Suporterii pun, din nou, Politehnica pe harta fotbalului mondial

Show-ul făcut duminică seara de suporterii Politehnicii Timişoara nu avea cum să nu depăşească graniţele României. Ziare, publicaţii on-line sau televiziuni din Occident au prezentat imagini de la jocul dintre Politehnica Timişoara şi AS Nădrag şi au scos în evidenţă excepţională atmosferă creată de suporteri.

Pe site-ul www.espn.estadao.com, autorul Gustavo Hofman, în articolul intitulat „Futebol de verdade, torcida de verdade”, povesteşte pe scurt drama suporterilor timişoreni, dar îi elogiază pe aceştia pentru că au avut puterea să nu facă defel compromisuri, plecând de jos, din campionatul judeţean, cu echipa de suflet, arătând astfel ce înseamnă iubirea necondiţionată, dar şi pasiunea pentru adevăr.(sursa foto: www.facebook.com)

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

13 comentarii pentru acest articol

Robu a spus: (noiembrie 21st, 2012 at 18:28 )

Am primit deja peste 20000 de cereri pe facebook si am hotarat ca de acum incolo, la fiecare meci al echipei noastre – ACS R…Poli – vom avea focuri de artificii. Toate gratis, pe bani publci.

Hustavo Goofy-mann a spus: (noiembrie 21st, 2012 at 19:11 )

– Grande, grande futebol de verdade, grazia Domini ca n-atzi luat fuoco… !

drukeria-membriidepartid a spus: (noiembrie 21st, 2012 at 19:53 )

ce joc sa prezinte mah?! nimeni n-a prezentat nimic despre meciul de fotbal nicaieri nici macar o faza de fotbal nici macar de vre-un gol, nu s-a spus nimic!
S-a relatat doar despre un spectacol pirotehnic si atat! fotbalul la nivelul asta nu intereseaza pe nimeni! spectacolul pirotehnic putea-u sa-l faca foarte bine si in centru in mehala sau in ronat ca este doar un spectacol pirotehnic, fotbalul nu a contat pentru nimeni nici macar pentru pentru realizatorii show-ului pirotehnic!

drukeria-membriidepartid a spus: (noiembrie 21st, 2012 at 20:12 )

Sincer.: Mult fum pentru nimic!

Miguel Angel Mgallies a spus: (noiembrie 21st, 2012 at 20:36 )

Am aflao ca Recasao nu e Poliao! Nu ne imaginao! Acumao stimao ca ASU Poliao e Poliao! Corectao? Cacao!

Fernando Magellan a spus: (noiembrie 21st, 2012 at 20:40 )

Verdad, a fostao si grande futboleao, sau numai flacareao? Ca scoreao nu prea interesao, numai pirotehneao!

Pruteanu a spus: (noiembrie 22nd, 2012 at 01:08 )

@…membrudepartid : „… spectacolul pirotehnic putea-u…”
Pentru asta sefii tai ar trebui sa-ti „tai-e” si banii de tigari.

De curiozitate, cat primesti pe „cratim-a” ?

Pruteanu 1/2 a spus: (noiembrie 22nd, 2012 at 06:49 )

Lu’ ala nu stiu cat trebuie sa-i taie dar lu’ matale sigur 50%, daca citeai mai atent primeai norma intreaga, mai citeste odata macar prima sa fie la locu’ ei

Madalina Mandolina a spus: (noiembrie 22nd, 2012 at 09:34 )

nene Prutene,am pus pariu cu soru-mia, ca nevasta matale e profi soara de romana si te tine sub papuc si de aia ai ramas cu fixuri. spune adevarul ca sa stim care am castigat pariul

Madalina Mandolina a spus: (noiembrie 22nd, 2012 at 09:34 )

nene Prutene,am pus pariu cu soru-mia, ca nevasta matale e profi soara de romana si te tine sub papuc si de aia ai ramas cu fixuri. spune adevarul ca sa stim care am castigat pariul

Ranjilla a spus: (noiembrie 22nd, 2012 at 18:18 )

Ati impresionat pe Budint, Sau Bucovat :))) ….

Pruteanu a spus: (noiembrie 22nd, 2012 at 22:23 )

@Madalina : dupa punct se incepe cu litera mare.
@ Ranjilla-care-scrie-ca – prasilla : dupa virgula nu se incepe cu litera mare.

