Dinu Vama, ofertat de Poli Timisoara via Sorin Dragoi!

Poli Timișoara este pe cale de-a face un transfer bombă, susțin surse din club, confirmate de unele din cadrul primăriei. De această dată nu sunt în discuție un jucător sau antrenor, ci chiar un manager, post deficitar la Poli. Este vorba de celebrul Dinu „Vamă” Gheorghe, care ar urma să preia conducerea clubului. El fost propus chiar de actualul președinte al lui Poli, Sorin Drăgoi. Potrivit acelorași surse, Drăgoi a discutat despre acest transfer și cu primarul Nicolae Robu, care și-ar fi dat acceptul, urmând acum să demareze negocierile. Pe Sorin Drăgoi îl leagă o mai veche prietenie de Dinu Gheorghe. Pe când ultimul era director general al vămilor, l-a trimis pe Drăgoi șef la Vama Arad, ținta finală fiind ca actualul președinte al lui Poli să ajungă director al Regionalei Vamale Timișoara. Acest lucru nu s-a mai întâmplat, iar Drăgoi a ieșit din sistemul vamal, pentru a deveni om de afaceri. Unul dintre cei mai experimentați oameni din fotbalul românesc, Dinu Vamă nu are niciun contract în acest moment, fiind însă invitat permanent la Digi Sport. Sursele noatre mai susțin că Dinu Vamă nu ar veni la Timișoara pentru bani, respectiv n-are pretenții salariale mari, ci vrea să demonstreze tuturor că mai are un cuvând de spus în fotbal. De-a lungul timpului Dinu Gheorghe a condus cluburi precum Rapid, Dinamo, Astra sau FC Brașov.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

17 comentarii pentru acest articol

digi migi a spus: (august 28th, 2016 at 16:06 )

asta da….. bomba lu bradu

Dek a spus: (august 28th, 2016 at 16:35 )

Vagabondul asta mai lipsea
Un escroc ne lipsea

++ a spus: (august 28th, 2016 at 16:57 )

ar fi un cistig.

soryn a spus: (august 28th, 2016 at 17:08 )

daca iti legi numele orasului de asa un „om” de cea mai joasa speta … intradevar robu poate spune ca echipa asta este cea mai „curata si cinstita” poli dintre toate poli … daca imi poate permite, cel mai iubit dintre primari, ii propun sa-l numeasca si pe radu paraschivescu purtatorul de cuvint al echipei sa fie tabloul complet … bravo !!!
PS: Aduceti-l si pe mitica dragomir, parca si el e liber, doar ce a plecat de la voluntari … avem nevoie de „oameni de fotbal adevarati” … ce nevoie avem de Tim, Titi Varga sau alte „nulitati banatene” … dragoi, vama, mitica, astia stiu fotbal domnule …

digi migi a spus: (august 28th, 2016 at 17:08 )

castig in platou la digi miji

Dddd a spus: (august 28th, 2016 at 17:12 )

Da ar fi câștigat doar Vama
După ce că suntem la pământ asta ne pune crucea

Vvvhjbb a spus: (august 28th, 2016 at 17:41 )

Bosorogul asta de Vama sa stea în nori lui la București
Dragoi si tu sa pleci cu el cu tot

Popo a spus: (august 28th, 2016 at 18:02 )

Alta teapa. Alt HOT. Pai asta e dator 100.000 euro la rapid. Norocul lui ca aia sint in faliment si nu mai da banii înapoi. Doamne. Numai șpăgari, hoți. Bravo Drăgoi….ești la,fel ca ei.

Popo a spus: (august 28th, 2016 at 18:03 )

A uitat sa mai deconteze după ce a luat banii… Birlica nu spui nimic ? Numai smenari si hoți….

