Cum s-a votat in Timis, oras cu oras, comuna cu comuna / LISTA REZULTATELOR

PSD a câştigat clar alegerile în judeţul Timiş, la o diferenţă de zece procente în faţa PNL. Inclusiv în Timişoara preşedintelui PNL Timiş, Nicolae Robu, PSD a câştigat pentru prima dată în istorie alegerile. Acelaşi lucru s-a întâmplat în majoritatea localităţilor din Timiş, dar au existat şi excepţii în care PNL a avut întâietate.

La nivel de oraşe, liberalii au câştigat în Sânnicolau Mare şi Buziaş. Dacă în oraşul aflat la graniţă nu e o surpriză, fiind vechi fief PDL-ist, Buziaşul, multă vreme roşu, a fost câştigat mai ales datorită noului primar liberal Sorin Munteanu. Semn că unde e muncă şi seriozitate, vin şi rezultate. Liberalii au avut cel mai important succes la Gottlob, unde e vechiul primar PDL-ist Gheorghe Nastor (55%). Rezultate bune au fost şi la Dudeştii Noi (primar Alin Nica – 46%) şi Lovrin (41%) etc. De remarcat că primarii din aceste localităţi, cu excepţia Buziaşului, au fost daţi la o parte de Robu de la conducerea organizaţiei judeţene. O surpriză foarte mare poate fi considerat scorul de la Giroc, unde primarul PSD Iosif Toma câştiga primăria cu scoruri astronomice, dar acum pe primul loc a fost PNL. La Dumbrăviţa, cu primar PSD-ist pe primul loc, a fost USR, iar pe doi s-a situat PNL. În continuare vă prezentăm rezultatele din fiecare unitate administrativă în parte.

