Poli Timișoara este pe cale de-a face un transfer bombă, susțin surse din club, confirmate de unele din cadrul primăriei. De această dată nu sunt în discuție un jucător sau antrenor, ci chiar un manager, post deficitar la Poli. Este vorba de celebrul Dinu „Vamă” Gheorghe, care ar urma să preia conducerea clubului. El fost propus chiar de actualul președinte al lui Poli, Sorin Drăgoi. Potrivit acelorași surse, Drăgoi a discutat despre acest transfer și cu primarul Nicolae Robu, care și-ar fi dat acceptul, urmând acum să demareze negocierile. Pe Sorin Drăgoi îl leagă o mai veche prietenie de Dinu Gheorghe. Pe când ultimul era director general al vămilor, l-a trimis pe Drăgoi șef la Vama Arad, ținta finală fiind ca actualul președinte al lui Poli să ajungă director al Regionalei Vamale Timișoara. Acest lucru nu s-a mai întâmplat, iar Drăgoi a ieșit din sistemul vamal, pentru a deveni om de afaceri. Unul dintre cei mai experimentați oameni din fotbalul românesc, Dinu Vamă nu are niciun contract în acest moment, fiind însă invitat permanent la Digi Sport. Sursele noatre mai susțin că Dinu Vamă nu ar veni la Timișoara pentru bani, respectiv n-are pretenții salariale mari, ci vrea să demonstreze tuturor că mai are un cuvând de spus în fotbal. De-a lungul timpului Dinu Gheorghe a condus cluburi precum Rapid, Dinamo, Astra sau FC Brașov.
Scrie un comentariu
17 comentarii pentru acest articol
asta da….. bomba lu bradu
Vagabondul asta mai lipsea
Un escroc ne lipsea
ar fi un cistig.
daca iti legi numele orasului de asa un „om” de cea mai joasa speta … intradevar robu poate spune ca echipa asta este cea mai „curata si cinstita” poli dintre toate poli … daca imi poate permite, cel mai iubit dintre primari, ii propun sa-l numeasca si pe radu paraschivescu purtatorul de cuvint al echipei sa fie tabloul complet … bravo !!!
PS: Aduceti-l si pe mitica dragomir, parca si el e liber, doar ce a plecat de la voluntari … avem nevoie de „oameni de fotbal adevarati” … ce nevoie avem de Tim, Titi Varga sau alte „nulitati banatene” … dragoi, vama, mitica, astia stiu fotbal domnule …
castig in platou la digi miji
Da ar fi câștigat doar Vama
După ce că suntem la pământ asta ne pune crucea
Bosorogul asta de Vama sa stea în nori lui la București
Dragoi si tu sa pleci cu el cu tot
Alta teapa. Alt HOT. Pai asta e dator 100.000 euro la rapid. Norocul lui ca aia sint in faliment si nu mai da banii înapoi. Doamne. Numai șpăgari, hoți. Bravo Drăgoi….ești la,fel ca ei.
A uitat sa mai deconteze după ce a luat banii… Birlica nu spui nimic ? Numai smenari si hoți….
citeodata ma mir, toti ce scriu aici l-au laudat pe marele antrenor Grigoras zis Grig care era de la inceput cel mai nepotrivit pentru a duce o lupta impotriva retrogradarii. asa ceva el nu stie cum nu stie sa cistige meciuri decisive. cei mai huliti de catre cei de sus era Ionut Popa si Dorinel Munteanu, care erau insa si cei mai potriviti. rezultatul s-a vazut, antrenorul mult iubit a luat pe rind 5-0 si 4-0.
