Politehnica Timişoara şi-a găsit, în sfârşit, antrenor. După ce reprezentanţii clubului au fost refuzaţi de Viorel Moldovan, Dan Alexa sau Gigel Bucur, cel care a acceptat postul este Bogdan Andone.

Noul antrenor al Politehnicii Timişoara a antrenat ultima dată echipa Olimpia Satu Mare, cu care a încheiat sezonul trecut pe locul 9 în Liga 2. Bogdan Andone va veni la Timişoara şi cu doi jucători pe care i-a antrenat la Olimpia Satu Mare. (sursa foto: www.gazetanord-vest.ro)
Scrie un comentariu
11 comentarii pentru acest articol
Si eu care credeam ca baietii in ghete ( dar cam desculti) vor fi antrenati de Guardiola. Ce dezamagire !
Asta din poza si are fatza de Assu-Pullyy! Bravo baietzi, felicitari! Tot inainte prin mocirla satului romanesc, spre desfiintare!!!!
Numai maine nu-i poimaine….
fara patron,FARA BANII PUBLICI,fara palmares…….oamenii seriosi isi respecta angajamentele……in 2016 asu a fost singurul club din timis finantat din bani publici,…..a verificat cineva cum s-au cheltuit acesti bani?
Mai ass-pullyssti v-ati cumparat biletele de personal ca sa mergeti sa sustineti pe rebUTA? Haideti repede ca sa ingropati ”Recasul”!!! Credeti ca ramaneti fara concurenta! Va inselati, timisorenii se vor indrepta spre Ripensia! Aia ce pacate mai au, sunt si ei o echipa fake? Cui i-au luat locul? Lui Bucovat? Topolovatu Mare?
Probabil ca cei mai multi suporteri ai Recasului vor face ca tine, se vor reindrepta spre prima iubire, stiaua. Apropo bai dobitocule, batjocorirea numelui Poli cu formularea pully a inceput chiar de la retardatii suporteri ai departamentalelor, asa te-ai dat de gol, cacanarule.
E o alternativa mai buna decat gaska voastra de olteni cretinoizi care ati vinde-o si pe mata pt o bericika!
Vai, dar ce limbaj elevat au aceseii…pai nu noi ar fi trebuit sa fim aia cu injuriile in timp ce suporterii cmpdp recash is aia cu masterate, doctorate, miere si laptic pe botic ?
Cand colo, ce vedem? 3 suporteri cu 4 clase primare impreuna.
Binenteles aceseii au uitat repede cum anu’ trecut, inainte de a ramane ( nesportiv si neonorabil, asa cum sunt obisnuite nevertebratele ) in prima liga in ciuda retrogradarii rusinoase ,se smiorcaiau ca li se va desfiinta hardughia politico-evazionista fraudulos numita „Poli”.
De ce nu-l aduceti voi, mah patrupedelor, pe Pep Guardiola ? Faceti in schimb misto de uta jucand impotriva lor cu un antrenor utist 100%…asa cum ne strigati noua ca am fi manjiti politic, desi voi fara laturile politice in care guitati balacindu-va, n-ati rezista financiar nicio repriza.
2 – 1 la pauza ptr Poli la Siria cu UTA…hai Poli !!!
Postacule -antirob- du-te si fa-ti harakiri ca la anul iar o luati pe la curul gol de la M(UTA)!
Cam asa e!
Articole asemănătoare
Știri de ultimă oră

Cele mai citite articole
- PSD şi AUR au bătut palma şi vor iniţia o moţiune de cenzură comună împotriva Guvernului Bolojan
- Un PSD cumplit de pro-european
- Susţinut de USR, timişoreanul Dan Reşitnec este noul secretar general al Guvernului
- Ca să “repereze” onoarea AUR, George Simion anunţă că îl dă în judecată pe Dominic Fritz
- Dominic Fritz, despre diferenţa dintre Est şi Vest: De la Bruxelles au venit 100 de miliarde de euro, din Rusia… 44 de drone
- Bucurie și emoție pe metru pătrat! Copii din patru județe au făcut spectacol la Cupa Satelor/FOTO
- Primele două autobuze turcești de dimensiuni mai mici au ajuns la Timișoara/VIDEO
- Senatorul Sorin Şipoş, reacţie rapidă: “Alianța Haosului se pregătește să dea jos guvernul reformist”

Administratie
Se toarnă primul strat de asfalt în proiectul de reabilitare a DJ 691/VIDEO
Citeşte tot articolul

Politica
Dominic Fritz, după înţelegerea PSD – AUR: “Mulțumim pentru claritate, măcar atât. „Suveranismul” este doar o altă față a pesedismului”
Citeşte tot articolul

Sport
Bucurie și emoție pe metru pătrat! Copii din patru județe au făcut spectacol la Cupa Satelor/FOTO
Citeşte tot articolul

