Robu a inceput curatenia de primavara… prin redactii

Sătul să piardă vremea cu „prostiile” jurnaliștilor care îndrăznesc să-l întrebe și altceva decât cât e ceasul, Nicolae Robu își pune în practică vastele cunoștințe de „time management”. Nu căutând să-și tempereze declarațiile flamboiante, ci făcând curățenie printre recalcitranți.

Ultima dată, Nicolae Robu s-a enervat îngrozitor după ce a fost întrebat de ce nu sunt făcute publice toate proiectele care urma să fie discutate în ședința de CL de vineri. „Pe mine nu mă deranjează decât prin faptul că îmi răpiţi timpul. Nici purtătorul de cuvânt al primăriei, dacă ar fi angajat, nu e plătit ca să-şi piardă vremea cu prostiile dumneavoastră. E limpede? V-am menajat prea mult”, a declarat primarul, iritat la maximum.

După care a trecut la lipsa de menajamente. Liberalul a pus mâna pe telefon și a sunat intempestiv în câteva redacții din Timișoara, solicitând înlocuirea unora dintre cei acreditați „pe primărie”. Robu a cerut chiar, cu nume și prenume, ca, de luni încolo, la briefinguri, să fie trimis un anume ziarist! În unele locuri, primul telefon al primarului a produs deja mutări în schema redacțională.

Al doilea telefon va interzice, probabil, sub amenințarea expulzării din oraș a celor necooperanți, fotografiile în care primarul are fire albe sau zâmbește strâmb. Cam așa cum și gândește, deși n-are un an de când e instalat în funcție.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

8 comentarii pentru acest articol

Mircea a spus: (martie 30th, 2013 at 17:01 )

Propun sa mearga doar domnul Vlad Nelu din partea tuturor redactiilor. Asa dl Robu va avea tot confortul necesar

Timisorean a spus: (martie 30th, 2013 at 19:04 )

Cine a spus ca Robu nu are nimic sub freza, mare adevar a grait.
Dar as completa :Propun elaborarea unui proiect de HCL prin care sa se interzica folosirea vopselei de par pentru ca in cazul persoanelor cu tulburari de andropauza produce reactii adverse constind in irascbilitate, cefalee, agresivitate pina la dementa. Si avem cazul clinic prezentat mai sus.

gelu a spus: (martie 30th, 2013 at 20:17 )

Eu am auzit inregistrarea cu asa-zisa inregistrare a enervarii lui Robu si o poate auzi oricine pe pressalert. Nici vorba ca Robu sa se enerveze pt. ce ziceti voi de la debanat si sunt convins ca la fel de neadevarat este si ca Robu ar fi intervenit la vreo redactie. In primul rand este prea orgolios sa faca asa ceva si in al doilea rand a spus clar ca nu-i pasa ce scriu acei ziaristi care mereu sunt contra ci ca nu vrea sa-si piarda vremea cu ei daca ei oricum scriu altceva decat le spune el. Voi bateti campii mereu pe ziarul sau site-ul asta ce-o fi incat e greu sa fiti crezuti cu ceva.

presa a spus: (martie 31st, 2013 at 11:05 )

Daca tot loviti in primarul Robu ii faceti mare audienta si devine vedeta! Poate mai bine ramanea ciuhi primar ca loveati atunci in orzaa??

@gelule a spus: (martie 31st, 2013 at 12:32 )

mai asculta tata mai de vreo 10 ori inregistrrea,,,poate te prinzi si tu

Ana a spus: (aprilie 2nd, 2013 at 10:34 )

Asta de la debanat…va sugerez sa parcati si voi cu vaucer si dupa aia sa va ganditi, la sondajul privind sistemele de parcare pe care l-ati facut, poate ca punand optiunea sunt indentice sugerati o mare idiotenie…parcatul cu tichetele razuibile (Telpark) nu are cum sa fie identic cu parcatul cu apel de start si stop…si vreau sa va spun ca eu am parcat cu apel de start si stop in zona rosie, am stat 40 de minute si am platit 25 (ca primul sfert de ora este gratis) si m-a constat 60 de bani…am primit sms cand am inceput parcarea si cand am oprit parcarea si iti scrie in sms si cati bani ai asociati cu nr de tel. Simplu si ieftin!

