Pacatul original

*** O profesoară de religie din Marea Britanie nu mai are voie să predea niciodată după ce a recunoscut că a întreţinut relaţii sexuale cu un elev.
Probabil elevul era mai greu de cap şi profesoara a fost nevoită să-i explice pe viu cum stă treaba cu păcatul originar. Fericiţi cei săraci cu duhul!
*** Patru români au fost prinşi de poliţiştii francezi cu juma’ de tonă de cupru (provenind de la cablurile de cale ferată) asupra lor. Potrivit declaraţiilor lor, ei ar fi găsit cablurile într-un tufiş, alături de un cleşte.
Milostivi din fire, ca tot românu’, n-au putut lăsa bietele cabluri părăsite în cîmp, poate venea cineva şi le fura!
*** De aproximativ două săptămâni, pe uşa părăginită a unei hale care a aparţinut fermei de stat din oraşul sucevean Cajvana a apărut chipul lui Iisus. A fost nevoie de intervenţia poliţiei pentru a dirija traficul şi sutele de oameni veniţi în pelerinaj la uşa pe care a apărut chipul lui Iisus.
Sunt curios dacă pe uşile părăginite din ţări necreştine apare tot chipul lui Iisus sau, de exemplu, în China, apare al lui Buddha.
*** Un octogenar din judeţul Buzău a fost găsit decedat într-o cameră de hotel, după o noapte de sex cu amanta sa, o femeie de 70 de ani.
Ei, astea-s riscurile, când eşti mort după gagici! Sper să nu i se întocmească bietei femei dosar penal pentru omor din pulpă.
*** Potrivit unui studiu de specialitate realizat de site-ul targetmap.com, lungimea medie a unui penis în România este de 12,73 centimetri, ceea ce ne plasează pe locul 99 în lume.
Probabil măsurătorile s-au făcut la ieşirea din mare, într-o zi cu apa rece. Sau poate de asta suntem un popor aşa vioi şi cu maşini luxoase, fiindcă avem ceva de compensat?
*** Cum teroristul Osama bin Laden a reprezentat pentru foarte multă lume întruchiparea răului, preoţii ce slujesc în Capela Militară din Timişoara au fost de acord ca imaginea acestuia să fie pictată pe pereţii lăcaşului sfânt. Într-o ilustrare alegorică a iadului este înfăţişat Osama bin Laden călare pe un avion.
Nu-nţeleg de ce ne ducem cu gândul, imediat, la reprezentări din astea apocaliptice. Poate artistul cu pricina a vrut doar să ilustreze alegoric o banală călătorie de vacanţă cu un charter low-cost, în vârf de sezon turistic, când pasagerii fâlfâie agăţaţi de scările avioanelor, ca pe vremuri muncitorii hotărâţi să prindă tramvaiul 8.
*** Bărbatul român are burtă, mănâncă seminţe, bea bere şi-i place să se uite la fotbal cu băieţii. Acesta este portretul-robot al „masculului de România”, spun sociologii.
Na bine, o să-ncerc de-acum să mănânc seminţe la teatru, să mă simt şi io bărbat.
*** O femeie din Dubai şi-a dat soţul în judecată pentru că nu face sex cu ea şi îi cere despăgubiri de 12 milioane de dolari.
Ce tragedie: şi nedormit, şi cu banii luaţi! Eu, unul, îl înţeleg perfect: într-o burka din aia neagră, până şi Charlize Theron l-ar avea pe du-te-ncolo! Ce naiba, am scăpat de romantism de mai bine de 200 de ani! Poate doar un medic oculist ar mai putea fi atras de o femeie din care se văd numa’ ochii.
*** Cercetătorii britanici au descoperit că oamenii se trag de fapt din peşti, nu din maimuţe, cum s-a crezut până acum.
Aiurea, se trag din maimuţe, garantez eu! Am descoperit şi veriga lipsă! Dacă nu credeţi, încercaţi să treceţi zilele astea cu o fată de mână pe strada Rusu Şirianu; sunt acolo pe o schelă nişte muncitori care încă nu s-au tras complet din maimuţă.
*** Calculele profesorului Lewis Wolpert, autorul volumului „You’re Looking Very Well”, de la University College London (UCL), arată că oamenii ating fericirea la vârsta de 85 de ani.
Şi dacă o să mor pe la 84, cine o să-mi dea (b)anii înapoi?
*** Noelle, o studentă belgiancă în vârstă de 21 de ani, şi-a vândut virginitatea pe internet, pentru 54.000 de euro. Câştigătorul ineditei licitaţii, care şi-a păstrat anonimatul, va petrece 24 de ore în compania lui Noelle şi va trebui să respecte trei condiţii: să poarte prezervativ în momentul actului sexual, iar acesta să fie precedat de o şedinţă de shopping şi o cină într-o locaţie aleasă de studenta belgiancă.
Poate ideea asta cu internetul i-o fi venit din disperare, văzînd că riscă să rămână virgină până la adânci tinereţi!
*** Bărbaţii se gândesc la sex aproape o dată pe oră, scrie Business Insider. Pare puţin, dar e explicabil, dacă ne gândim că sexul ocupă doar locul trei în topul lucrurilor la care se gândesc cel mai des reprezentanţii sexului tare. Pe primele două poziţii sunt alte două nevoi primordiale: mâncatul şi somnul.
Păi băi, cerşetătorilor, sexul, mâncatul şi somnul merg toate mână-n mână! Dacă legătura dintre sex şi somn e evidentă şi binevenită (mai ales dacă au loc în această ordine), cea cu mâncatul se explică prin faptul că sărutul este o rămăşiţă comportamentală de pe vremurile când oamenii erau canibali. N-ar mai trebui să mă uit atâta la Discovery, devin enervant de deştept!
*** 1.500 de băieţi dintr-un oraşul filipinez Marikina au participat (nu ştiu dacă de bună voie) la un maraton de circumcizii care a militat pentru efectuarea gratuită şi sigură a acestui procedeu medical, anunţă Associated Press. Ocazie cu care au intrat în Cartea Recordurilor. Cică oraşul Marikina mai figurează o dată în Cartea Recordurilor, pentru cea mai mare pereche de pantofi.
Mi-e şi frică să mă gîndesc din ce piele erau făcuţi pantofii ăia!
*** Una dintre soţiile lui bin Laden a spus anchetatorilor pakistanezi că acesta era dependent de un sirop pentru tratarea impotenţei, varianta naturistă a pastilelor Viagra.
Pentru că nu era în stare să i-o tragă nevesti-sii, ca aproape toţi tiranii, şi ăsta voia acelaşi lucru – să i-o tragă întregii omeniri, din toate poziţiile.
*** Într-un raport publicat luna trecută, Sergio Toscano, un astronom din provincia Misiones (Argentina), indică 10 septembrie 2011 ca data la care pământenii ar putea primi vizita reprezentanţilor unor civilizaţii extraterestre.
Din nou ratăm un moment istoric. Dacă veneau înainte de ′89, din cauza milioanelor de antene-satelit de pe acoperişuri, ne-ar fi considerat poporul ales.
*** Un tânăr în vârstă de 19 ani, din localitatea Grindu, judeţul Tulcea, a ajuns la spital după ce a rămas fără o parte din penis, fiind muşcat de calul din gospodărie.
Cine spunea că românii nu sunt iubitori de animale?
Fiţi cuminţi până săptămâna aviatoare: viaţa dăunează grav sănătăţii!

Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

3 comentarii pentru acest articol

sensei a spus: (mai 11th, 2011 at 08:15 )

excelent!

Traian a spus: (mai 11th, 2011 at 11:30 )

Da,ai atins subiectele ultimelor zile,si ai punctat haios, e bun.

cititorul a spus: (mai 12th, 2011 at 00:23 )

La asta ultima e invers! Animalele sunt iubitoare de romani!

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole


Maxagro - 30 de ani de performanță

Administratie vezi arhiva Administratie

dermaskin-orizontal

Politica vezi arhiva Politica

Blocaj total şi după negocierile de la Palatul Cotroceni. Nicuşor Dan dă vina pe PNL şi face un pas în spate

Preşedintele Nicuşor Dan a transmis, la finalul întâlnirii cu liderii PSD, PNL, USR, UDMR și ai minorităților naționale, că s-a revenit la blocajul politic pe care îl credea depăşit. El a dat vina pentru această situaţie pe PNL, iar în final le-a cerut partidelor să revină la dialog Președintele României a avut, în această seară,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Blocaj total şi după negocierile de la Palatul Cotroceni. Nicuşor Dan dă vina pe PNL şi face un pas în spate
Zara Iulius Town

Sport vezi arhiva Sport

Timișorenii Radu Benea și Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara

Echipa Canova Racing Timișoara va fi prezentă în acest weekend la Hunedoara, prin piloții Radu Benea și Nicolas Benea, la etapa a doua din Campionatul Național de Super Rally, Trofeul Mihai Leu, care debutează în această seară cu startul festiv. Absenți motivat la prima cursă a sezonului, de la Alba Iulia, cei doi piloți timișoreni...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Timișorenii Radu Benea și Nicolas Benea, la startul Trofeului Mihai Leu de la Hunedoara
L'architect du beaute

Social vezi arhiva Social

De la proiecte tehnice la idei de afaceri. Open Space Lab la UPT, cu premii

Studenții sunt pregătiți pentru un viitor în care ideile lor să aducă plus valoare. Despre asta a fost vorba la ediția a doua a Open Space Lab. Universitatea Politehnica Timișoara continuă să își pregătească studenții nu doar din punct de vedere teoretic, ci și pentru provocările reale ale pieței muncii. În acest context, proiectele de...
Citeşte tot articolul Citeste articolul De la proiecte tehnice la idei de afaceri. Open Space Lab la UPT, cu premii
ISHO Timișoara