++ a spus: (august 28th, 2016 at 19:28 )

citeodata ma mir, toti ce scriu aici l-au laudat pe marele antrenor Grigoras zis Grig care era de la inceput cel mai nepotrivit pentru a duce o lupta impotriva retrogradarii. asa ceva el nu stie cum nu stie sa cistige meciuri decisive. cei mai huliti de catre cei de sus era Ionut Popa si Dorinel Munteanu, care erau insa si cei mai potriviti. rezultatul s-a vazut, antrenorul mult iubit a luat pe rind 5-0 si 4-0.
cred ca cu Dinu Gheorghe se repeta situatia, sa speram ca de data asta conducerea clubului nu va face alegeri pe facebook.

pif a spus: (august 28th, 2016 at 19:45 )

si sa nu-mi povestiti cs banatenilor nu le-au fost date sanse, sint unul din ei.
au fost Ion Ionescu, Sunda, Velcea, Alexa, mai lipsea Dembrovschi antrenor. sefii de club incepind cu dr. Staicu ce se batea cu fotbalistii si pina la ultimul au fost banateni.
cu astia puteai juca perfect in liga 2, ceea ce au si facut, pentru Liga 1 ai nevoie de oameni care o stiu, care sint unsi cu toate alifiile, indiferent daca sint banateni sau nu. cu alde Bungau si Miculas conducind clubul e greu daca nu imposibil.
asa ca unul ca Vama e binevenit.

widoqq a spus: (august 28th, 2016 at 20:07 )

Dupa Stanciu ,Vama lipsea!

dorel a spus: (august 28th, 2016 at 20:55 )

ha,ha,ha,manager avem nevoie? ce sa managerieze, vine cu bani ? noua ne trebuie un investitor serios o pepiniera proprie un proiect stabil si concret . din astia descurcareti de la vama multumesc.nici nu cred ca se va finaliza.

sam a spus: (august 29th, 2016 at 10:05 )

ce treaba au suporterii asu ….cu strategia de la acs?…..observ ca despre situatia echipei pe care o sustin nu au de facut nici un comentariu

INO a spus: (august 29th, 2016 at 11:08 )

NOW!ADEVĂRUL ESTE CĂCI POLI TIMIȘOARA ARE NEVOIE DE UN MANAGER SPORTIV CU EXPERIENȚĂ!!DECI DACĂ FACE TREABĂ BUNĂ LA CLUB SĂ VINĂ ȘI FLOREA CIOACĂ DAR CLUBUL SĂ AIBE REZULTATE!!

INO THE PERFECT SPIRIT OF TRUTH AND LIFE!

soryn a spus: (august 29th, 2016 at 11:42 )

multi dintre suporterii polisti i-au urat bun venit si lui flocea … si unde a ajuns echipa? uite ca jucatorii care au fost inlaturati de flocea arata ca pot face mai bine ligii 1 decit cei care au jucat in returul trecut …

Druckerul din Mehala a spus: (august 29th, 2016 at 15:21 )

Aceasta functie ii sa ai ” grija ” de arbitrii , pana acum avem 20 cartoane galbene f,tui , si unul rosu . Deci ne trebuie un vames aici , ca va fi Dinu Vama sau altul , dar de aceiasi categorie , va fi bine venit .

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole


Maxagro - 30 de ani de performanță

Administratie vezi arhiva Administratie

Primăria Timișoara vrea autorizarea ISU pentru unitățile de învățământ din administrare

Municipalitatea timișoreană vrea să întocmească expertize tehnice pentru avizarea și autorizarea de către ISU a unitățior de învățământ aflate în administrarea sa. Realizarea documentațiilor va fi realizată în trei loturi. Pentru acest proiect au fost alocate 1,48 milioane de lei, iar licitația a fost lansată pe SEAP. Operațiunile se realizează prin Administrația pentru Sănătate și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timișoara vrea autorizarea ISU pentru unitățile de învățământ din administrare
dermaskin-orizontal

Politica vezi arhiva Politica

Zara Iulius Town

Sport vezi arhiva Sport

Copil minune! La doar 14 ani face furori în lumea sporturilor pe patru roți

Foarte tânărul pilot timișorean Andreas Benea, în vârstă de numai 14 ani, a impresionat la prima sa participare în Romanian Endurance Series, reușind să urce pe podium și să obțină inclusiv cel mai bun timp într-una dintre cursele care au avut loc în weekend pe circuitul Transilvania Motor Ring. La numai 14 ani, Andreas Benea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Copil minune! La doar 14 ani face furori în lumea sporturilor pe patru roți
L'architect du beaute

