placa de asta ca e tanar, ca asa spune o pritena de-a lui. e chiar amuzanta chestia asta. nu m-ar mira, la ce tineri sunt promovati in romania – ultimul exemplu e ciorditorul ponta – sa-l vad si pe acest domn cum face un salt ametitor. si, pana la urma, cred ca fiecare are dreptul la o opinie. tu te-ai erijat in mare aparatoare/aparator, ca nu stiu ce porti in pantaloni, a lui. lasa-ne, te rog, sa emitem pareri, chiar daca sunt in dezacord total cu ce crezi tu. se poate? ok, dar fara o lectie noua. pa

@Catalina Adriana a spus: (iulie 24th, 2012 at 15:32 )

Esti deja penibil Iliuta…serios..tot orasul te stie ca un insistent si un pupator de funduri….majoritatea fetelor din bun simt nu iti spun ca le agasezi..tu te crezi galant in penibilitatea ta..cu insistentele tale…te crezi tare ca te-au primit la Rotary Buzias dupa ce ai fost refuzat de 2-3 Rotaracturi si alt Rotary, de masonerie ce sa mai zic ca oricum tot le confuzi si tot una sunt pentru tine..te poti lauda cu ele si te da mare in fata femeilor..idol ce esti..

Catalina Adriana a spus: (iulie 24th, 2012 at 15:41 )

Spre deosebire de Sogoru, eu mi-am scris numele fiindca imi asum ceea ce spun.Repet, tot ce am spus este ca urmare a faptului ca il cunosc pe tanarul Lucian. Mai intai trebuie sa invatam sa scriem si sa vorbim corect, asta e primul pas si apoi sa ne exprimam opiniile. Dar nu stiu cat de corecti suntem daca ne exprimam o opinie daca nici macar nu cunoastem persoana. Lucian nu are nevoie sa-l apar eu si nici altcineva. Nu stiu daca are importanta ce purtam in pantaloni.

ganditor-ZA a spus: (iulie 24th, 2012 at 15:50 )

Eu cred ca aici nu e vorba de faptul ca Iliuta e un mic Casanova…si nici de faptul ca e liberal, rotarian sau ce o fi…cam, miroase treaba a gelozie…love hurts, love strong

marusl a spus: (iulie 24th, 2012 at 16:28 )

Stoinel te-ai potolit baiete? Am auzit ca vrei sa dai in judecata site/ul. :))) cred ca esti nebun stie toata organizatia ca esti dus cu pluta si ce au scris astia e cam subtire. Tu faci tiganii mult mai urate

@marusl a spus: (iulie 24th, 2012 at 17:30 )

Iliuta o sa te dea si pe tine, si pe site , si pe ISP-ul tau si al meu, si proxyul care il folosesc, tot ce poate da…femeile care il refuza(cam toate) ca nu ii vad valoarea de pupator in fund….

TNL a spus: (iulie 24th, 2012 at 17:46 )

Criminal comentariu cu Ilie Loterie 😀

Judecătoru de pace a spus: (iulie 24th, 2012 at 18:10 )

-Hai, bre, Iliuță Pronosport, te supărași ca prostu pe sa(i)t, zău așa…! Nu mai știi de glumă, ce dreak atâta încrâncenare, mai dă-i încolo de invidioși !

:) a spus: (iulie 24th, 2012 at 18:17 )

Marele avocat Iliuta intra in joc…nu a pierdut un proces in viata lui 😀

sy4hrudi170790i a spus: (septembrie 13th, 2014 at 07:50 )

Mare lingău acest Stoinel , întrebările pe șeful lui de partid câte limbi știe Stoinel ca are parte de limbile lui de fiecare data când se întâlnesc ………, Stoinel un virus al politicii Liberale, mai bine zis un lingău , ar vindeo si pe masa numai sa lingău si el ciolabu

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai
Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club