Social
Echipa Facultății de Drept Timișoara, noi succese la cel mai prestigios concurs studențesc național în domeniul dreptului
Citeşte tot articolul
Sneakersi iconici care nu se demodează – modele legendare în prim-plan
Sănatate
Acțiune pro-vaccin în cartierele Kuncz și Plopi din Timișoara, dar și în Balta lată din Lugoj
Oncologia pulmonară, tema principală a dezbaterilor la Zilele OncoHelp. Ediție aniversară a celui mai important eveniment medical oncologic
Președintele Nicușor Dan a vizitat Timișoara și Centrul de Mari Arși/FOTO
7 aprilie – Ziua Mondială a Sănătății. Peste 82.000 de consultații în ambulatorul Spitalului Municipal Timișoara, în anul 2025
La Spitalul Județean s-a inaugurat primul Compartiment de Alergologie și Imunologie Clinică din vestul țării
Timișoara se poziționează pe harta internațională a chirurgiei umărului: premiere medicale și expertiză globală
Descinderi la Spitalul „Victor Babeș”! Documente ridicate de procurorii DNA
24 martie – Ziua Mondială de Luptă Împotriva Tuberculozei
21 martie – Ziua Mondială a Sindromului Down. Ce trebuie să știe viitorii părinți despre screeningul prenatal
A început sezonul alergiilor… cum le putem gestiona. Sfaturi de la medicii de la „Clinicile Noi”
Conferința Națională de medicină preventivă și sănătate publică se va desfășura în luna mai în Timișoara
Jumătate dintre timişoreni spun că au sau cred că au o problemă de sănătate. Bolile cardiace și stomatologice în top
Timp liber și cultură
Ansamblul „Cununa Timișului” din Ghiroda a dus mândria bănățeană la Bruxelles
AsTour vă propune o escapadă de vară în Lido di Jesolo, Italia
Feminitatea greco-romană, prezentată în cadrul unei expoziții cu piese de excepție la Muzeul Național al Banatului Timișoara
La Timișoara va avea loc spectacolul ”Stars Gala by Revolve Dance”
Check Art Festival revine la Iulius Town: marionete gigant, mimi, statui vivante și ateliere pentru copii
Elevii de la Liceul Babel organizează evenimentul Pedalare spre Schimbare
Destinația Anului 2026 poate fi din Timiș. Două locații deosebite din județ au ajuns în finală
O expoziție dedicată arhitecturii și una personală a artistului Daniel Brici, la Muzeul Național de Artă Timișoara
Târgul de Paște Timișoara se încheie cu un weekend plin de evenimente: Retro Disco ‘80, folclor autentic și jazz în aer liber
Campionat de kendama, expoziție de proiecte aerospațiale și teatru pentru întreaga familie, în weekend, la Iulius Town
„Urbanistica – o istorie a viitorului”. Noua expoziție de la Muzeul Național de Artă Timișoara
Electroruga de la Buzad anunță în episodul trei cine mai vine în 2026 să cânte
Economic
DRDP Timișoara pregătește licitația pentru viitorul pasaj denivelat de la intersecția dintre Calea Urseni și Centura Timișoarei
Citeşte tot articolul
Învățământ
Municipalitatea timișoreană vrea să aloce două sute de mii de lei pentru susținerea olimpiadelor școlare organizate în oraș
La UVT va avea loc Timișoara Ideas Fest. Radu Paraschivescu, Marian Voicu, Vlad Petreanu, Moise Guran, Mihai Maci, invitați
Vreți o diplomă MBA? O puteți obține la Universitatea de Vest Timișoara
Patru zile de robotică, tehnologie și creativitate la UVT, în cadrul Open Robotics Intelligent Grid 2025
UVT antrenează echipa de robotică ce va reprezenta România la competiția internațională „FIRST Global Challenge 2025”
Universitatea de Vest Timișoara își face centrală fotovoltaică cu peste 4000 de panouri solare, cu zece milioane de lei
Universitatea de Vest Timișoara bifează un nou top universitar internațional
Universitatea de Vest Timișoara pregătește un program de masterat, Asistență socială militară
Universitatea de Vest urcă o mie de locuri într-un clasament de specialitate
Lucrările de licență și disertație ale absolvenților Facultății de Arte și Design, prezentate la Art Center
La UVT, crește numărul de candidați la programele de masterat, dar scade la licență
Universitatea de Vest Timișoara a primit titlul „ESCI Champion of excellence”
Știri de ultima oră
Se toarnă primul strat de asfalt în proiectul de reabilitare a DJ 691/VIDEO
Dominic Fritz, după înţelegerea PSD – AUR: “Mulțumim pentru claritate, măcar atât. „Suveranismul” este doar o altă față a pesedismului”
Sorin Grindeanu le-a cerut prefecţilor şi secretarilor de stat PSD să demisioneze din funcţii
Echipa Facultății de Drept Timișoara, noi succese la cel mai prestigios concurs studențesc național în domeniul dreptului
Senatorul Sorin Şipoş, reacţie rapidă: “Alianța Haosului se pregătește să dea jos guvernul reformist”
PSD şi AUR au bătut palma şi vor iniţia o moţiune de cenzură comună împotriva Guvernului Bolojan
Susţinut de USR, timişoreanul Dan Reşitnec este noul secretar general al Guvernului
Primele două autobuze turcești de dimensiuni mai mici au ajuns la Timișoara/VIDEO
DRDP Timișoara pregătește licitația pentru viitorul pasaj denivelat de la intersecția dintre Calea Urseni și Centura Timișoarei
Ca să “repereze” onoarea AUR, George Simion anunţă că îl dă în judecată pe Dominic Fritz






































Comentarii prin facebook