Poli vrea un numar 10 veritabil

Conducerea lui Poli Timişoara negociază cu mai mulţi fotbalişti care vor putea ajuta echipa în primul eşalon. Primul fotbalist acontat ar putea fi Andrei Făgărăşanu, un mijlocaş de creaţie de la FC Hunedoara, liderul seriei a V-a din Liga III. Cei de la Poli au mai negociat cu fotbalistul de 22 de ani şi în această iarnă.

Andrei Făgărăşanu este cel mai bun fotbalist de la FC Hunedoara. Ca mijlocaş central, el a marcat de șapte ori pentru hunedoreni şi a dat cele mai multe pase de gol pentru colegii din atac. Făgărășanu va deveni liber de contract în această vară, ceea ce uşurează negocierile cu conducerea lui Poli, dispusă să păstreze politica de a transfera în cea mai mare parte jucători liberi de contract. Fotbalistul a fost invitat de conducerea lui FC Hunedoara să-şi prelungească pe încă doi ani contractul, dar se pare că el vrea să joace cu Poli în primul eşalon. În vârstă de 22 de ani, Făgărăşanu ar fi putut debuta mai repede în Liga I, dacă ar fi acceptat, acum doi ani, o ofertă din partea lui FC Vaslui.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

9 comentarii pentru acest articol

Angelo a spus: (mai 8th, 2013 at 16:27 )

Pt cine a scris articolul Fc hunedoara este pe locul doi in seria V din liga a treia

@Angelo a spus: (mai 8th, 2013 at 18:20 )

cu astfel de jucatori poti sa te arzi sau sa dai lovitura. asa a fost si cu timofte doi care a fost adus de la anina pe 5 mingi.

banatean a spus: (mai 8th, 2013 at 18:57 )

Poti aduce si din astia de prin ligi inferioare dar nu mai mult de 2-3 . Importante sunt achizitile „grele” pe care le poti face . Pentru aia insa ai nevie de conducere si staff tehnic dar in primul rand de…..investitor cu bani .

suciu v. a spus: (mai 8th, 2013 at 19:09 )

Varianta mi se pare palidă! Velcea trebuie să creeze un mijlocaș de creație, dacă este valoros! M-am săturat de implanturi gen Dina, Ov. Petre etc. Or la Liga I, să-mi fie irtată dezaprobarea, Făgărășanu vine, toituși de la div C!!

@banatean a spus: (mai 8th, 2013 at 19:16 )

asa e, ai dreptate. din actuala echipa in prima liga ar putea face fata kirev, care e doar imprumutat la poli, seroni, poparadu, trandu, barbut, ovidiu petre si boldea. poate si szekely, daca e putin fortat. poate mai cresc un artean, dobricean sau un junior sau doi de la club. in rest nu stiu cine ar mai putea juca in prima liga. poate pap, dar cu mari indulgente.

@suciu v. a spus: (mai 8th, 2013 at 20:12 )

tot din liga aia venea si tim. daca are valoare si talent nu mai conteaza liga din care vine. poli nu e in postura echipei care sa transfere fotbalisti extrem de scumpi. trebuie sa mai si descopere fotbalisti si sa creasca copii talentati.

bogdi a spus: (mai 8th, 2013 at 20:49 )

noua ne trebuie 11 jucatori plus antrenor

gaza a spus: (mai 8th, 2013 at 22:27 )

Mircea Lucescu spunea asa: nr.10 in ziua de azi este cel care are mingea(purtatorul mingii)…pe vremuri mingea trebuia sa traca mereu pe la acest numar10 si dupa aceea incepea constructia jocului,pe cand in fotbalul actual constructia jocului incepe de la cel care are mingea!!!….dar poate gresi si Lucescu in ceea ce a spus? nu prea cred!!!

......@ @ banatan....Kirev?????...... a spus: (mai 8th, 2013 at 22:29 )

Kirev bine ca-i numai imprumutat…

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai
Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club

În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Nici forma ”reșapată” a proiectului de reabilitare a clădirilor istorice din Timișoara nu pare să stimuleze interesul timișorenilor. Dezbaterea publică realizată de primărie pe această temă nu a atras un interes extraordinar. Una peste alta, actualii șefi ai municipalităţii au ajuns la aceeași concluzie cu precedenții, anume că pentru a se investi bani și a...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Timișorenii, interes redus pentru forma nouă a programului de reabilitare a clădirilor istorice
Discuţii făcute în culise prefigurează o alianţă între PSD şi PNL la viitoarele alegeri locale, afirmă reprezentanţii USR Timiş. Aceştia cred că există şi o motivaţie puternică pentru refacerea USL: drenarea banilor publici spre clientelele celor două partide.  Reacţia celor din USR vine în urma unei declaraţii făcute de consilierul local PSD Radu Ţoancă la...
Citeşte tot articolul Citeste articolul USR Timiş trage un semnal de alarmă: “USL se întoarce în 2024!”
În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Handbaliștii de la Poli încep o săptămână nebună și este vorba tocmai despre săptămâna decisivă pentru păstrarea locului în Liga Zimbrilor. Alb-violeții vor juca miercuri în ultima etapă a actualul sezon pe teren propriu, iar de vineri până duminică vor participa în barajul de menținere/promovare în Liga Zimbrilor. Primul meci din seria celor patru va...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Totul sau nimic. SCM Poli își joacă viitorul în această săptămână
Senatorul USR de Timiş Raoul Trifan reacţionează la stenogramele șocante apărute astăzi în presă, în care se face referire la asasinarea lui Cătălin Drulă. Trifan afirmă că aceste stenograme arată dimensiunea răului cu care se luptă orice demnitar USR care încearcă să modernizeze vechiul sistem politic corupt. Raoul Trifan reacţionează prompt la stenogramele din procesul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Raoul Trifan, reacţie la planul asasinării lui Cătălin Drulă: “Pentru politicienii vechiului sistem ar fi ideal să dispărem din viața politică”
Fostul preşedinte PNL Florin Cîţu întreabă la modul retoric dacă Alfred Simonis va fi exclus din PSD. Intervenţia  fostului premier vine în urma atacului preşedintelui PSD Timiş la adresa lui Alin Nica, liderul PNL Timiş.   La finalul săptămânii trecute, preşedintele PSD Timiş, Alfred Simonis, l-a atacat dur pe omologul său liberal, Alin Nica, imputându-i...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Florin Cîţu sare în apărarea lui Alin Nica, cel atacat de Alfred Simonis: “PSD are voie să atace PNL?”
Sâmbătă, 14 mai 2022, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, împreună cu polițiștii Biroului Rutier Timișoara, au descoperit 750.000 de țigarete netimbrate, într-un autovehicul, în municipiul Timișoara. Astfel, polițiștii au acționat pe linia combaterii contrabandei cu țigarete, fiind oprit un autovehicul, care, potrivit documentelor, transporta mere. În...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Țigări în loc de mere. Descoperire surprinzătoare făcută de oamenii legii
Primăria Timişoara va achiziţiona 25 de troleibuze noi din fonduri PNRR. Apelul în acest sens a fost deschis, astăzi, la ora 10.00, municipalitatea depunând proiectul la ora 10,17. Pentru acest proiet a fost încheiat un partenerait cu Ghiroda şi Dumbrăviţa. În această dimineață a fost depus proiectul în valoare de 12,5 milioane de euro cu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timişoara a depus proiectul pentru achiziţionarea a 25 de troleibuze noi, din fonduri PNRR
Top