Zece tineri au fost săltaţi de poliţie şi duşi cu duba de la mitingul organizat în faţa sălii unde are loc şedinţa Biroului Permanent al PD-L. „Vina” acestora a fost faptul că au încercat să întindă un banner pe care scria „Zonă coruptă, aici sunt banii dumneavoastră!”. Aminitim că vineri dimineaţa în sala Centrului Regional de Afaceri a avut loc mai multe şedinţe ale conducerii centrale a PD-L, la eveniment fiind prezenţi mai mulţi membri ai Guvernului Boc. În faţa clădirii unde are loc şedinţa PD-L s-au adunat câteva sute de oameni care au protestat împotriva liderilor PD-L. De remarcat, că tinerii săltaţi de poliţie nu aveau nici arme la ei nici alte materiale periculaose. Mai mult, mitingul a fost autorizat.
Scrie un comentariu
20 comentarii pentru acest articol
De ce nu ziceti si ca asa zis protestatarii astia sunt de la PDL si PSD??!!!
La protest au fost: Titu Bojin, Sorin Grindeanu, Adam Craciunescu, , Radu Toanca, Sorin Ionescu, Cristian Anton, Ovidiu Branzan, Eugen Dogariu plus multe alte nulitati politice de pe la noi si voi veniti cu TITLU asta????
Pardon, PNL si PSD
Bai cetatean esti varza! Postac pedelist de kko
Am fost si eu acolo si ar fi fost normal sa prezentati corect informatiile,sa spuneti tot ce au facut acei tineri,nu doar ca au vrut sa intinda un benner
Dar presa oare nu este tot ca in vremea lui ceausescu?sa cante in struna 24/7/12/ unor peaveniti indiferent daca realizeaza sau nu ceva?Pai ce au facut pentru acest oras grindeanu,adamescu sau bojin vreodata sa faca atata mascarada de buni samariteni?
@Popescu
dar tie iti place sa lingi funduri pedeliste si sa arunci pe oricine vina, numai pe stapanii tai nu? sa te rogi la cel de sus ca presa sa nu mai fie cum a fost pana acum 21 de ani, imbecilule!
sti ce mai e ca pe vremea lu ceasca,draga oancea?stilu tau de a incerca sa manipulezi oamenii cu articole neadevarate…nu ai spune tu niciodata cine au fost de fapt acei agitatori si ce au vrut ei sa faca de fapt
este important sa stim ca in timp ce puterea se intruneste pentru a infiinta niste comisii dupa care sa beneficieze populatia,opozitia face ce stie mai bine,agita spiritele,striga hotii s.a.m.d.,numa lucruri constructive,nu?
dom Boc dom Basescu dom Ostaficioc,
punettzi dom’le pulanele pe ei sa se sature de proteste ca numa asta stiu sa protesteze da la munca ioc. iar la pensionari ca si din astia protestau basinosii dreacu, jos cu pensia si dati-le tichete la cantina populara si trimisi la tara sa munceasca ca-i plin de case si gospodarii abandonate coloshea.
da domnu CETATEAN !
si io i-am vazut pe aia, si in plus ieria si Cojocare de la primarie cu nevastasa revolutionara si Alumburean sau cim dreacu il cheama al dio fo 3 luni primare.