În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Discuţii făcute în culise prefigurează o alianţă între PSD şi PNL la viitoarele alegeri locale, afirmă reprezentanţii USR Timiş. Aceştia cred că există şi o motivaţie puternică pentru refacerea USL: drenarea banilor publici spre clientelele celor două partide.  Reacţia celor din USR vine în urma unei declaraţii făcute de consilierul local PSD Radu Ţoancă la...
Citeşte tot articolul Citeste articolul USR Timiş trage un semnal de alarmă: “USL se întoarce în 2024!”
În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Handbaliștii de la Poli încep o săptămână nebună și este vorba tocmai despre săptămâna decisivă pentru păstrarea locului în Liga Zimbrilor. Alb-violeții vor juca miercuri în ultima etapă a actualul sezon pe teren propriu, iar de vineri până duminică vor participa în barajul de menținere/promovare în Liga Zimbrilor. Primul meci din seria celor patru va...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Totul sau nimic. SCM Poli își joacă viitorul în această săptămână
Senatorul USR de Timiş Raoul Trifan reacţionează la stenogramele șocante apărute astăzi în presă, în care se face referire la asasinarea lui Cătălin Drulă. Trifan afirmă că aceste stenograme arată dimensiunea răului cu care se luptă orice demnitar USR care încearcă să modernizeze vechiul sistem politic corupt. Raoul Trifan reacţionează prompt la stenogramele din procesul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Raoul Trifan, reacţie la planul asasinării lui Cătălin Drulă: “Pentru politicienii vechiului sistem ar fi ideal să dispărem din viața politică”
Fostul preşedinte PNL Florin Cîţu întreabă la modul retoric dacă Alfred Simonis va fi exclus din PSD. Intervenţia  fostului premier vine în urma atacului preşedintelui PSD Timiş la adresa lui Alin Nica, liderul PNL Timiş.   La finalul săptămânii trecute, preşedintele PSD Timiş, Alfred Simonis, l-a atacat dur pe omologul său liberal, Alin Nica, imputându-i...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Florin Cîţu sare în apărarea lui Alin Nica, cel atacat de Alfred Simonis: “PSD are voie să atace PNL?”
Sâmbătă, 14 mai 2022, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, împreună cu polițiștii Biroului Rutier Timișoara, au descoperit 750.000 de țigarete netimbrate, într-un autovehicul, în municipiul Timișoara. Astfel, polițiștii au acționat pe linia combaterii contrabandei cu țigarete, fiind oprit un autovehicul, care, potrivit documentelor, transporta mere. În...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Țigări în loc de mere. Descoperire surprinzătoare făcută de oamenii legii
Primăria Timişoara va achiziţiona 25 de troleibuze noi din fonduri PNRR. Apelul în acest sens a fost deschis, astăzi, la ora 10.00, municipalitatea depunând proiectul la ora 10,17. Pentru acest proiet a fost încheiat un partenerait cu Ghiroda şi Dumbrăviţa. În această dimineață a fost depus proiectul în valoare de 12,5 milioane de euro cu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timişoara a depus proiectul pentru achiziţionarea a 25 de troleibuze noi, din fonduri PNRR
Primarul Dominic Fritz va avea un nou consilier personal în persoana Monicăi Schneider, care o înlocuieşte pe Loredana Pintea. Aceasta din urmă a demisionat din funcţia de consilier, dar va rămâne activă în primărie în calitate de voluntar. Loredana Pintea, consilierul personal al primarului Dominic Fritz, a decis să se retragă din funcția deținută și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Schimbare de consilieri la primarul Dominic Fritz. Pleacă Loredana Pintea, intră Monica Schneider
Calitatea lucrărilor de canalizare realizate în comuna periurbană a Timișoarei, Moșnița Nouă, este una foarte proastă, avertizează consilierul județean Ioan Sorincău, fost primar al comunei. Atât de proastă încât apa menajeră colectată prin această rețea riscă să ajungă în curțile oamenilor, împreună cu ”submarinele” transportate, avertizează Sorincău. El se întreabă cine verifică lucrările efectuate și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Civilizația poate veni cu surprize la pachet. Locuitorii din Moșnița Nouă ar putea fi inundați cu apă menajeră cu „submarine”
Top