cred ca cu Dinu Gheorghe se repeta situatia, sa speram ca de data asta conducerea clubului nu va face alegeri pe facebook.
si sa nu-mi povestiti cs banatenilor nu le-au fost date sanse, sint unul din ei.
au fost Ion Ionescu, Sunda, Velcea, Alexa, mai lipsea Dembrovschi antrenor. sefii de club incepind cu dr. Staicu ce se batea cu fotbalistii si pina la ultimul au fost banateni.
cu astia puteai juca perfect in liga 2, ceea ce au si facut, pentru Liga 1 ai nevoie de oameni care o stiu, care sint unsi cu toate alifiile, indiferent daca sint banateni sau nu. cu alde Bungau si Miculas conducind clubul e greu daca nu imposibil.
asa ca unul ca Vama e binevenit.
Dupa Stanciu ,Vama lipsea!
ha,ha,ha,manager avem nevoie? ce sa managerieze, vine cu bani ? noua ne trebuie un investitor serios o pepiniera proprie un proiect stabil si concret . din astia descurcareti de la vama multumesc.nici nu cred ca se va finaliza.
ce treaba au suporterii asu ….cu strategia de la acs?…..observ ca despre situatia echipei pe care o sustin nu au de facut nici un comentariu
NOW!ADEVĂRUL ESTE CĂCI POLI TIMIȘOARA ARE NEVOIE DE UN MANAGER SPORTIV CU EXPERIENȚĂ!!DECI DACĂ FACE TREABĂ BUNĂ LA CLUB SĂ VINĂ ȘI FLOREA CIOACĂ DAR CLUBUL SĂ AIBE REZULTATE!!
INO THE PERFECT SPIRIT OF TRUTH AND LIFE!
multi dintre suporterii polisti i-au urat bun venit si lui flocea … si unde a ajuns echipa? uite ca jucatorii care au fost inlaturati de flocea arata ca pot face mai bine ligii 1 decit cei care au jucat in returul trecut …
Aceasta functie ii sa ai ” grija ” de arbitrii , pana acum avem 20 cartoane galbene f,tui , si unul rosu . Deci ne trebuie un vames aici , ca va fi Dinu Vama sau altul , dar de aceiasi categorie , va fi bine venit .
Articole asemănătoare
Știri de ultimă oră
Cele mai citite articole
- Avocatul Paul Finta este propunerea USR Timiş pentru funcţia de prefect
- Consiliul Județean Timiș pregătește o serie de investiții pentru dezvoltarea turismului în zona Făget
- La Festivalul Veverițelor de la Buziaș au fost premiate cele mai bune sarmale din regiune/FOTO
- De luna viitoare începe turnarea asfaltului pe A1, Margina – Holdea. Pe șantier se vor realiza peste 300 de grinzi din beton
- Trump, vinovatul perfect. De ce e mai simplu să judecăm un om decât să înțelegem un sistem
- PNL nu va vota Guvernul Veştea. Ilie Bolojan obţine o primă victorie în partid
- Universitatea Politehnica înființează Facultatea de Robotică, Inteligență Artificială și Sisteme Autonome. Printre programele de studii apare Ingineria Dronelor și Informatică Aeronautică
- Fundaș maghiar pentru liniștea apărării! Nou transfer la Poli