asta chiar e buna,auzi,TINERI…hahaha…saracii tineri pensionari din PSD,nu i-a lasat politia sa-si faca damblaua si sa se intoarca la sediu partidului si sa-si ia punga de zahar de la nea Bojin si ai lui….sunt curios,amenda o sa le-o plateasca tot USL-ul pentru luptele eroice ale „tinerilor pensionari”contra monstrului portocaliu
din punctul meu de vedere e ok… si ce au facut protestantii, dar si ce au facut ceilalti. pai stau si ma gandesc la ce batacande vad la evenimente de astea prin europa civilizata, tocmai intre protestanti si cealalta tabara. asa ca e 1-1, sa fie echitabil…
E surprinzator si intrigant ce se intampla! Un protest din partea unor oameni manipulati, majoritatea din Opozitie, contra astora de la putere. Ma asteptam la mai mult de la banateni!
Si ce vreti fratilor,sa lasam toti huliganii sa isi faca de cap in tara asta,sa se ajunga la violente similare cu cele de pe strazile din Londra????
daca au avut autorizatie, trebuiau lasati sa-si spuna oful oamenii de acolo. brutal intervi doar cand iti este frica de ceva, iar boc si trupa lui au sau ar trebui sa aiba ceva frici.
pai tocmai asta e idee…ca astia de la PSD nici macar nu s-au obosit sa-si ia toate avizele necesare, au iesit ca boii la poarta noua si tot ei se oftica
Inca o data pesedistii astia isi arata intelectul de cercopitec. Dupa mintea lor ingusta oricine vede in Grindeanu si gasca niste mascarici de cartier – model Popovici urangutanul portocaliu – e catalogat sluga pedelista. Si se mai mira ca nu-i voteaza lumea …
Ce penibili au devenit acesti mascarici de la psd.nu sunt instare sa scoata nici membrii de partid in strada si se dau in spectacol fluierand ca niste copii mici.Nu asa se face politica fratilor
Cei de la pd-l au avut o pozitie corecta,chiar Boc spunand ca asteapta un grup reprezentativ al protestatarilor la discutii.Imi place ca isi asuma masurile luate si nu se feresc de discutii si de responsabilitatea functiilor
Știri de ultimă oră
Cele mai citite articole
- Comunitatea locală, colegii, instituții și elevi sunt alături de profesoara Mihaela George-Micșa care are nevoie de ajutor
- Calea ferată dinspre Oltenia către Banat se închide total circulației, din 2027, timp de cinci ani
- Poli s-a reunit cu toți jucătorii noi, plus alții care se află în probe. Echipa va merge în iulie în Slovenia
- Poli Timișoara pleacă la drum cu un singur gând, promovarea! Toți sunt strânși în jurul unui sfânt blazon
- Teren de sport plutitor, ponton mobil și cort de tip dome. CJ Timiș dă un milion de lei pentru a crește atractivitatea lacului Surduc
- Primăria Timișoara cere închiderea cantinei sociale de pe strada Telegrafului
- Începe marea igienizare în PNL. A fost stabilită lista cu cei 20 de trădători care vor fi excluşi din partid. Printre ei, o fostă senatoare de Timiş
- Rețeaua de canalizare, nevoită să preia un debit de opt ori mai mare decât cel normal