Social vezi arhiva Social

ISHO Timișoara

Economic vezi arhiva Economic

Aquatim e partener în cadrul unui important proiect de cercetare european, în valoare de 6,5 milioane de euro

Societatea timișoreană Aquatim este partener în proiectul european SPRINGS, finanțat prin programul Horizon Europe. Compania se numără printre puținii operatori regionali din România implicați direct în consorții europene de cercetare, contribuind activ la dezvoltarea de soluții pentru protejarea resurselor de apă în contextul schimbărilor climatice. Proiectul SPRINGS, cu un buget de aproximativ 6,5 milioane de...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Aquatim e partener în cadrul unui important proiect de cercetare european, în valoare de 6,5 milioane de euro

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Municipalitatea timișoreană vrea să întocmească expertize tehnice pentru avizarea și autorizarea de către ISU a unitățior de învățământ aflate în administrarea sa. Realizarea documentațiilor va fi realizată în trei loturi. Pentru acest proiect au fost alocate 1,48 milioane de lei, iar licitația a fost lansată pe SEAP. Operațiunile se realizează prin Administrația pentru Sănătate și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timișoara vrea autorizarea ISU pentru unitățile de învățământ din administrare
Zi specială. Universitatea de Medicină şi Farmacie „Victor Babeş” din Timişoara și Editura „Victor Babeş” anunță lansarea volumelor de debut intitulate „Fragmente de timp. Atunci și acolo” și „Fragmente de timp. Aici și acum”, semnate de dr. Ioana Crișan, medic rezident la Clinica de Neurologie din cadrul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă „Pius Brînzeu” Timişoara....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Lansare de carte la UMF: „Fragmente de timp. Atunci și acolo” și „Fragmente de timp. Aici și acum”, de Dr. Ioana Crișan
Universitatea de Vest Timișoara a anunțat deschiderea platformei online de înscriere pentru noul an de studiu. Cu această ocazie, UVT scoate la concurs aproximativ 6.500 de locuri la programele de studii universitare de licență, dintre care 2.725 finanțate de la bugetul de stat, cu 73 în plus față de anul universitar anterior, respectiv aproximativ 4.500...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Universitatea de Vest din Timișoara a deschis platforma online de admitere pentru noul an universitar
UVT a fost premiată la Bruxelles, în cadrul ceremoniei „ESCI (European Student Card Initiative) Champions Awards”, pentru contribuțiile remarcabile la promovarea mobilității studențești în Europa și la digitalizarea proceselor aferente acesteia. Din cele 123 de candidaturi depuse de instituții de învățământ superior din 30 de țări, UVT este singura universitate din România care a primit...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Universitatea de Vest din Timișoara, premiată la Bruxelles cu titlul „ESCI Champion of Excellence”
Există un mare avantaj în a avea un vinovat clar: nu mai trebuie să înțelegi problema. Dacă prețurile cresc, dacă viața devine mai complicată, dacă lumea pare mai nesigură, e reconfortant să existe un nume pe care să-l punem pe afiș. Astăzi, pentru mulți, acel nume este Donald Trump. Numai că realitatea rareori încape într-un...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Trump, vinovatul perfect. De ce e mai simplu să judecăm un om decât să înțelegem un sistem
Consiliul Județean Timiș a inaugurat la Lugoj noul Centru de Zi pentru Persoane Adulte cu Dizabilități. Este o investiție de peste șase milioane de lei de care vor beneficia 90 de persoane. Valoarea totală a investiției depășește 6,2 milioane de lei, bani de la Consiliul Județean Timiș și fonduri PNRR. “Unele investiții se măsoară în...
Citeşte tot articolul Citeste articolul La Lugoj a fost inaugurat un nou Centru de Zi pentru adulții cu dizabilități, în valoare de peste șase milioane de lei
Top