Administratie
Primăria Timișoara vrea autorizarea ISU pentru unitățile de învățământ din administrare
Citeşte tot articolul

Politica
PNL nu va vota Guvernul Veştea. Ilie Bolojan obţine o primă victorie în partid
Citeşte tot articolul

Sport
Copil minune! La doar 14 ani face furori în lumea sporturilor pe patru roți
Citeşte tot articolul

Social
Lansare de carte la UMF: „Fragmente de timp. Atunci și acolo” și „Fragmente de timp. Aici și acum”, de Dr. Ioana Crișan
Citeşte tot articolul

Sănatate
La Clinica Odobescu a fost folosit în premieră un nou robot chirurgical
Noua Clinică ORL a Timișoarei e gata să ofere servicii medicale. Mai urmează obținerea avizelor/FOTO
Conferința Națională de medicină preventivă și sănătate publică are loc la finalul lui mai în Timișoara
Inovația în dermato-estetică ajunge la un nou nivel în Timișoara, la L’Architect Clinic
În doar câteva zile va fi deschisă activitatea la noua Clinică ORL
La L’Architect Clinic, prevenția devine standard: tehnologia FotoFinder ATBM Master pentru depistarea timpurie a cancerului de piele
Servicii complete și îngrijire gratuită pentru mame și nou-născuți la Noua Maternitate Odobescu din Timișoara, situată în zona Blașcovici
UMF: Un milion de români suferă de astm bronșic. Sfatul medicului
Condiții mai bune pentru bebeluși la Maternitatea Odobescu
OncoBridge – programul unic în România de internship pentru studenții UMF Timișoara care vor să descopere ce înseamnă onco-paliația
Acțiune pro-vaccin în cartierele Kuncz și Plopi din Timișoara, dar și în Balta lată din Lugoj
Oncologia pulmonară, tema principală a dezbaterilor la Zilele OncoHelp. Ediție aniversară a celui mai important eveniment medical oncologic
Timp liber și cultură
Zece artefacte din colecția Muzeului Banatului Timișoara vor fi reproduse 3D pentru a deveni accesibile publicului larg, într-o experiență inedită
Cum a schimbat motorul Megaways dinamica unei sesiuni de distracție la sloturi online
La Festivalul Veverițelor de la Buziaș au fost premiate cele mai bune sarmale din regiune/FOTO
Au fost stabilite tarifele de acces la bazinul operat de CJT la Jimbolia
“Cele mai bune sarmale din Banat” vă aşteaptă în weekend la Buziaş. Un concert simfonic vienez, momentul inedit al Festivalului Veveriţelor
Campionatul Mondial de fotbal se trăiește intens și la Sacoșu Turcesc
Internaţionalul Deian Sorescu s-a întors la Şag, jucând într-un “amical” terminat cu scorul de… 9-9
Cea mai nouă ediție a Color the Village e gata de start
Monopostul Formula 1 al Scuderiei Ferrari HP a ajuns la Iulius Town
La finalul săptămânii la Buziaş vă aşteaptă „cele mai bune sarmale din Banat” şi excelentele vinuri de Silagiu. Pe scurt, Festivalul “Zilele Veveriţelor”
În primul weekend de vară, Iulius Town propune competiții pentru întreaga familie și vânătoare de comori pentru copii
Vineri se redeschide Baza de agrement a STPT de pe strada Renașterii
Economic
Aquatim e partener în cadrul unui important proiect de cercetare european, în valoare de 6,5 milioane de euro
Citeşte tot articolul
Învățământ
Municipalitatea timișoreană vrea să aloce două sute de mii de lei pentru susținerea olimpiadelor școlare organizate în oraș
La UVT va avea loc Timișoara Ideas Fest. Radu Paraschivescu, Marian Voicu, Vlad Petreanu, Moise Guran, Mihai Maci, invitați
Vreți o diplomă MBA? O puteți obține la Universitatea de Vest Timișoara
Patru zile de robotică, tehnologie și creativitate la UVT, în cadrul Open Robotics Intelligent Grid 2025
UVT antrenează echipa de robotică ce va reprezenta România la competiția internațională „FIRST Global Challenge 2025”
Universitatea de Vest Timișoara își face centrală fotovoltaică cu peste 4000 de panouri solare, cu zece milioane de lei
Universitatea de Vest Timișoara bifează un nou top universitar internațional
Universitatea de Vest Timișoara pregătește un program de masterat, Asistență socială militară
Universitatea de Vest urcă o mie de locuri într-un clasament de specialitate
Lucrările de licență și disertație ale absolvenților Facultății de Arte și Design, prezentate la Art Center
La UVT, crește numărul de candidați la programele de masterat, dar scade la licență
Universitatea de Vest Timișoara a primit titlul „ESCI Champion of excellence”
Știri de ultima oră
Primăria Timișoara vrea autorizarea ISU pentru unitățile de învățământ din administrare
Lansare de carte la UMF: „Fragmente de timp. Atunci și acolo” și „Fragmente de timp. Aici și acum”, de Dr. Ioana Crișan
Universitatea de Vest din Timișoara a deschis platforma online de admitere pentru noul an universitar
Copil minune! La doar 14 ani face furori în lumea sporturilor pe patru roți
Universitatea de Vest din Timișoara, premiată la Bruxelles cu titlul „ESCI Champion of Excellence”
Trump, vinovatul perfect. De ce e mai simplu să judecăm un om decât să înțelegem un sistem
PNL nu va vota Guvernul Veştea. Ilie Bolojan obţine o primă victorie în partid
La Lugoj a fost inaugurat un nou Centru de Zi pentru adulții cu dizabilități, în valoare de peste șase milioane de lei
Avocatul Paul Finta este propunerea USR Timiş pentru funcţia de prefect







































Comentarii prin facebook