Program de distractie

Dacă meteorologii anunţă ger şi zăpadă, cluburile din Timişoara vin cu soluţia. Pentru acest sfârşit de săptămână, căldura celor care vor cânta şi mixa în oraşul nostru este atât de mare, încât petrecerile se anunță extrem de fierbinți.

Joi seară, Madness te invită la Fashion Party, alături de fetele de la J’adore Models, în Porky’s e No stress Student Night by MC Mario, în El Che e Thurdays Rock, iar în Factory Pub e concert Exiled Band, Silviu Paşca, Călin de la Pragul de Sus, Gore şi The Band. La Scottish Pub este, ca în fiecare joi, un concert, de această dată susţinut de Cover Band Live, în Swing Club e Low Budget Karaoke Party, iar în Live Pub e seară sârbească. Eve Fashion Lounge vă invită la party-ul tematic Catwoman, iar Heaven Studio propune “Destresiunea” la Student Crazy Night. În Happy Pub e Casio Party, iar în Arqa e Welcome to weekend.
Vineri, în Le Cinema vine, tocmai din Franţa, Dj Evaa Pearl, în JazzOffice e Lucian Nagy Trio, în Eve Fashion Lounge cântă Fely, Horea şi Florin, iar în Al-Kimia e Hanging around. Scottish Pub vine cu We love Scottish cu Dj Jo, în Bunker e Lets get Vintage, în Daos Club e concert Torso din Austria şi Methadone Skies, iar Setup Venue aduce un tribut lui Bob Marley. În Symphony café concertează Kraft Cover Project, în Zambara mixeaza Mirko Loko din Elveţia, iar în Fratelli e California dreaming with Dj Alex Merrell from LA.
Sâmbătă, în No Name e Influences, în Daf Club Giroc e Thank God Its Saturday, în Setap Venue e TM: DJ Challenge, în Heaven e We love Heaven, iar în Le Cinema e Saturday Party. Cei din People Caffe au programat un concert Prime, urmat de o noapte incendiară alături de DJ Land şi Tony D, iar în Zambara va fi, după ora 2, o petrecere alături de DJ Elles. În Porky’s e video retro and hits party, în Arqa e Punch Night, în Club 30 e Oldies but Goldies, iar în Fratelli e Big Been Bang cu Yuri Omneari (Tiny Kid).

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Fresh Kebab

Administratie vezi arhiva Administratie

CCIAT

Politica vezi arhiva Politica

MNB – Muzeul Național al Banatului

Sport vezi arhiva Sport

Ioan Muresan: AJF Timis trebuie sa faca parte din activul obstesc, presedintele sa nu fie remunerat

Cu doar câteva zile înainte de alegerile pentru stabilirea viitorului preşedinte alş Asociaţiei Judeţene de Fotbal Timiş, Ioan Mureşan, unul dintre cei patru candidaţi, a făcut public programul prin care speră să-i convingă pe oamenii de fotbal din judeţ să-l aleagă. Fostul arbitru a candidat şi în urmă cu patru ani pentru funcţia supremă în fotbalul judeţean.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ioan Muresan: AJF Timis trebuie sa faca parte din activul obstesc, presedintele sa nu fie remunerat
Statiunea Buzias

Social vezi arhiva Social

Salvamari pe Bega! Politistii locali fac cursuri ca sa poata patrula cu salupa

Pentru că șalupa e trasă pe dreapta până la primăvară, polițiștii locali de la Biroul de Patrulare Navală își ocupă timpul în mod constructiv. Fac cursuri de salvare de la înec, respectiv prim-ajutor, astfel încât, la vară, să știe ce să facă în situații extreme.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Salvamari pe Bega! Politistii locali fac cursuri ca sa poata patrula cu salupa

Economic vezi arhiva Economic

De ce n-avem racord la A1 pe la Sinandrei. De 4 ani, Ministerul Transporturilor ne da cu flit

De 4 ani. De atâta timp stă pierdut prin sertarele de la Ministerul Transporturilor proiectul descărcării către Timișoara de pe autostrada A1 la Sînandrei. Dincolo de frumoasele promisiuni ale politicienilor, orașul de pe Bega nu are ieșire la autostradă, iar șefii „drumarilor” se ascund în spatele diverselor avize. Deputatul USR Cătălin Drulă spune că, dacă ar exista voință, situația ar putea fi deblocată.
Citeşte tot articolul Citeste articolul De ce n-avem racord la A1 pe la Sinandrei. De 4 ani, Ministerul Transporturilor ne da cu flit

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Timișoara culturală are datoria de a-l respecta și de a-l „folosi” pe Ioan Holender. Asta spune primarul Nicolae Robu, care regretă decizia fostului director al Operei de Stat din Viena de a renunța funcția de președinte onorific al Asociaţia Timişoara Capitală Europeană a Culturii. Edilul nu a putut spune însă de ce Holender n-a prea fost „folosit” până acum de instituțiile locale de cultură.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Robu regreta decizia lui Holender si nu stie de ce Timisoara culturala l-a ignorat pana acum pe acesta
Cu doar câteva zile înainte de alegerile pentru stabilirea viitorului preşedinte alş Asociaţiei Judeţene de Fotbal Timiş, Ioan Mureşan, unul dintre cei patru candidaţi, a făcut public programul prin care speră să-i convingă pe oamenii de fotbal din judeţ să-l aleagă. Fostul arbitru a candidat şi în urmă cu patru ani pentru funcţia supremă în fotbalul judeţean.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ioan Muresan: AJF Timis trebuie sa faca parte din activul obstesc, presedintele sa nu fie remunerat
Construcțiile modulare cumpărate de primărie pentru Școala Generală 30 din cartierul Soarelui au ajuns la Timișoara. Sunt primele „containere” în care vor fi amenajate săli de clasă, pentru a mai rezolva din problema lipsei de spațiu. În bugetul pe 2018 sunt prevăzuți bani pentru o achiziție similară și în acest an.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Containerele-sali de clasa au ajuns la Generala 30
„Atacantul argentinian Esteban Ciaccheri (născut pe 20 mai 1991, testat de echipa noastră) și fundașul Iulian Carabela (născut la 11 aprilie 1996, ultima dată la Juventus București) au semnat cu Poli Timișoara angajamente până-n vară, cu opțiune pentru încă un sezon”, este ultimul anunţ făcut de prim-divizionara de fotbal din capitala Banatului.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Ultimele intariri la Poli, echipa fara punct in 2018
Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top