Balinț (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 47,29%, PNL – 18,29%, USR – 2,14%, ALDE – 4,43%, PMP – 4,71%, UDMR – 17,71%
Senat: PSD – 46,88%, PNL – 19,32%, USR – 2,13%, ALDE – 4,83%, PMP- 4,55%, UDMR – 16,19%
Banloc (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 45,15%, PNL – 30,20%, USR – 3,08%, ALDE – 2,62%, PMP – 2,62%, UDMR – 1,69%
Senat: PSD – 48,18%, PNL – 32.07%, USR – 2,89%, ALDE – 2,89%, PMP – 1,22%, UDMR – 1,52%
Bara (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 62,14%, PNL – 16,02%, USR – 1,94%, ALDE – 5,83%, PMP – 5,83%, UDMR – 1,94%
Senat: PSD – 64,08%, PNL – 15,05%, USR – 1,17%, ALDE – 5,34%, PMP – 5,83%, UDMR – 1,94%
Beba Veche (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 62,97%, PNL – 16,89%, USR – 1,94%, ALDE – 1,02%, PMP – 1,71%, UDMR – 11,43%
Senat: PSD – 69%, PNL – 15,5%, USR – 1,17%; ALDE – 1,5%, PMP – 1,33%, UDMR – 9,17%
Becicherecu Mic (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 53,6%, PNL – 19,71%, USR – 7,2%, ALDE – 4,65%, PMP – 6,76%, UDMR – 0,89%
Senat: PSD – 56,84%, PNL – 20,2%, USR – 6,84%, ALDE – 4,19%, PMP – 6,84%, UDMR – 0,66%
Belinț (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 40,94%; PNL – 32,5%, USR – 4,15%, ALDE – 9,68%, PMP – 4,84%, UDMR – 0,97%
Senat: PSD – 42,96%, PNL – 33,98%, USR – 3,99%, ALDE – 9,63%, PMP – 3,99%, UDMR – 0,83%
Bethausen (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 59,87%, PNL – 12,21%, USR – 1,91%, ALDE – 3,72%, PMP – 4,67%, UDMR – 0,85%
Senat: PSD – 71,76%, PNL – 12,55%, USR – 1,67%, ALDE – 3,14%, PMP – 4,29%, UDMR – 0,63%
Biled (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 44,33%, PNL – 26,6%, USR – 3,84%, ALDE – 3,93%, PMP – 11,06%, UDMR – 1,28%
Senat: PSD – 47,82%, PNL – 28,73%, USR – 3,82%, ALDE – 3,36%, PMP – 9,36%, UDMR – 0,82%
Birda (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 74,28%, PNL – 11,94%, USR – 1,72%, ALDE – 3,21%, PMP – 3,67%, UDMR – 0,46%
Senat: PSD – 76,72%, PNL – 12,15%, USR – 1,69%, ALDE – 2,7%, PMP – 3,15%, UDMR – 0,67%
Bîrna (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 68,06%, PNL – 16,37%, USR – 1,4%, ALDE – 1,8%, PMP – 5,59%, UDMR – 1%
Senat: PSD – 70,82%, PNL – 17,32%, USR – 1,17%, ALDE – 2,14%, PMP – 4,67%, UDMR – 0,78%
Bogda (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 53,51%, PNL – 28,51%, USR – 2,19%, ALDE – 1,75%, PMP – 2,63%, UDMR – 0,44%
Senat: PSD – 54,55%, PNL – 28,14%, USR – 2,6%, ALDE – 0,87%, PMP – 3,03%, UDMR – 10%
Boldur (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 50,61%, PNL – 19,98%, USR – 4,53%, ALDE – 6,99%, PMP – 5,76%, UDMR – 0,74%
Senat: PSD – 52,57%, PNL – 19,83%, USR – 3,83%, ALDE – 6,93%, PMP – 5,97%, UDMR – 0,84%
Brestovăț (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 41,2%, PNL – 45,07%, USR – 1.06%, ALDE – 2,82%, PMP – 3,52%, UDMR – 0,7%
Senat: PSD – 40,49%, PNL – 46,83%, USR – 1,06%, ALDE – 2,46%, PMP – 3,53%, UDMR – 1,06%
Bucovăț (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 38,42%, PNL – 39,82%, USR – 7,76%, ALDE – 4,33%, PMP – 4,2%, UDMR – 0,51%
Senat: PSD – 40,93%, PNL – 40,18%, USR – 7,48%, ALDE – 2,41%, PMP – 4,94%, UDMR – 0,51%
Buziaș (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 34,81%, PNL – 38,17%, USR – 4,38%, ALDE – 5,61%, PMP – 3,32%, UDMR – 1,15%
Senat: PSD – 36,61%, PNL – 38,9%, USR – 4%, ALDE – 4,78%, PMP – 2,78%, UDMR – 0,98%
Cărpiniș (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 49,3%, PNL – 25,41%, USR – 5,39%, ALDE – 3,98%, PMP – 5,97%, UDMR – 1,64%
Senat: PSD – 51,76%, PNL – 25,12%, USR – 4,69%, ALDE – 3,64%, PMP – 6,34%, UDMR – 1,17%
Cenad (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 29,73%, PNL – 26,25%, USR – 4,25%, ALDE – 4,05%, PMP – 5,21%, UDMR – 11,78%
Senat: PSD – 38,4%, PNL – 28,9%, USR – 3,42%, ALDE – 4,18%, PMP – 6,46%, UDMR – 10,46%
Cenei (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 37,66%, PNL – 31,97%, USR – 2,19%, ALDE – 4,09%, PMP – 4,53%, UDMR – 5,26%
Senat: PSD – 41,99%, PNL – 35,21%, USR – 2,6%, ALDE – 3,75%, PMP – 4,33%, UDMR – 4,91%
Checea (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 25,29%, PNL – 42,06%; USR – 2,94%, ALDE – 7,35%, PMP – 12,94%, UDMR – 0,88%
Senat: PSD – 25,43%, PNL – 45,38%, USR – 2,6%, ALDE – 6,36%, PMP – 14,74%, UDMR – 0,87%
Chevereșu Mare (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 55,31%, PNL – 18,1%, USR – 3,75%, ALDE – 8,49%, PMP – 3,62%, UDMR – 2,75%
