Ostaficiuc si Noditi trag dupa ei listele PD-L

PD-L Timiș a depus, marți, de 1 mai, listele de candidați pentru alegerile locale din 10 iunie. Constantin Ostaficiuc și Gheorghe Nodiți sunt capii de listă la CJ Timiș, respectiv CL Timișoara.

La Consiliul Județean Timiș, pe primele trei locuri sunt Constantin Ostaficiuc, actualul președinte al instituției și cel care vizează încă un mandat pe aceeași funcție, Tiberiu Lelescu, directorul Direcției Agricole, și Dorin Cutu, șeful ARR. La Consiliul Local Timișoara, pe prima poziției este Gheorghe Nodiți, directorul Spitalului Județean și candidat la funcția de primar, Ovidiu Ciuhandu și Constantin Ștefan Sandu, cel care conduce acum Apele Române.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

9 comentarii pentru acest articol

Gatta a spus: (mai 1st, 2012 at 11:02 )

http://primarsinandrei.blogspot.com/ – un ghid pentru cei care voteaza in comuna Sinandrei!

Părerea mea ! a spus: (mai 1st, 2012 at 15:40 )

Ăștia chiar sunt visători dacă mai speră că cineva în toate mințile mai votează cu definitiv-compromișii portocalii-kăkănii-verzulii….

Deny a spus: (mai 2nd, 2012 at 01:20 )

e gata Brandu, poate mai prinde senator, la cjt castiga detasat Bojin, cat despre ilustrul necunoscut Noditi va face poate performanta de 9% la primaria TM. Robu primar !!!

Popa a spus: (mai 2nd, 2012 at 12:17 )

Si il va negocia pentru USL, o sa vedeti voi; restu sunt speculatii

Alin a spus: (mai 2nd, 2012 at 12:19 )

Portocalele e cam strica vara, mai ales daca sunt vechi si lumea nu le mai gusta

observatie a spus: (mai 2nd, 2012 at 14:33 )

poate lucrurile la primarie sunt mai clare da la CJT nu cred ca nu are de ce sa nu iasa Ostaficiuc. Bojin stie sa faca politica prin birturi da cand vine vorba de munca si lucruri serioase….tot in birt il gasesti. La ape nu a facut mare branza si ca lider de partid e sub orice critica

realitate a spus: (mai 3rd, 2012 at 17:57 )

mi se pare normal ca ei sa traga listele de candidati dupa ei…e presedintele partidului si om cu experienta politica si administrativa destula pentru a indeplinii rolul acesta…si in plus se mai poate lauda si cu cateva proiecte duse pana la capat in Timis,spre deosebire de alti pierde vara cu aspiratii la tron

antiteza a spus: (mai 3rd, 2012 at 19:14 )

pe langa cealalta tabara,macar astia au 2 cai mai breji la caruta partidului decat clovnii aia 2,Bojin si Robu,care in afara de o baza sportiva si o zugraveala pe caminele studentesti nu a reusit sa faca de cand conduce politehnica,in rest coruptia si spaga domneste pe coridoarele facultatii…asa sa ne asteptam si la primarie?

Jiji a spus: (mai 3rd, 2012 at 20:25 )

Astia parca au aparitii ceva mai cumpatate si mai decente,asa cum ar trebui sa fie niste candidati care ne reprezinta orasul.Avem pretentia sa fim mai buni decat miticii de la Bucuresti,sa nu stam toata ziua pe la televizor in campanie sau prin presa scrisa ca Robu,care la fiecare gand pe care-l cloceste,il prezinta presei ca o mare revelatie

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole


Maxagro - 30 de ani de performanță

Administratie vezi arhiva Administratie

Primăria Timișoara cere aprobarea CLT pentru cofinanțarea reabilitării din fonduri europene a Școlii Mici din cartierul Plopi

Conducerea Primăriei Timișoara va cere aprobarea Consiliului Local pentru alocarea a 4,3 milioane de lei, din bugetul local, ca și cofinanțare pentru un proiect care va însemna transformarea clădirii cunoscute ca și “Școala Mică”, din cartierul Plopi, într-o grădiniță. Suma Primăriei va completa finanțarea oferită prin Programul Regional Vest, care este de peste șapte milioane...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timișoara cere aprobarea CLT pentru cofinanțarea reabilitării din fonduri europene a Școlii Mici din cartierul Plopi
dermaskin-orizontal