@Ana a spus: (aprilie 2nd, 2013 at 10:44 )

nimci de robu? cat de importanta e schimbarea facuta la sistem de unicul robu? cat de mult ne-a influentat viata? chiar si celor care nu au masini? hai, da-i tot pe goarna, ca te asteapta o prima frumoasa cand o sa treci pe la ghiseul partidului nostru. sau ti-a dat deja taticul un post in vreo deconcentrata? bravo, atunci te inteleg.

popescu ion a spus: (aprilie 10th, 2013 at 22:24 )

Oare de asta nu e în stare autorul articolului să-și spună numele? I-o fi frică? Oricum, articol de rahat. In primul rând pentru că, din păcate, în redacțiile timișorene nu prea există jurnaliști. Sunt doar niște submediocrii cu aere de vedetă.

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai
Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club

În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Discuţii făcute în culise prefigurează o alianţă între PSD şi PNL la viitoarele alegeri locale, afirmă reprezentanţii USR Timiş. Aceştia cred că există şi o motivaţie puternică pentru refacerea USL: drenarea banilor publici spre clientelele celor două partide.  Reacţia celor din USR vine în urma unei declaraţii făcute de consilierul local PSD Radu Ţoancă la...
Citeşte tot articolul Citeste articolul USR Timiş trage un semnal de alarmă: “USL se întoarce în 2024!”
În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Handbaliștii de la Poli încep o săptămână nebună și este vorba tocmai despre săptămâna decisivă pentru păstrarea locului în Liga Zimbrilor. Alb-violeții vor juca miercuri în ultima etapă a actualul sezon pe teren propriu, iar de vineri până duminică vor participa în barajul de menținere/promovare în Liga Zimbrilor. Primul meci din seria celor patru va...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Totul sau nimic. SCM Poli își joacă viitorul în această săptămână
Senatorul USR de Timiş Raoul Trifan reacţionează la stenogramele șocante apărute astăzi în presă, în care se face referire la asasinarea lui Cătălin Drulă. Trifan afirmă că aceste stenograme arată dimensiunea răului cu care se luptă orice demnitar USR care încearcă să modernizeze vechiul sistem politic corupt. Raoul Trifan reacţionează prompt la stenogramele din procesul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Raoul Trifan, reacţie la planul asasinării lui Cătălin Drulă: “Pentru politicienii vechiului sistem ar fi ideal să dispărem din viața politică”
Fostul preşedinte PNL Florin Cîţu întreabă la modul retoric dacă Alfred Simonis va fi exclus din PSD. Intervenţia  fostului premier vine în urma atacului preşedintelui PSD Timiş la adresa lui Alin Nica, liderul PNL Timiş.   La finalul săptămânii trecute, preşedintele PSD Timiş, Alfred Simonis, l-a atacat dur pe omologul său liberal, Alin Nica, imputându-i...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Florin Cîţu sare în apărarea lui Alin Nica, cel atacat de Alfred Simonis: “PSD are voie să atace PNL?”
Sâmbătă, 14 mai 2022, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, împreună cu polițiștii Biroului Rutier Timișoara, au descoperit 750.000 de țigarete netimbrate, într-un autovehicul, în municipiul Timișoara. Astfel, polițiștii au acționat pe linia combaterii contrabandei cu țigarete, fiind oprit un autovehicul, care, potrivit documentelor, transporta mere. În...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Țigări în loc de mere. Descoperire surprinzătoare făcută de oamenii legii
Primăria Timişoara va achiziţiona 25 de troleibuze noi din fonduri PNRR. Apelul în acest sens a fost deschis, astăzi, la ora 10.00, municipalitatea depunând proiectul la ora 10,17. Pentru acest proiet a fost încheiat un partenerait cu Ghiroda şi Dumbrăviţa. În această dimineață a fost depus proiectul în valoare de 12,5 milioane de euro cu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timişoara a depus proiectul pentru achiziţionarea a 25 de troleibuze noi, din fonduri PNRR
Primarul Dominic Fritz va avea un nou consilier personal în persoana Monicăi Schneider, care o înlocuieşte pe Loredana Pintea. Aceasta din urmă a demisionat din funcţia de consilier, dar va rămâne activă în primărie în calitate de voluntar. Loredana Pintea, consilierul personal al primarului Dominic Fritz, a decis să se retragă din funcția deținută și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Schimbare de consilieri la primarul Dominic Fritz. Pleacă Loredana Pintea, intră Monica Schneider
Top