Senat: PSD – 58,55%, PNL – 18,33%, USR – 3,94%, ALDE – 7,5%, PMP – 3,44%, UDMR – 2,58%
Ciacova (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 40,68%, PNL – 32,18%, USR – 6,11%, ALDE – 3,96%, PMP – 6,85%, UDMR – 2,15%
Senat: PSD – 42,73%, PNL – 32.15%, USR – 5,7%, ALDE – 3,31%, PMP – 7,02%, UDMR – 2,31%
Comloșu Mare (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 69,39%, PNL – 12,87%, USR – 2,81%, ALDE – 3,14%, PMP – 3,05%, UDMR – 0,66%
Senat: PSD – 75,14%, PNL – 12,39%, USR – 2,49%, ALDE – 2,33%, PMP – 2,33%, UDMT – 0,64%
Coșteiu (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 38,5%, PNL – 17,97%, USR – 2,57%, ALDE – 2,93%. PMP – 12,47%, UDMR – 18,33%
Senat: PSD – 39,54%, PNL – 20%, USR – 2,4%, ALDE – 2,76%, PMP – 11,8%, UDMR – 17,88%
Criciova (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 68,6%, PNL – 16,51%, USR – 1,93%, ALDE – 2,57%, PMP – 5,57%, UDMR – 0,43%
Senat: PSD – 71,84%, PNL – 16,05%, USR – 1,81%, ALDE – 1,91%, PMP – 4,68%, UDMR – 0,43%
Curtea (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 50,31%, PNL – 11,34%, USR – 2,27%, ALDE – 11,34%, PMP – 18,97%, UDMR – 0,82%
Senat: PSD – 54,1%, PNL – 11,68%, USR – 2,05%, ALDE – 9,84%, PMP – 18,44%, UDMR – 0,82%
Darova (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 28,82%, PNL – 39,95%, USR – 1,47%, ALDE – 5,23%, PMP – 14,61%, UDMR – 1,34%
Senat: PSD – 29,55%, PNL – 41,29%, USR – 1,19%, ALDE – 4,62%, PMP – 14,38%, UDMR – 0,92%
Denta (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 41,76%, PNL – 13,26%, USR – 1,61%, ALDE – 4,09%, PMP – 2,35%, UDMR – 2,11%
Senat: PSD – 54,5%, PNL – 19,25%, USR – 2,63%, ALDE – 5,25%, PMP – 2,63%, UDMR – 3%
Deta (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 34,99%, PNL – 28,92%, USR – 3,59%, ALDE – 5,03%, PMP – 3,76%, UDMR – 7,63%
Senat: PSD – 38,87%, PNL – 33,28%, USR – 3,4%, ALDE – 5,42%, PMP – 3,46%, UDMR – 7,84%
Dudeștii Noi (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 29,82%, PNL – 44,58%, USR – 5,42%, ALDE – 4,97%, PMP – 3,46%, UDMR – 0,75%
Senat: PSD – 29,86%, PNL – 45,94%, USR – 5,82%, ALDE – 5,05%, PMP – 3,52%, UDMR – 0,46%
Dudeștii Vechi (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 16,12%, PNL – 24,08%, USR – 2.09%, ALDE – 2,49%, PMP – 2,09%, UDMR – 3,58%
Senat: PSD – 32,34%, PNL – 43,78%, USR – 3,38%, ALDE – 3.28%, PMP – 4,18%, UDMR – 7,26%
Dumbrava (UDMR)
Camera Deputaților: PSD – 46,84%, PNL – 12.09%, USR – 1,1%, ALDE – 8,24%, PMP – 5,77%, UDMR – 19,92%
Senat: PSD – 50,27%, PNL – 14,13%, USR – 0,68%, ALDE – 5.03%, PMP – 5,3%, UDMR – 19,7%
Dumbrăvița (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 20,36%, PNL – 24,45%, USR – 26,5%, ALDE – 5,53%, PMP – 5,94%, UDMR – 8,87%
Senat: PSD – 21,28%, PNL – 25,48%, USR – 26,58%, ALDE – 5,91%, PMP – 5,91%, UDMR – 8,7%
Făget (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 46,91%, PNL – 27,74%, USR – 3,63%, ALDE – 7,96%, PMP – 3,55%, UDMR – 2,86%
Senat: PSD – 50,71%, PNL – 27,88%, USR – 3,02%, ALDE – 6,21%, PMP – 3,37%, UDMR – 2,55%
Fibiș (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 33,99%, PNL – 34,23%, USR – 3,18%, ALDE – 2,69%, PMP – 18,58%, UDMR – 0,49%
Senat: PSD – 37,38%, PNL – 34, 52%, USR – 3,57%, ALDE – 1,19%, PMP -18,33%, UDMR – 0,24%
Fîrdea (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 46,77%, PNL – 34,31%, USR – 0,92%, ALDE – 6,92%, PMP – 4%, UDMR – 1,54%
Senat: PSD – 48,7%, PNL – 36,75%, USR – 1,07%, ALDE – 3.06%, PMP – 2,91%, UDMR – 1,07%
Foeni (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 23,91%, PNL – 38,51%, USR – 1,55%, ALDE – 11,8%, PMP – 2,48%, UDMR – 11,49%
Senat: PSD – 30,15%, PNL – 36,92%, USR – 1,54%, ALDE – 9,54%, PMP – 2,46%, UDMR – 10,46%
Gătaia (PNL)
Camera Deputaților – PSD – 35,29%, PNL – 31,53%, USR – 1,81%, ALDE – 3,41%, PMP – 2,26%, UDMR – 5,02%
Senat: PSD – 44,03%, PNL – 38,92%, USR – 1,6%, ALDE – 5,07%, PMP – 2,06%, UDMR – 5,07%
Găvojdia (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 36,1%, PNL – 45,33%, USR – 2,7%, ALDE – 4,25%, PMP – 5.19%, UDMR – 0,62%
Senat: PSD – 37,05%, PNL – 47,06%, USR – 2,48%, ALDE – 2,99%, PMP – 4,33%, UDMR – 0,31%
Ghilad (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 35,94%, PNL – 30,73%, USR – 5,47%, ALDE – 4,17%, PMP – 13,28%, UDMR – 1,3%
Senat: PSD – 38,13%, PNL – 31,82%, USR – 5,05%, ALDE – 4,29%, PMP -12,12%, UDMR – 0,76%
Ghiroda (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 35,33%, PNL – 27,63%, USR – 14%, ALDE – 5,61%, PMP – 5,85%, UDMR – 2,62%