Politica vezi arhiva Politica

Zara Iulius Town

Sport vezi arhiva Sport

Fundaș maghiar pentru liniștea apărării! Nou transfer la Poli

În încercarea de a-și betona apărarea, la alb-violeți a mai venit un fundaș cu experiență. András Huszti a semnat cu Politehnica Timișoara. András (25 ani) s-a născut pe 29 ianuarie 2001, la Pécs, în Ungaria. E fundaș central și vine de la CSA Steaua. A crescut la Pécs MFC, Kozármisleny, Illés Akadémia și Haladás. A...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Fundaș maghiar pentru liniștea apărării! Nou transfer la Poli
L'architect du beaute

Social vezi arhiva Social

ISHO Timișoara

Economic vezi arhiva Economic

Aquatim e partener în cadrul unui important proiect de cercetare european, în valoare de 6,5 milioane de euro

Societatea timișoreană Aquatim este partener în proiectul european SPRINGS, finanțat prin programul Horizon Europe. Compania se numără printre puținii operatori regionali din România implicați direct în consorții europene de cercetare, contribuind activ la dezvoltarea de soluții pentru protejarea resurselor de apă în contextul schimbărilor climatice. Proiectul SPRINGS, cu un buget de aproximativ 6,5 milioane de...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Aquatim e partener în cadrul unui important proiect de cercetare european, în valoare de 6,5 milioane de euro

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Consiliul Județean Timiș a inaugurat la Lugoj noul Centru de Zi pentru Persoane Adulte cu Dizabilități. Este o investiție de peste șase milioane de lei de care vor beneficia 90 de persoane. Valoarea totală a investiției depășește 6,2 milioane de lei, bani de la Consiliul Județean Timiș și fonduri PNRR. “Unele investiții se măsoară în...
Citeşte tot articolul Citeste articolul La Lugoj a fost inaugurat un nou Centru de Zi pentru adulții cu dizabilități, în valoare de peste șase milioane de lei
Conducerea Primăriei Timișoara va cere aprobarea Consiliului Local pentru alocarea a 4,3 milioane de lei, din bugetul local, ca și cofinanțare pentru un proiect care va însemna transformarea clădirii cunoscute ca și “Școala Mică”, din cartierul Plopi, într-o grădiniță. Suma Primăriei va completa finanțarea oferită prin Programul Regional Vest, care este de peste șapte milioane...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timișoara cere aprobarea CLT pentru cofinanțarea reabilitării din fonduri europene a Școlii Mici din cartierul Plopi
Timp de un an de zile, specialiștii din cadrul Muzeului Național al Banatului și cei de la Universitatea de Vest Timișoara vor lucra pentru a oferi publicului o experiență tactilă cu totul inedită. Vizitatorii vor putea simți cu mâinile zece exponate, artefacte din preistorie, ceva ceea ce în mod normal nu se poate întâmpla. Aceasta,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Zece artefacte din colecția Muzeului Banatului Timișoara vor fi reproduse 3D pentru a deveni accesibile publicului larg, într-o experiență inedită
De la primele sloturi online care pur și simplu transpuneau cadrul fizic al aparatelor slots în format digital, industria iGaming a evoluat spectaculos, producând mecanici noi și schimbând substanțial unele detalii referitoare la desfășurarea sesiunilor de joc. Una dintre cele mai importante inovații din acest sector a fost apariția conceptului Megaways, care a modificat semnificativ...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Cum a schimbat motorul Megaways dinamica unei sesiuni de distracție la sloturi online
Administrația județeană dorește să crească atractivitatea turistică a zonei Fagetului. Iar pentru aceasta a realizat deja o serie de investiții și pregătește și altele. Turiștii care vizitează acea parte a Timișului trebuie să aibă parte de cele mai bune condiții. “Estul județului, poate cea mai pitorească zonă din Timiș, merită investiții importante pentru că ne-am...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Consiliul Județean Timiș pregătește o serie de investiții pentru dezvoltarea turismului în zona Făget
Potrivit unui sondaj INSCOP – FANATIK, 22,5% dintre respondenți cred  Spania este principala favorită pentru a câştiga CM 2026, care se dispută în SUA, Mexic și Canada. A doua favorită este Brazilia, cu 15,3% dintre voturile exprimate. Podiumul este completat de Franța. Spania îşi începe astăzi aventura pe tărâm american, disputând prima partidă cu selecţionata...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Aproape un sfert dintre români cred că Spania va câştiga Campionatul Mondial. Sondaj INSCOP
Și-a păstrat titlul! Pilotul timișorean Radu Benea a obținut a doua victorie consecutivă în Campionatul Național de Viteză în Coastă, reușind să câștige Harghita Challenge la categoria turisme, unde a stabilit un nou record al traseului pentru această divizie atât sâmbătă, cât și duminică. Cel de-al doilea pilot al echipei Canova Racing, Nicolas Benea, a...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Timișoreanul Radu Benea se impune la Harghita Challenge. Fiul, Nicolas, printre remarcații etapei
Top