Administratie
A fost semnat contractul pentru exproprieri la Radiala de Vest, proiect care va lega direct vestul orașului de centură
Citeşte tot articolul

Politica
Începe marea igienizare în PNL. A fost stabilită lista cu cei 20 de trădători care vor fi excluşi din partid. Printre ei, o fostă senatoare de Timiş
Citeşte tot articolul

Sport
Poli Timișoara pleacă la drum cu un singur gând, promovarea! Toți sunt strânși în jurul unui sfânt blazon
Citeşte tot articolul

Social
Sală multifuncțională la Colegiul Național Bănățean. Proiectul este pe masa Consiliului Local
Citeşte tot articolul

Sănatate
Se apropie de final lucrările la Centrul de Mari Arși și la pasarela de legătură cu Spitalul Județean/VIDEO
La Clinica Odobescu a fost folosit în premieră un nou robot chirurgical
Noua Clinică ORL a Timișoarei e gata să ofere servicii medicale. Mai urmează obținerea avizelor/FOTO
Conferința Națională de medicină preventivă și sănătate publică are loc la finalul lui mai în Timișoara
Inovația în dermato-estetică ajunge la un nou nivel în Timișoara, la L’Architect Clinic
În doar câteva zile va fi deschisă activitatea la noua Clinică ORL
La L’Architect Clinic, prevenția devine standard: tehnologia FotoFinder ATBM Master pentru depistarea timpurie a cancerului de piele
Servicii complete și îngrijire gratuită pentru mame și nou-născuți la Noua Maternitate Odobescu din Timișoara, situată în zona Blașcovici
UMF: Un milion de români suferă de astm bronșic. Sfatul medicului
Condiții mai bune pentru bebeluși la Maternitatea Odobescu
OncoBridge – programul unic în România de internship pentru studenții UMF Timișoara care vor să descopere ce înseamnă onco-paliația
Acțiune pro-vaccin în cartierele Kuncz și Plopi din Timișoara, dar și în Balta lată din Lugoj
Timp liber și cultură
Descoperiți tainele cerului, la o sesiune de astronomie nocturnă
Ziua Timișoarei are loc între 31 iulie și 3 august. Anul acesta va fi celebrată „diversitatea”
La Iulius Town începe vara copiilor: evenimente gratuite în fiecare weekend, în parcul Iulius Gardens
AMR 3! Flight Fest, aproape de start. Lista finală a celor care vor urca pe scenă
Zece artefacte din colecția Muzeului Banatului Timișoara vor fi reproduse 3D pentru a deveni accesibile publicului larg, într-o experiență inedită
Cum a schimbat motorul Megaways dinamica unei sesiuni de distracție la sloturi online
La Festivalul Veverițelor de la Buziaș au fost premiate cele mai bune sarmale din regiune/FOTO
Au fost stabilite tarifele de acces la bazinul operat de CJT la Jimbolia
“Cele mai bune sarmale din Banat” vă aşteaptă în weekend la Buziaş. Un concert simfonic vienez, momentul inedit al Festivalului Veveriţelor
Campionatul Mondial de fotbal se trăiește intens și la Sacoșu Turcesc
Internaţionalul Deian Sorescu s-a întors la Şag, jucând într-un “amical” terminat cu scorul de… 9-9
Cea mai nouă ediție a Color the Village e gata de start
Economic
CCIAT, prezentă la întâlnirea AHK România
Citeşte tot articolul
Învățământ
Municipalitatea timișoreană vrea să aloce două sute de mii de lei pentru susținerea olimpiadelor școlare organizate în oraș
La UVT va avea loc Timișoara Ideas Fest. Radu Paraschivescu, Marian Voicu, Vlad Petreanu, Moise Guran, Mihai Maci, invitați
Vreți o diplomă MBA? O puteți obține la Universitatea de Vest Timișoara
Patru zile de robotică, tehnologie și creativitate la UVT, în cadrul Open Robotics Intelligent Grid 2025
UVT antrenează echipa de robotică ce va reprezenta România la competiția internațională „FIRST Global Challenge 2025”
Universitatea de Vest Timișoara își face centrală fotovoltaică cu peste 4000 de panouri solare, cu zece milioane de lei
Universitatea de Vest Timișoara bifează un nou top universitar internațional
Universitatea de Vest Timișoara pregătește un program de masterat, Asistență socială militară
Universitatea de Vest urcă o mie de locuri într-un clasament de specialitate
Lucrările de licență și disertație ale absolvenților Facultății de Arte și Design, prezentate la Art Center
La UVT, crește numărul de candidați la programele de masterat, dar scade la licență
Universitatea de Vest Timișoara a primit titlul „ESCI Champion of excellence”
Știri de ultima oră
Sală multifuncțională la Colegiul Național Bănățean. Proiectul este pe masa Consiliului Local
A fost semnat contractul pentru exproprieri la Radiala de Vest, proiect care va lega direct vestul orașului de centură
Poli Timișoara pleacă la drum cu un singur gând, promovarea! Toți sunt strânși în jurul unui sfânt blazon
Studente UPT, apreciate la o competiție puternică organizată la Budapesta, CASA 2026
Primăria caută soluții alternative la traseele de biciclete care traversează centrul Timișoarei
A început turnarea asfaltului nou pe drumul dintre Beregsău și Săcălaz/FOTO
Județul Timiș și regiunea Shanghai din China au semnat un memorandum de colaborare
Începe marea igienizare în PNL. A fost stabilită lista cu cei 20 de trădători care vor fi excluşi din partid. Printre ei, o fostă senatoare de Timiş







































Comentarii prin facebook