Gheorghe Ciuhandu a infirmat toate zvonurile privind formaţiunea care îl va susţine pentru un nou mandat la Primăria Timişoara. ”Nu pot să mă ascund, am vorbit şi cu cei de la PDL şi cu cei de la USL şi chiar cu cei de la UNPR. Tuturor le-am spus că putem discuta, dar din aceste discuţii trebuie să iasă bine partidul din care fac parte. Eu nu voi pleca niciodată de la PNŢCD, pentru că familia mea a făcut parte din acest partid istoric pe care nu-l voi părăsi niciodată, pentru că sunt un om de onoare”, a spus Ciuhandu. Ţărănistul a lăsat să se întrevadă că este deschis la orice fel de colaborare, dar din aceasta trebuie să aibă de câştigat doar PNŢCD.
Scrie un comentariu
7 comentarii pentru acest articol
Ce pacat! Ce bine i-ar fi stat sa candideze din partea PDL-ului! Sa vina Boc si cu Udrea ca sa-l sustina!
Asa este e un om de onoare,ma asteptam la un asemnea gest!!!Daca onoare nu e nimic nu e!! In schimb nu a fost un foarte bun administrator sau a girat sub dansul oameni mai putini competenti..
De asta numai cu revolutie si impuscat ca Ceausescu scapam!!!
Ciuhandu a batut palma cu PDL-ul. De ce nu vorbeste nimeni de faptu ca Ciuhandu a pierdut in fata lu Pavelescu presidentia partidului?
De ce nu vorbeste nimeni de faptul ca actualii consilieri PNTCD si viceprimarul stau ilegal in functiile de la primarie?
Atata timp cat tribunalul a decis ca Pavelescu este presedintele partidului PNTCD (aripa Ciuhandu) nu mai exista.
tu esti pavelescu? sau esti securist? sau esti liberal? scuze pleonasmul din final.
Nu il mai vrem pe Ciuhandu. A devenit cel mai mare hot si escroc.
PNTCD Maramures,este de acord cu afirmatia domnului primar,PNTCD trebuie sa exista,dar fara alesi locali,fara surse financiare nu va rezista,vom face aliante sau sprijin politic local,numai sa aiba de castigat partidul.
Articole asemănătoare
Știri de ultimă oră
Cele mai citite articole
- Când marii infractori sar în apărarea Liei Savonea. De ce România e un Absurdistan
- Autorul unei dintre cele mai hidoase statui din lume acuză Primăria Timişoara că-i impietează ”opera” care l-a făcut celebru
- Accident mortal pe A1 între Timișoara și Arad
- Nicușor Dan vine marți la Timișoara. Președintele va vizita Centrul de Mari Arși
- Președintele Nicușor Dan a vizitat Timișoara și Centrul de Mari Arși/FOTO
- Universitarul care contează
- Incendiu la biserica din Săcălaz în Săptămâna Mare
- STPT face angajări pentru poziția de controlor bilete

Administratie
Nicușor Dan vine marți la Timișoara. Președintele va vizita Centrul de Mari Arși
Citeşte tot articolul

Politica
Nicușor Dan insistă pentru menținerea actualei coaliții: ”O să împing cu toate puterile ca cele patru partide pro-occidentale să continue să colaboreze”
Citeşte tot articolul

Sport
Pași concreți pentru un fotbal județean mai „sănătos”. Ședință comună AJF cu Comisia Județeană de Arbitri
Citeşte tot articolul
Nu convingem, dar măcar învingem! Popa și Ene au răpus „virușii verzi”