Economic vezi arhiva Economic

Firmele din zona de vest cu activitate în software, inginerie sau sănătate vor avea la dispoziție un fond de investiții de 37 de milioane de euro

Mediul de afaceri din zona de vest a României va avea la dispoziție un fond regional de capital în valoare de maxim 37 de milioane de euro, care va fi dedicat start-up-urilor și companiilor tehnologice. Acesta va fi operat de un consorțiu româno-francez, format din Aster Capital Partners (Franța), Iceberg+ și Venture Booster. Agenția pentru...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Firmele din zona de vest cu activitate în software, inginerie sau sănătate vor avea la dispoziție un fond de investiții de 37 de milioane de euro

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Pentru clădirea Spitalului Județean Timișoara se pregătesc în perioada viitoare trei mari investiții. Nu sunt legate direct de infrastructura medicală dar sunt extrem de importante. Vor fi reabilitate toaletele de la toate etajele, dar, de asemenea, se va lucra la o ”imagine” mai bună pentru casa scărilor. Totodată se dorește modernizarea lifturilor. ”Am luat decizia...
Citeşte tot articolul Citeste articolul La Spitalul Județean Timișoara se pregătesc noi investiții pentru confortul pacienților: toalete noi, reabilitarea casei scărilor și a lifturilor
Există o categorie profesională în România care pare să fi rezolvat imposibilul: poate produce consecințe fără să le suporte. Medicul răspunde pentru diagnostic. Inginerul răspunde pentru construcție. Antreprenorul răspunde pentru faliment. Profesorul răspunde pentru rezultatele elevilor. Politicianul? Politicianul explică. Explică moștenirea grea. Explică situația internațională. Explică de ce lucrurile care ieri erau promisiuni electorale au...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Funcția fără consecințe. Responsabilitatea politicianului român în vremuri de criză
Fundația Art Encounters aduce în premieră la Timişoara 69 de lucrări semnate de Pablo Picasso, din colecția Musée Picasso Antibes, într-o expoziție-eveniment curatoriată de Jean-Louis Andral. Pictură, grafică, ceramică, fotografii rare și cărți ilustrate conturează un Picasso experimental, ludic și surprinzător de contemporan, anunţă organizatorii Expoziția inaugurează noul centru de artă Art Encounters, modernizat împreună...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Art Encounters aduce în premieră la Timişoara lucrări semnate de Pablo Picasso
Preşedintele Nicuşor Dan a transmis, la finalul întâlnirii cu liderii PSD, PNL, USR, UDMR și ai minorităților naționale, că s-a revenit la blocajul politic pe care îl credea depăşit. El a dat vina pentru această situaţie pe PNL, iar în final le-a cerut partidelor să revină la dialog Președintele României a avut, în această seară,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Blocaj total şi după negocierile de la Palatul Cotroceni. Nicuşor Dan dă vina pe PNL şi face un pas în spate
România are din nou o soluție reformistă pe masă, afirmă preşedintele USR Timiş, Sorin Şipoş, după ce PNL, USR și UDMR l-au propus pe Siegfried Mureșan pentru funcţia ca premier. Acum rămâne de văzut dacă  PSD alege țara sau orgoliul, afirmă Şipoş. Europarlamentarul Siegfried Mureșan este propunerea PNL, USR și UDMR pentru funcţia ca premier....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Sorin Şipoş, după propunerea lui Siegfried Mureșan pentru funcţia de premier: “Rămâne de văzut dacă PSD alege țara sau orgoliul”
Casa Austria, clădirea ridicată acum 20 de ani cu sprijin austriac lângă clădirea principală a Spitalului Județean Timișoara, va intra într-un proces major de modernizare. Sunt 50 de milioane de lei care vor fi investiți, jumătate fonduri europene, jumătate contribuție de la bugetul județului, care vor transforma major clădirea, dar vor aduce la zi și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Casa Austria intră în modernizare totală. Proiectul va costa 50 de milioane de lei
Garda Forestieră Timișoara au continuat acțiunile de control fiind vizată respectarea regimului silvic în fondul forestier național, fiind acordată o atenție deosebită parchetelor aflate în exploatare, circulației materialului lemnos, gestionării masei lemnoase, dar și a modului în care sunt înregistrate și urmărite stocurile agenților economici care desfășoară activități de exploatare și prelucrare. În total, luna...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Garda Forestieră a confiscat sute de metri cubi de lemn și a dat amenzi de sute de mii de lei
Blocul format din PNL, USR și UDMR îl va propune astăzi premier pe europarlamentarul Siegfried Mureșan, vicepreședintele Partidului Popular European, au declarat pentru G4Media surse politice. De partea cealaltă, PSD l-a propus ca premier desemnat pe preşedintele partidului, Sorin Grindeanu De asemenea, conducerea PNL va vota în ședința Biroului Politic Național de la ora 10.00...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Siegfried Mureșan, propunerea PNL, USR și UDMR pentru funcţia de premier
Top