Poli Timişoara şi-a trecut în cont o victorie la scor de neprezentare în faţa georgenilor de la FRC Zestafoni. Aşadar, a fost 3-0 pentru echipa lui Vali Velcea în cadrul „Marbella Cup Costa del Sol 2012”.
Atacantul Mircea Axente şi Dorin Goga (foto), chiar dacă ultimul nu a marcat, au fost cei mai buni jucători de pe teren. La pauză a fost 2-0, după ce Axente a reuşit o „dublă”, în minutele 12 şi 33, de fiecare dată fiind servit ideal de Goga. După primele 45 de minute, Poli a slăbit turaţia, dar a mai înscris o dată pe final de joc. A fost faza lui Alex Popovici, care a înscris după o acţiune personală. Pentru Poli urmează un nou joc în compania ruşilor de la ŢSKA Moscova. (sursa foto: www.facebook.com)
Scrie un comentariu
13 comentarii pentru acest articol
Am auzit ca grupul de firme condus de Cantemir Parva va prelua de la BKP toate actiunile de la Poli si va fi partener cu autoritatile locale. Bravo d-le Cantemir! Mare om, mare caracter !
Lasa-l pe Parva al meu!!! Ii mananc eu toti baniiii
In sfarsit vine un om potent si serios din toate punctele de vedere. Bravo domnule Pirva. Ma bucur si va felicit pentru curajul avut. De la un director al dvs. am inteles ca va veti ocupa si de modernizarea stadionului.
daca e vorba despre parva nu ne putem astepta decat la lucruri bune. in era parva, poli va deveni ce nu a fost niciodata, campioana. parva!!!!!!!!!!!!!!!!
Din cate stiu Pirva este un marcant membru si sponzor al PNL. Aceasta preluare nu este alceva decat un capital imens de imagine pentru Robu in viitoarea campanie pentru Primaria Timisoarei. In cazul asta, formolizatul de Ciuhandru nu are nicio sansa. Forta Viola. Forta Pirva. Forta PNL.
speranta a devenit realitate, domnule Parva te iubim!!! FORZA VIOLA!!!!!!
am vorbit si cu zicu despre subiect si mi-a spus ca e in drum spre timisoara. datorita lui cantemir parva se intoarce zicu!!!!!!!!!!!!!!!!! si am inteles ca inclusiv sepsi se gandeste daca sa semneze cu dinamu kiev.
In sfarsit un domn adevarat, care salveaza orasul! Robule te rugam sa te retragi si sa il propui pe Parva sa fie candidatul PNL la primarie!
daca il pune pe titi varga antrenor votez cu parva
Felicitari domnule Parva. Trebuie salutata intentia dumneavoastra de a prelua clubul. Sunteti un adevarat timisorean. Bravo. Va iubim!!!
Domnule Pirva, din cate stiam dvs trebuia sa candidati la Priamria Timisoara…cum ramane cu acest vis al nostru, al timisorenilor daca va veti ocupa de Poli!!!cum va veti imparti??? pt ca stiu ca sunteti un om devotat crezului dvs, acela de a face din Timisoara un oras frumos ca soarele de pe cer si din Poli o campioana!!!multa sanatate Domnule Primar Pirva!!
Toata lumea stie, Parva la primarie! Asa sa ne ajute Dumnezeu!
Pentru mine Parva si Bianca Jurca sunt varianta alba a sotilor Michelle si Barack Obama. Ar fi o imagine extraordinara pentru Orasul Florilor. Va iubim ! Pe cand nunta ??? Cel mai bun primar si cea mai frumoasa doamna ! Sa traiti fericiti impreuna pana la adanci batraneti ! Long live The Vuvuzoi !
Articole asemănătoare
Știri de ultimă oră
Cele mai citite articole
- Încă o bijuterie arhitecturală a Timişoarei a ajuns la clanurile de romi. Palatul Marshall, cumpărat de Nelson Mihai, fiul celebrului Ionelaş Cârpaci
- Capcana eleganței. Cum pierde Europa ritmul istoriei
- Accident teribil în județul Timiș soldat cu mai multe victime. UPDATE: Un bărbat a murit
- Primăria, în pragul unei amenzi de 100.000 de lei. Primarul Fritz acuză Garda de Mediu Timiș de comenzi politice/FOTO
- Profesorul și antrenorul emerit Emil Grozescu s-a stins miercuri din viața
- Incendiu la mansarda unei locuințe pe strada Dan Căpitan din Timișoara. O femeie se zbate între viață și moarte
- Școala Knock Down Timișoara își reconfirmă valoarea! Doi sportivi, câștigători în cunoscuta gală Colosseum Tournament
- Ionuț Gaiță vrea colaborare politică pentru cetățeni: ”Nu vom da niciun cec în alb niciunui partid politic”

Administratie
Primăria, în pragul unei amenzi de 100.000 de lei. Primarul Fritz acuză Garda de Mediu Timiș de comenzi politice/FOTO
Citeşte tot articolul

Politica
Ionuț Gaiță vrea colaborare politică pentru cetățeni: ”Nu vom da niciun cec în alb niciunui partid politic”
Citeşte tot articolul

Sport
Profesorul și antrenorul emerit Emil Grozescu s-a stins miercuri din viața
Citeşte tot articolul