Senat: PSD – 36,61%, PNL – 28,25%, USR – 14,55%, ALDE – 5,10%, PMP – 5,63%, UDMR – 2,69%
Ghizela (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 33,87%, PNL – 45,16%, USR – 2,07%, ALDE – 4,15%, PMP – 7,14%, UDMR – 0,92%
Senat: PSD – 35,54%, PNL – 45,1%, USR – 2,05%, ALDE – 3,87%, PMP – 6,38%, UDMR – 0,68%
Giarmata (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 38,2%, PNL – 26,7%, USR – 9,36%, ALDE – 4,35%, PMP – 11,8%, UDMR – 1,19%
Senat: PSD – 40,14%, PNL – 27,14%, USR – 8,73%, ALDE – 4,51%, PMP – 11,46%, UDMR – 1,01%
Giera (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 52,72%, PNL – 13,42%, USR – 2,56%, ALDE – 5,43%, PMP – 5,11%, UDMR – 10,86%
Senat: PSD – 55,1%, PNL – 14,65%, USR – 2,55%, ALDE – 6,37%, PMP – 6,05%, UDMR – 9,87%
Giroc (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 26,65%, PNL – 28,66%, USR – 22,77%, ALDE – 5,41%, PMP – 5,21%, UDMR – 1,82%
Senat: PSD – 28,11%, PNL – 29,82%, USR – 22,67%, ALDE – 5,38%, PMP – 5,17%, UDMR – 1,78%
Giulvăz (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 45,97%, PNL – 21,31%, USR – 3,19%, ALDE – 7,05%, PMP – 3,19%, UDMR – 1,51%
Senat: PSD – 48,08%, PNL – 22,54%, USR – 3,34%, ALDE – 7,51%, PMP – 3,67%, UDMR – 1,67%
Gottlob (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 26,85%, PNL – 53,47%, USR – 3,58%, ALDE – 5,15%, PMP – 3,8%, UDMR – 0,89%
Senat: PSD – 25,59%, PNL – 55,38%, USR – 2,86%, ALDE – 4,84%, PMP – 3,3%, UDMR – 0,88%
Iecea Mare (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 69,66%, PNL – 15,84%, USR – 2,69%, ALDE – 2,54%, PMP – 3,29%, UDMR – 0,3%
Senat: PSD – 71,91%, PNL – 14,85%, USR – 2,18%, ALDE – 1,89%, PMP – 3,06%, UDMR – 0%
Jamu Mare (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 49,48%, PNL – 14,62%, USR – 2,87%, ALDE – 4,31%, PMP – 13,45%, UDMR – 0,65%
Senat: PSD – 53,8%, PNL – 15,06%, USR – 2,45%, ALDE – 4,5%, PMP – 14,54%, UDMR – 0.51%
Jebel (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 43.01%, PNL – 29,76%, USR – 6,41%, ALDE – 4,84%, PMP – 5,68%, UDMR – 0,32%
Senat: PSD – 45,43%, PNL – 31,81%, USR – 5,82%, ALDE – 4,16%, PMP – 5,2%, UDMR – 0,21%
Jimbolia (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 36,25%, PNL – 24,79%, USR – 6,05%, ALDE – 5,73%, PMP – 4,77%, UDMR – 10,13%
Senat: PSD – 38,02%, PNL – 26,28%, USR – 5,73%, ALDE – 5,5%, PMP – 5,28%, UDMR – 10,05%
Lenauheim (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 26,8%, PNL – 35,74%, USR – 5,5%, ALDE – 6,87%, PMP – 5,38%, UDMR – 1,72%
Senat: PSD – 29,99%, PNL – 37,97%, USR – 5,25%, ALDE – 5,47%, PMP – 4,79%, UDMR – 0,8%
Liebling (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 37,38%, PNL – 29,21%, USR – 6,66%, ALDE – 11,33%, PMP – 5,84%, UDMR – 1,87%
Senat: PSD – 38,51%, PNL – 29,05%, USR – 6,77%, ALDE – 10.74%, PMP – 6,18%, UDMR – 1,63%
Livezile (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 24,27%, PNL – 49,08%, USR – 2,64%, ALDE – 2,11%, PMP – 9,76%, UDMR – 0,79%
Senat: PSD – 27,25%, PNL – 51,93%, USR – 2,06%, ALDE – 1,54%, PMP – 8,48%, UDMR – 0,26%
Lovrin (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 33,63%, PNL – 43,27%, USR – 6,73%, ALDE – 4,19%, PMP – 3,55%, UDMR – 1,27%
Senat: PSD – 35,63%, PNL – 43,75%, USR – 6,63%, ALDE – 3,75%, PMP – 3,88%, UDMR – 0,75%
Lugoj (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 41,41%, PNL – 24,22%, USR – 7,5%, ALDE – 5,66%, PMP – 7,51%, UDMR – 4,3%
Senat: PSD – 40,63%, PNL – 28,24%, USR – 6,46%, ALDE – 5,76%, PMP – 6,8%, UDMR – 4,18%
Margina (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 69,35%, PNL – 16,69%, USR – 2,13%, ALDE – 2,72%, PMP – 4,02%, UDMR – 0.12%
Senat: PSD – 70,09%, PNL – 16,47%, USR – 2,1%, ALDE – 2,92%, PMP – 3,27%, UDMR – 0,23%
Mașloc (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 33,75%, PNL – 30,21%, USR – 3,36%, ALDE – 4,77%, PMP – 5,65%, UDMR – 0,35%
Senat: PSD – 35,19%, PNL – 29,97%, USR – 2,79%, ALDE – 5,75%, PMP – 5,57%, UDMR – 0,35%
Mănăștiur (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 64,12%, PNL – 14,57%, USR – 1,09%, ALDE – 7,29%, PMP – 3,46%, UDMR – 3,46%
Senat: PSD – 69,23%, PNL – 14,49%, USR – 0,36%, ALDE – 6,26%, PMP – 2,68%, UDMR – 2,33%
Moravița (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 56,15%, PNL – 11,69%, USR – 1,85%, ALDE – 3,69%, PMP – 11,69%, UDMR – 1,54%
Senat: PSD – 57,4%, PNL – 13,14%, USR – 2,42%, ALDE – 3,17%, PMP – 11,48%, UDMR – 1,21%