Vai de voi, postacilor…

@membrudepartid a spus: (noiembrie 24th, 2012 at 11:24 )

nici mie nu imi place politica, dar prostia din tine le intrece pe toate

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Titu Bojin ALDE
Titi Bojin

Cele mai citite articole


Adrian Pau
Adrian Pau

Administratie vezi arhiva Administratie

Aconnect - Digitalizam Romania

Politica vezi arhiva Politica

gauss-topografie-timisoara_728x90px

Sport vezi arhiva Sport

Întăriri în poartă. Politehnica și-a adus un goalkeeper străin

Politehnica Timişoara a ajuns la un acord cu Marko Deronja. Portarul sloven în vârstă de 24 de ani a semnat un contract pe un an de zile cu clubul nostru, cu opţiune de prelungire pentru încă un sezon! Marko Deronja s-a născut pe 29 decembrie 1995, la Ljubljana, capitala Sloveniei, şi măsoară 1,91 metri înălţime....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Întăriri în poartă. Politehnica și-a adus un goalkeeper străin
Iulius Town
Iulius Town

Social vezi arhiva Social

dermaskin-orizontal
Muzeul National al Banatului

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Comuna Șag merge cu Flavius Roșu iar județul Timiș merge cu Dobra! – o afirmație bazată pe fapte, pe dezvoltarea zonei periurbane din care comuna Șag face parte precum și investițiile făcute acolo de Consiliul Județean Timiș, pentru asigurarea unui nivel de trai cât mai ridicat pentru oameni. Colaborarea dintre autoritățile locale, Consiliul Județean Timiș...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Șagul merge cu Flavius Roșu! Timișul merge cu Dobra! (P)
Arhiepiscopia Timișoarei anunță că preotul militar Radu-Cosmin Bogdan a murit. Tânărul preot a murit astăzi, în 23 septembrie. Preotul era infectat cu Covid-19, iar în urmă cu aproape două săptămâni cei de la Spitalul Militar Timișoara făceau apel la cei care s-au vindecat de coronavirus să doneze plasmă pentru vindecarea lui. „Cu adâncă durere în...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Preotul militar din Timișoara infectat cu coronavirus a murit. Avea doar 37 de ani
Candidatul Pro România la fotoliul de primar al municipiului Timișoara, Marius Craina, este de părere că locuitorii municipiului de pe Bega vor schimbarea actualei administrații a orașului. Medicul primar susține că oamenii s-au săturat de promisiuni neonorate și de faptul că, în ultimii ani, cetatea de pe Bega a stagnat. “În întâlnirile pe care le...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Marius Craina: Timișoara merită un medic primar (P)
O mie de euro au vrut să-i ofere patru cetăţeni albanezi unui polițist de frontieră de la Jimbolia. Au fost prinși în flagrant. Polițistul de frontieră a refuzat categoric, iar albanezii sunt cercetați pentru săvârșirea infracțiunii de dare de mită În urma unui denunţ făcut de poliţiștii de frontieră de la Punctul de Trecere al...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Incoruptibilul în unformă. Un poliţist de frontieră din Jimbolia a refuzat o mită de 1.000 de euro de la  patru albanezi
Pregătiţi-vă să vă cumpăraţi un autoturism electric, primăria vă face staţii de încărcare rapide. Miercuri, în sistemul de licitaţii publice, a fost (în sfârşit) publicat anunţul de licitaţie pentru stabilirea firmei care se va ocupa de implementarea proiectului de realizare a unui număr de 16 staţii de acest fel, în urma unui contract în valoare...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timişoara caută constructor pentru 16 staţii încărcare a autoturismelor electrice. Suma acordată, 3,2 milioane de lei
Pentru a lua parte la un eveniment realizat de organizatorii Untold la Timişoara, va trebui să aşteptăm cel puţin până în anul 2023, au anunţat clujenii, prezenţi miercuri în oraşul de pe Bega pentru a semna un parteneriat cu Primăria Timişoara. Evenimentul va fi unul de mari dimensiuni şi ar urma să aibă loc în...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Organizatorii Untold gândesc un parc de distracţii pe aerodromul Cioca. A fost semnat un acord de colaborare cu Primăria Timişoara
În următoarele zile, veți avea de făcut o alegere importantă, o alegere care va dicta modul în care se va dezvolta Timișoara și Timișul în următorii zeci de ani. La alegerile din 27 septembrie nu veți alege un primar și un președinte de consiliu județean, ci veți avea de ales între viitor si trecut, intre...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Echipa PMP Timiș – Cornel Sămărtinean la Consiliul Judetean Timiș și Alexandru Mutruc la Primăria Timișoara – singura alegere viabilă în 27 septembrie (P)
Alegerile din 27 septembrie închid grădinițe și școli, pentru cîteva zile, în pandemie. Copiii și profesorii din unitățile de învățământ vor face cursuri online. Ministerul Educației transmite că, în perioada 25 – 29 septembrie, activitatea didactică în unitățile de învățământ desemnate ca secții de votare se va desfășura exclusiv online. Decizia a fost aprobată de...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Cadrele didactice și copiii din școlile și grădinițele unde sunt secții de votare vor face ore online, pentru câteva zile
În Timiș au mai rămas 9 focare de SARS-Cov2, după ce unul a fost stins. A fost stins focarul de la fabrica de încălțăminte din Buziaș. Au apărut cazuri noi la Liceul Logos și fabrica Zoppas. În Timiș a fost stins focarul de la fabrica de încălțăminte din Buziaș, unde erau șase cazuri. Au apărut...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Un focar de Covid-19 din Timiș a fost stins. Au apărut noi cazuri la o fabrică din Sânnicolau Mare și la Liceul Logos din Timișoara
Top