Social
MAXAGRO împreună cu partenerii au organizat o acțiune caritabilă TIMOTION la Gătaia
Citeşte tot articolul
Sănatate
Noua Clinică ORL a Timișoarei e gata să ofere servicii medicale. Mai urmează obținerea avizelor/FOTO
Conferința Națională de medicină preventivă și sănătate publică are loc la finalul lui mai în Timișoara
Inovația în dermato-estetică ajunge la un nou nivel în Timișoara, la L’Architect Clinic
În doar câteva zile va fi deschisă activitatea la noua Clinică ORL
La L’Architect Clinic, prevenția devine standard: tehnologia FotoFinder ATBM Master pentru depistarea timpurie a cancerului de piele
Servicii complete și îngrijire gratuită pentru mame și nou-născuți la Noua Maternitate Odobescu din Timișoara, situată în zona Blașcovici
UMF: Un milion de români suferă de astm bronșic. Sfatul medicului
Condiții mai bune pentru bebeluși la Maternitatea Odobescu
OncoBridge – programul unic în România de internship pentru studenții UMF Timișoara care vor să descopere ce înseamnă onco-paliația
Acțiune pro-vaccin în cartierele Kuncz și Plopi din Timișoara, dar și în Balta lată din Lugoj
Oncologia pulmonară, tema principală a dezbaterilor la Zilele OncoHelp. Ediție aniversară a celui mai important eveniment medical oncologic
Președintele Nicușor Dan a vizitat Timișoara și Centrul de Mari Arși/FOTO
Timp liber și cultură
MNaB e deschis publicului în cadrul Nopții Muzeelor, cu evenimente și expoziții alese
Cel mai nou muzeu al Timișoarei a atras 3000 de vizitatori în doar două zile de la deschidere
Doar o săptămână se mai fac înscrieri pentru proiectul Color the Village
S-a deschis publicului, pentru o zi, „bijuteria” din zona centrală: Casa Mühle. UPT are planuri mari cu ea
Duminică, intrare gratuită pentru vizitatori la Muzeul de Artă Timișoara, cu ocazia Zilei Internaționale a Muzeelor
O escapadă dincolo de timp. Descoperiţi cu AsTour Timişoara farmecul sudului Italiei: Napoli, Pompeii, Sorento şi Capri
Cea de a cincea ediție a turului ciclist Bartok, Timișoara – Szeged, e gata de start
Florall – Festivalul Artei Florale revine în Iulius Town cu aranjamente din mii de flori, momente speciale și surprize pentru întreaga familie
În spiritul Timotion, STPT organizează o cursă specială, pe bicicletă şi pe apă
Trendyol devine partener al celui mai mare festival studențesc din România. Iată ce surprize te așteaptă!
De la Timișoara la Giardini della Biennale: O poveste despre continuitate și succes la Veneția
MNArT vernisează expoziția Insectarium
Economic
Demarează lucrări de modernizare a infrastructurii energiei electrice în zona Gărâna-Văliug-Trei Ape
Citeşte tot articolul
Învățământ
Municipalitatea timișoreană vrea să aloce două sute de mii de lei pentru susținerea olimpiadelor școlare organizate în oraș
La UVT va avea loc Timișoara Ideas Fest. Radu Paraschivescu, Marian Voicu, Vlad Petreanu, Moise Guran, Mihai Maci, invitați
Vreți o diplomă MBA? O puteți obține la Universitatea de Vest Timișoara
Patru zile de robotică, tehnologie și creativitate la UVT, în cadrul Open Robotics Intelligent Grid 2025
UVT antrenează echipa de robotică ce va reprezenta România la competiția internațională „FIRST Global Challenge 2025”
Universitatea de Vest Timișoara își face centrală fotovoltaică cu peste 4000 de panouri solare, cu zece milioane de lei
Universitatea de Vest Timișoara bifează un nou top universitar internațional
Universitatea de Vest Timișoara pregătește un program de masterat, Asistență socială militară
Universitatea de Vest urcă o mie de locuri într-un clasament de specialitate
Lucrările de licență și disertație ale absolvenților Facultății de Arte și Design, prezentate la Art Center
La UVT, crește numărul de candidați la programele de masterat, dar scade la licență
Universitatea de Vest Timișoara a primit titlul „ESCI Champion of excellence”
Știri de ultima oră
MAXAGRO împreună cu partenerii au organizat o acțiune caritabilă TIMOTION la Gătaia
O balastieră din Jena a fost amendată cu 80.000 de lei de către Apele Române Banat
Cei care au jefuit Poșta Română au avut un om în interior. O femeie a primit astăzi control judiciar în acel caz
Primăria, în pragul unei amenzi de 100.000 de lei. Primarul Fritz acuză Garda de Mediu Timiș de comenzi politice/FOTO
Incendiu la mansarda unei locuințe pe strada Dan Căpitan din Timișoara. O femeie se zbate între viață și moarte
Profesorul și antrenorul emerit Emil Grozescu s-a stins miercuri din viața
Pedalați pentru Asociația Furrytales. Donațiile vor merge către susținerea câinilor salvați
Demarează lucrări de modernizare a infrastructurii energiei electrice în zona Gărâna-Văliug-Trei Ape
Ionuț Gaiță vrea colaborare politică pentru cetățeni: ”Nu vom da niciun cec în alb niciunui partid politic”







































Comentarii prin facebook