Social
Nicușor Dan a vizitat tabăra de robotică a olimpicilor, de la UVT/FOTO
Citeşte tot articolul
Sănatate
Președintele Nicușor Dan a vizitat Timișoara și Centrul de Mari Arși/FOTO
7 aprilie – Ziua Mondială a Sănătății. Peste 82.000 de consultații în ambulatorul Spitalului Municipal Timișoara, în anul 2025
La Spitalul Județean s-a inaugurat primul Compartiment de Alergologie și Imunologie Clinică din vestul țării
Timișoara se poziționează pe harta internațională a chirurgiei umărului: premiere medicale și expertiză globală
Descinderi la Spitalul „Victor Babeș”! Documente ridicate de procurorii DNA
24 martie – Ziua Mondială de Luptă Împotriva Tuberculozei
21 martie – Ziua Mondială a Sindromului Down. Ce trebuie să știe viitorii părinți despre screeningul prenatal
A început sezonul alergiilor… cum le putem gestiona. Sfaturi de la medicii de la „Clinicile Noi”
Conferința Națională de medicină preventivă și sănătate publică se va desfășura în luna mai în Timișoara
Jumătate dintre timişoreni spun că au sau cred că au o problemă de sănătate. Bolile cardiace și stomatologice în top
Vaccinarea pe înțelesul tuturor. Porți deschise pentru sănătate!
Schimbare da manager la Spitalul „Dr. Victor Babeș”. Lui Cristian Oancea nu i se mai prelungeşte contractul
Timp liber și cultură
Fiecare vot contează! Timișenii au acum șansa să facă renumit Conacul Mocioni
“Vânătoarea Ouălor” revine, în a doua zi de Paşte, la Ghiroda și Giarmata Vii
Veniți cu câinele la cafea și ajutați la susținerea protecției animalelor
În luna mai puteţi descoperi fascinanta Deltă a Dunării cu As Tour Timişoara
Ateliere creative, demonstrații spectaculoase și teatru pentru întreaga familie, în weekend, la Iulius Town Timișoara
Surprizele de Paște sunt deja la Iulius Town: cumpărăturile de sărbători aduc premii speciale, iar Iepurașul îi așteaptă pe micii aventurieri
La Ianova va crește un mare și frumos CODRU! 1.500 de participanți au plantat 10.00 de copaci
Sute de alergători așteptați la “Giarmata în Mișcare”, eveniment caritabil ajuns la cea de-a VI-a ediţie
La Filarmonica Banatul va avea loc concertul Simphony of Hope, dedicat campaniei “Adoptă o mamă singură”
Agenţia As Tour vă invită la un circuit de neuitat în fascinanta Turcie: Istanbul – Ankara – Cappadocia
Vremea ploioasă amână concertul de muzică clasică din Piața Unirii
Hai la Ianova să plantezi un… CODRU! Recomandarea Visit Timiș
Economic
Învățământ
Municipalitatea timișoreană vrea să aloce două sute de mii de lei pentru susținerea olimpiadelor școlare organizate în oraș
La UVT va avea loc Timișoara Ideas Fest. Radu Paraschivescu, Marian Voicu, Vlad Petreanu, Moise Guran, Mihai Maci, invitați
Vreți o diplomă MBA? O puteți obține la Universitatea de Vest Timișoara
Patru zile de robotică, tehnologie și creativitate la UVT, în cadrul Open Robotics Intelligent Grid 2025
UVT antrenează echipa de robotică ce va reprezenta România la competiția internațională „FIRST Global Challenge 2025”
Universitatea de Vest Timișoara își face centrală fotovoltaică cu peste 4000 de panouri solare, cu zece milioane de lei
Universitatea de Vest Timișoara bifează un nou top universitar internațional
Universitatea de Vest Timișoara pregătește un program de masterat, Asistență socială militară
Universitatea de Vest urcă o mie de locuri într-un clasament de specialitate
Lucrările de licență și disertație ale absolvenților Facultății de Arte și Design, prezentate la Art Center
La UVT, crește numărul de candidați la programele de masterat, dar scade la licență
Universitatea de Vest Timișoara a primit titlul „ESCI Champion of excellence”
Știri de ultima oră
Nicușor Dan a vizitat tabăra de robotică a olimpicilor, de la UVT/FOTO
Nicușor Dan insistă pentru menținerea actualei coaliții: ”O să împing cu toate puterile ca cele patru partide pro-occidentale să continue să colaboreze”
Un traficant de droguri a fost reținut, iar alți trei au scăpat cu control judiciar! Descinderi ale oamenilor legii
Fiecare vot contează! Timișenii au acum șansa să facă renumit Conacul Mocioni
Președintele Nicușor Dan a vizitat Timișoara și Centrul de Mari Arși/FOTO
Autorul unei dintre cele mai hidoase statui din lume acuză Primăria Timişoara că-i impietează ”opera” care l-a făcut celebru
Iepurașul „student”! Surprize pentru copiii din Charlottenburg din partea UPT și ISJ
7 aprilie – Ziua Mondială a Sănătății. Peste 82.000 de consultații în ambulatorul Spitalului Municipal Timișoara, în anul 2025
Pași concreți pentru un fotbal județean mai „sănătos”. Ședință comună AJF cu Comisia Județeană de Arbitri





































Comentarii prin facebook