Moșnița Nouă (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 22,01%, PNL – 39,62%, USR – 14,1%, ALDE – 8,19%, PMP – 3,93%, UDMR – 5,21%
Senat: PSD – 23,67%, PNL – 39,84%, USR – 14,09%, ALDE – 7,74%, PMP – 4,17%, UDMR – 4,95%
Nădrag (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 68,96%, PNL – 12,99%, USR – 3,44%, ALDE – 2,96%, PMP – 3,34%, UDMR – 0,86%
Senat: PSD – 69,8%, PNL – 13,83%, USR – 3,01%, ALDE – 2,26%, PMP – 3,76%, UDMR – 0,66%
Nițchidorf (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 57,35%, PNL – 23,59%, USR – 1,45%, ALDE – 5,99%, PMP – 5,44%, UDMR – 0,73%
Senat: PSD – 58,41%, PNL – 22,76%, USR – 1,27%, ALDE – 5,79%, PMP – 5,24%, UDMR – 0,72%
Ohaba Lungă (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 51,68%, PNL – 18,49%, USR – 6,93%, ALDE – 5,88%, PMP – 5,25%, UDMR – 1,05%
Senat: PSD – 56,2%, PNL – 16,53%, USR – 5,99%, ALDE – 5,37%, PMP – 3,93%, UDMR – 0,83%
Ortișoara (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 40,28%, PNL – 28,51%, USR – 8,08%, ALDE – 4,39%, PMP – 6,48%, UDMR – 2,09%
Senat: PSD – 43,48%, PNL – 27,47%, USR – 7,51%, ALDE – 3,46%, PMP – 6,72%, UDMR – 1,88%
Otelec (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 21,26%, PNL – 18,37%, USR – 4,99%, ALDE – 3,15%, PMP – 2,10%, UDMR – 40,16%
Senat: PSD – 22,98%, PNL – 20,37%, USR – 4,7%, ALDE – 3,39%, PMP – 2,09%, UDMR – 40,47%
Pădureni (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 30,9%, PNL – 44,77%, USR – 3,65%, ALDE – 3,65%, PMP – 4,87%, UDMR – 0,97%
Senat: PSD – 32,68%, PNL – 45,12%, USR – 3,41%, ALDE – 3,41%, PMP – 5,37%, UDMR – 0,49%
Parța (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 57,95%, PNL – 16,94%, USR – 7,28%, ALDE – 2,08%, PMP – 5,5%, UDMR – 1,63%
Senat: PSD – 59,94%, PNL – 16,94%, USR – 6,33%, ALDE – 2,21%, PMP – 6,33%, UDMR – 1,47%
Peciu Nou (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 37,58%, PNL – 30,44%, USR – 5,67%, ALDE – 4,82%, PMP – 5,76%, UDMR – 0,95%
Senat: PSD – 42,28%, PNL – 29,67%, USR – 5,63%, ALDE – 4,77%, PMP – 5,8%, UDMR – 1,11%
Periam (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 58,41%, PNL – 19,22%, USR – 5,55%, ALDE – 4,81%, PMP – 3,56%, UDMR – 0,5%
Senat: PSD – 60,25%, PNL – 21,07%, USR – 4,28%, ALDE – 4,44%, PMP – 3,46%, UDMR – 0,74%
Pesac (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 76,87%, PNL – 8,77%, USR – 2,43%, ALDE – 2,24%, PMP – 4,29%, UDMR – 0,37%
Senat: PSD – 79,27%, PNL – 8,55%, USR – 2,36%, ALDE – 2,36%, PMP – 3,45%, UDMR – 0,18%
Pietroasa (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 45,58%, PNL – 19,22%, USR – 1,36%, ALDE – 28,91%, PMP – 2,89%, UDMR – 0,34%
Senat: PSD – 45,81%, PNL – 27,01%, USR – 1,34%, ALDE – 19,13%, PMP – 3,02%, UDMR – 0,34%
Pișchia (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 37,91%, PNL – 34,54%, USR – 4,11%, ALDE – 7,61%, PMP – 6,98%, UDMR – 1,12%
Senat: PSD – 36,2%, PNL – 34,96%, USR – 4,24%, ALDE – 7,87%, PMP – 6,49%, UDMR – 1,12%
Racovița (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 59,5%, PNL – 18,02%, USR – 4,06%, ALDE – 5,94%, PMP – 4,55%, UDMR – 1,19%
Senat: PSD – 60,06%, PNL – 17,95%, USR – 3,75%, ALDE – 6,41%, PMP – 4,93%, UDMR – 1,08%
Recaș (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 55,62%, PNL – 18,15%, USR – 4,91%, ALDE – 5,17%, PMP – 4,51%, UDMR – 2,51%
Senat: PSD – 58,83%, PNL – 19,4%, USR – 4,5%, ALDE – 4,53%, PMP – 4,35%, UDMR – 2,37%
Remetea Mare (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 40.97%, PNL – 24,38%, USR – 4,85%, ALDE – 10,87%, PMP – 6,9%, UDMR – 1,03%
Senat: PSD – 40.5%, PNL – 23,12%, USR – 4,27%, ALDE – 13,7%, PMP – 7,51%, UDMR – 0,74%
Sacoșu Turcesc (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 40,87%, PNL – 21,39%, USR – 5,85%, ALDE – 4,24%, PMP – 7,57%, UDMR – 9,99%
Senat: PSD – 44,19%, PNL – 22,65%, USR – 5,51%, ALDE – 3,71%, PMP – 7,01%, UDMR – 9,62%
Saravale (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 56,86%, PNL – 12,16%, USR – 1,76%, ALDE – 11,57%, PMP – 2,55%, UDMR – 2,75%
Senat: PSD – 62,07%, PNL – 13,6%, USR – 1,92%, ALDE – 9,96%, PMP – 2,68%, UDMR – 0,96%
Satchinez (UNPR)
Camera Deputaților: PSD – 38,39%, PNL – 24,62%, USR – 5,36%, ALDE – 5,1%, PMP – 11,73%, UDMR – 2,17%
Senat: PSD – 42,3%, PNL – 24,87%, USR – 4,8%, ALDE – 4,29%, PMP – 11,62%, UDMR – 1,89%
Săcălaz (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 37,54%, PNL – 23,45%, USR – 8,03%, ALDE – 5%, PMP – 14,96%, UDMR – 1,52%
Senat: PSD – 39,85%, PNL – 23,99%, USR – 7,93%, ALDE – 4,7%, PMP – 14,34%, UDMR – 1,36%
Sânpetru Mare (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 54,69%, PNL – 15,51%, USR – 2,09%, ALDE – 4,92%, PMP – 2,53%, UDMR – 0,6%
Senat: PSD – 64,83%, PNL – 19,62%, USR – 2,03%, ALDE – 4,07%, PMP – 2,47%, UDMR – 0,58%
Secaș (UNPR)
Camera Deputaților: PSD – 39,47%, PNL – 19,74%, USR – 2,63%, ALDE – 3,29%, PMP – 23,03%, UDMR – 1,32%
Senat: PSD – 43,59%, PNL – 18,59%, USR – 2,56%, ALDE – 2,56%, PMP – 20,51%, UDMR – 1,92%
Sînandrei (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 45,44%, PNL – 21,2%, USR – 11,37%, ALDE – 6,41%, PMP – 6,68%, UDMR – 1,99%
Senat: PSD – 47,81%, PNL – 21,49%, USR – 11,19%, ALDE – 5,54%, PMP – 5,98%, UDMR – 1,86%
Sânmihaiu Român (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 32,19%, PNL – 32,28%, USR – 12,1%, ALDE – 4,47%, PMP – 8,07%, UDMR – 2,4%
Senat: PSD – 33,15%, PNL – 32,83%, USR – 12,34%, ALDE – 4,84%, PMP – 7,72%, UDMR – 2,23%
Sânnicolau Mare (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 31.01%, PNL – 36,31%, USR – 3,75%, ALDE – 4,25%, PMP – 3,86%, UDMR – 4,23%
Senat: PSD – 34,95%, PNL – 41,73%, USR – 3,72%, ALDE – 4,06%, PMP – 4,66%, UDMR – 4,42%
Șag (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 46.13%, PNL – 19,52%, USR – 10.51%, ALDE – 11,03%, PMP – 3,43%, UDMR – 2,53%
Senat: PSD – 47,74%, PNL – 20.36%, USR – 10.73%, ALDE – 10.66%, PMP – 3,33%, UDMR – 2,15%
Șandra (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 36,23%, PNL – 44,66%, USR – 3,29%, ALDE – 4,22%, PMP – 3,82%, UDMR – 1,58%
Senat: PSD – 38,31%, PNL – 45,05%, USR – 2,51%, ALDE – 3,96%, PMP – 3,7%, UDMR – 1,59%
Știuca (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 19,31%, PNL – 40,57%, USR – 1,06%, ALDE – 18,4%, PMP – 15,69%, UDMR – 0,75%
Senat: PSD – 21,35%, PNL – 41,8%, USR – 0,45%, ALDE – 18,05%, PMP – 14,14%, UDMR – 1,2%
Teremia Mare (independent)
Camera Deputaților: PSD – 67,83%, PNL – 12,59%, USR – 1,9%, ALDE – 3,3%, PMP – 4,3%, UDMR – 4,8%
Senat: PSD – 68,41%, PNL – 13,69%, USR – 2,26%, ALDE – 2,95%, PMP – 4,53%, UDMR – 4,53%
Timișoara (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 28,26%, PNL – 25,42%, USR – 19,1%, ALDE – 6,25%, PMP – 5,45%, UDMR – 4,13%
Senat: PSD – 29,65%, PNL – 26,99%, USR – 18,81%, ALDE – 6,4%, PMP – 5,48%, UDMR – 4,17%
Tomnatic (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 72,34%, PNL – 13,64%, USR – 2%, ALDE – 2,13%, PMP – 3,5%, UDMR – 2,25%
Senat: PSD – 75,64%, PNL – 13,09%, USR – 1,58%, ALDE – 1,21%, PMP – 2,91%, UDMR – 1,45%
Tomești (PNL)
Camera Deputaților: PSD – 37,29%, PNL – 35,13%, USR – 1,56%, ALDE – 11,39%, PMP – 3,72%, UDMR – 1,92%
Senat: PSD – 40.07%, PNL – 34,13%, USR – 1,55%, ALDE – 10,58%, PMP – 4,16%, UDMR – 1,66%
Topolovățu Mare (ALDE)
Camera Deputaților: PSD – 31,68%, PNL – 22,82%, USR – 6,16%, ALDE – 17,27%, PMP – 8,11%, UDMR – 0,9%
Senat: PSD – 33,14%, PNL – 23,48%, USR – 6,39%, ALDE – 16,94%, PMP – 8,32%, UDMR – 0,74%
Tormac (UDMR)
Camera Deputaților: PSD – 35%, PNL – 19,46%, USR – 3,51%, ALDE – 2,16%, PMP – 2,03%, UDMR – 32,97%
Senat: PSD – 36,02%, PNL – 18,82%, USR – 3,36%, ALDE – 2,69%, PMP – 2,28%, UDMR – 32,93%
Traian Vuia (ALDE)
Camera Deputaților: PSD – 27,63%, PNL – 15,94%, USR – 1,75%, ALDE – 36,4%, PMP – 10,23%, UDMR – 1,02%
Senat: PSD – 26,69%, PNL – 15,43%, USR – 1,75%, ALDE – 24,79%, PMP – 9,61%, UDMR – 1,02%
Uivar (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 49,68%, PNL – 20,16%, USR – 2,86%, ALDE – 2,86%, PMP – 4,6%, UDMR – 13,81%
Senat: PSD – 52,82%, PNL – 18,03%, USR – 3,13%, ALDE – 2,82%, PMP – 4,23%, UDMR – 13,17%
Valcani (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 62,13%, PNL – 20,54%, USR – 2,23%, ALDE – 2,97%, PMP – 1,98%, UDMR – 0,25%
Senat: PSD – 69,7%, PNL – 19,46%, USR – 1,48%, ALDE – 2,71%, PMP – 1,48%, UDMR – 0,49%
Variaș (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 64,95%, PNL – 11,79%, USR – 2,93%, ALDE – 2,28%, PMP – 2,23%, UDMR – 5,05%
Senat: PSD – 69,01%, PNL – 13,64%, USR – 2,85%, ALDE – 1,99%, PMP – 2,04%, UDMR – 5,16%
Victor Vlad Delamarina (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 61,81%, PNL – 18,92%, USR – 1,7%, ALDE – 3,51%, PMP – 3,51%, UDMR – 1,38%
Senat: PSD – 66,77%, PNL – 19,76%, USR – 1,38%, ALDE – 2,22%, PMP – 3,92%, UDMR – 1,38%
Voiteg (PSD)
Camera Deputaților: PSD – 39,81%, PNL – 23,55%, USR – 3,18%, ALDE – 5,61%, PMP – 13,08%, UDMR – 0,75%
Senat: PSD – 40,37%, PNL – 25,19%, USR – 3,15%, ALDE – 4,63%, PMP – 14,07%, UDMR – 0,74%

Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

8 comentarii pentru acest articol

vic a spus: (decembrie 14th, 2016 at 12:59 )

BRAVO SORIN MUNTEANU, BUZIAS.
MULTA BAFTA IN CONTINUARE SI PUTERE DE MUNCA.

PMP Timis a spus: (decembrie 14th, 2016 at 13:03 )

Bravo PMP

Alexia a spus: (decembrie 14th, 2016 at 14:46 )

No, bravo se spuie la magari, eu stiu! Brava, no!

giroceana a spus: (decembrie 14th, 2016 at 15:21 )

GIROC e majoritar PNL, nu PSD!

emil a spus: (decembrie 14th, 2016 at 21:20 )

bravo gottlob

emil a spus: (decembrie 14th, 2016 at 21:23 )

pnl gottlob nr 1 in judet,doar ei au trecut de 50 de procente

ANDREI a spus: (decembrie 15th, 2016 at 08:53 )

Da giroceana ..dupa 20 de ani..cum zicea Alexandre Dumas , poate un început de sfârșit,ar fi timpul pentru stăpânul tarlalelor

Nelu NasOleu a spus: (decembrie 15th, 2016 at 10:52 )

Bai gaozarilor tu poate PNL sa aibe mai putin la Timisoara. Ce-i asta?

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole


Maxagro - 30 de ani de performanță

Administratie vezi arhiva Administratie

Primarul Dominic Fritz vorbește despre ce se va întâmpla în continuare

După ultimele evenimente care au culminat cu legiferarea „amendamentului Fritz”, încă primarul Timișoarei a vorbit despre ce va urma, promițând că va rămâne un timișorean implicat. „Vă mulțumim pentru toată susținerea. Va promitem că nu ne oprim! Am primit mii de mesaje în ultimele zile: ce se întâmplă mai departe? M-am întâlnit azi cu prieteni,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primarul Dominic Fritz vorbește despre ce se va întâmpla în continuare
dermaskin-orizontal

Politica vezi arhiva Politica

Dominic Fritz continuă lupta și după pierderea mandatului de primar: ”Eu rămân timișorean”

La scurt timp după ce Legea ANI a fost publicată, principalul vizat de amendamentul pierderii mandatului inclus în actul legislativ, Dominic Fritz, ne anunță că nu se lasă și rămâne la Timișoara, dar și președinte al USR. Din septembrie, conducerea primăriei va fi preluată de cei doi viceprimari, mai subliniază acesta. În ceea ce privește...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Dominic Fritz continuă lupta și după pierderea mandatului de primar: ”Eu rămân timișorean”
Zara Iulius Town

Sport vezi arhiva Sport

Șomo Kickboxing Timișoara lansează proiectul „Din cartier către Cupa Mondială”

Clubul Sportiv Șomo Kickboxing Timișoara pornește în această toamnă proiectul „Din cartier către Cupa Mondială”, o inițiativă care aduce împreună performanța sportivă și activitățile dedicate comunității locale. Proiectul este finanțat de Municipiul Timișoara prin Sport Club Municipal Timișoara. Șomo Kickboxing lucrează în prezent cu peste 120 de copii, organizați pe grupe de vârstă și nivel...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Șomo Kickboxing Timișoara lansează proiectul „Din cartier către Cupa Mondială”
ISHO Timișoara

Social vezi arhiva Social

Comunele Sânmihaiu Român și Șag vor fi legate de Timișoara prin transport metropolitan

Mai multe linii de transport public revin pe traseul de pe Calea Martirilor

Începând de luni, 31 august, liniile 15, 16, E3 și M3 au revenit la traseele normale, mai devreme decât era prevăzut inițial, odată cu finalizarea lucrărilor desfășurate pe Calea Martirilor, anunță Societatea de Transport Public Timișoara. Mijloacele de transport care deservesc aceste linii nu mai circulă pe traseele deviate stabilite temporar pe durata lucrărilor și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Mai multe linii de transport public revin pe traseul de pe Calea Martirilor

Economic vezi arhiva Economic

Centura Vest Timișoara a ajuns la 15% din total

Șantierul de realizare a Centurii Vest, de ocolire a Timișoarei, singura bucată rămasă de construit, a ajuns la 15 la sută din total. Mobilizarea constructorului este una bună, spune Alfred Simonis, președintele Consiliului Județean Timiș, care a mers pe șantier, personal, pentru a vedea cum decurge investiția. Vizita vine după ce, în urmă cu o...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Centura Vest Timișoara a ajuns la 15% din total

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Începând de luni, 31 august, liniile 15, 16, E3 și M3 au revenit la traseele normale, mai devreme decât era prevăzut inițial, odată cu finalizarea lucrărilor desfășurate pe Calea Martirilor, anunță Societatea de Transport Public Timișoara. Mijloacele de transport care deservesc aceste linii nu mai circulă pe traseele deviate stabilite temporar pe durata lucrărilor și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Mai multe linii de transport public revin pe traseul de pe Calea Martirilor
Clubul Sportiv Șomo Kickboxing Timișoara pornește în această toamnă proiectul „Din cartier către Cupa Mondială”, o inițiativă care aduce împreună performanța sportivă și activitățile dedicate comunității locale. Proiectul este finanțat de Municipiul Timișoara prin Sport Club Municipal Timișoara. Șomo Kickboxing lucrează în prezent cu peste 120 de copii, organizați pe grupe de vârstă și nivel...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Șomo Kickboxing Timișoara lansează proiectul „Din cartier către Cupa Mondială”
Compania CFR a anunțat că începând de luni, 31 august, ora 16:50, circulația feroviară se redeschide pe tronsonul Lugoj – Timișoara Est, aferent Lotului 2 al proiectului „Modernizarea liniei feroviare Caransebeș – Timișoara – Arad”. În această etapă sunt puse în exploatare aproximativ 51 km de fir de cale ferată nou modernizat și electrificat, precum...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Circulația feroviară se redeschide între Lugoj și Timișoara Est, deocamdată pe un singur fir
După ultimele evenimente care au culminat cu legiferarea „amendamentului Fritz”, încă primarul Timișoarei a vorbit despre ce va urma, promițând că va rămâne un timișorean implicat. „Vă mulțumim pentru toată susținerea. Va promitem că nu ne oprim! Am primit mii de mesaje în ultimele zile: ce se întâmplă mai departe? M-am întâlnit azi cu prieteni,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primarul Dominic Fritz vorbește despre ce se va întâmpla în continuare
Experți internaționali discută despre sustenabilitatea și decarbonizarea mediului construit la ASHRAE Region XIV EUROPE Conference Regional Chapters 2026, eveniment organizat în Timișoara. În perioada 3–6 septembrie 2026, Timișoara găzduiește ASHRAE Region XIV EUROPE Conference Regional Chapters 2026 (Conferința Regională a Filialelor ASHRAE din Regiunea XIV – Europa; CRC 2026), eveniment internațional organizat sub egida ASHRAE...
Citeşte tot articolul Citeste articolul UPT va fi din nou gazda unui eveniment internațional important la început de septembrie
Lucrările de reasfaltare a Căii Martirilor au fost finalizate și circulația reluată. O intersecție importantă a fost reconfigurată, circulația dinspre Spitalul Județean se va face acum mai ușor. La pachet cu asfaltarea au fost refăcute și trotuarele, iar ulterior vor fi plantați și arbori pe marginea drumului. ”Am luat și măsuri pentru a reduce aglomerația,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul A fost redeschisă circulația pe Calea Martirilor după reasfaltare/FOTO
Șantierul de realizare a Centurii Vest, de ocolire a Timișoarei, singura bucată rămasă de construit, a ajuns la 15 la sută din total. Mobilizarea constructorului este una bună, spune Alfred Simonis, președintele Consiliului Județean Timiș, care a mers pe șantier, personal, pentru a vedea cum decurge investiția. Vizita vine după ce, în urmă cu o...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Centura Vest Timișoara a ajuns la 15% din total
Această săptămână aduce și livrarea primului tramvaie de dimensiuni mai mici, care vor circula pe anumite trasee din Timișoara, unde garniturile deja achiziționate cu bani europeni nu pot circula. Este un lot de 10 unități, realizate tot de furnizorul ”clasic” al orașului, Bozankaya. Noile tramvaie vor ajuta la un transport public mai bun. ”Sunt investiții...
Citeşte tot articolul Citeste articolul La Timișoara sosește primul tramvai de dimensiuni mai mici. Vor circula pe linia 7 și 9
Ranko Szuhanek își lansează, la Timișoara, volumul The Risk Assessment in Chess, publicat de prestigioasa editură Chess Informant, în cadrul unui eveniment organizat de Fundația Politehnica și Universitatea Politehnica Timișoara. Universitatea de Medicină și Farmacie „Victor Babeș” din Timișoara îl felicită pe autor pentru această realizare editorială deosebită și își exprimă aprecierea pentru contribuția sa...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Maestrul Internațional de șah Ranko Szuhanek își lansează la Timișoara volumul The Risk Assessment in Chess
Ambalajele și deșeurile reciclabile din sticlă, plastic și metal, hârtie și carton sau deșeurile reziduale – fiecare în compartimentul de colectare dedicat. RETIM reamintește locuitorilor din Zona 0 și Zona 1 Timiș regulile de colectare separată și prezintă proiectul pilot pentru deșeurile biodegradabile din 9 piețe din Timișoara. Colectarea separată începe cu un gest simplu:...
Citeşte tot articolul Citeste articolul RETIM: Colectarea separată corectă începe cu recipientul potrivit
Top
deBANAT.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.