PSD tine in sah listele de candidati ale USL pentru Timis

Senatorul liberal Nicolae Robu, candidatul USL la Primăria Timişoarei, a dezvăluit, vineri, faptul că, din cauza negocierilor purtate de PSD, numele său şi al lui Titu Bojin nu au apărut pe listele de candidaţi ale uniunii pentru Primăria Timişoara şi Consiliul Judeţean Timiş.

„S-au purtat negocieri pe un portofoliu larg, pe o sumă de idei, de posibile colaborări. PNL nu a iniţiat aceste discuţii şi nu a încercat să-l convingă pe domnul Ciuhandu de nimic în privinţa Primăriei Timişoara. Partenerii noştri de la PSD au insistat să se poarte discuţii cu această grupare Ciorbea-Ciuhandu, considerând că şi gruparea respectivă are un număr de susţinători care în final vor fi un număr de votanţi. În focul politic fireşte că încerci să aduci de partea ta cât mai mulţi alegători”, a spus preşedintele PNL Timiş, Nicolae Robu. Liberalul nu concepe să nu intre în cursa pentru Primăria Timişoarei. „Din punctul de vedere al PNL, câtă vreme mi-am arătat şi îmi arăt interesul pentru candidatura la Primăria Timişoara nu este negociabil postul respectiv. Dacă am spus da, eu nu pot să vin acum şi să spun că mă joc de-a candidatura. Eu iau această candidatură fără crispare, fără încrâncenare. Eu nu sunt în postura unora care dacă nu ocupă vreo funcţie în momentul de faţă în primărie vor fi şomeri. Am o ofertă care le va asigura vremuri mai bune, dar o fac relaxat, cu convingerea că voi şi câştiga”, mai spune Robu.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

11 comentarii pentru acest articol

gigi a spus: (martie 23rd, 2012 at 21:32 )

tu zbori din schema daca accepta ciuhandu

aurel a spus: (martie 24th, 2012 at 00:45 )

Robu primar! Ciuhi lasa-ne! 16 ani au fost de-ajuns!

ultra penibilul robu a spus: (martie 24th, 2012 at 08:54 )

caraghiosule. acum 2 zile te-ai ascuns sub masa cand ai auzit ca nu esti nominalizat de usl. si ai scris poporului un comunicat in miez de noapte. acum iara ti-a venit curajul de fular vopsit. mai baiatule, daca ciuhandu accepta, tu vei fi istorie. asa ca roaga-te de barbos, sa iti dea o sansa sa candidezi macar.

radu a spus: (martie 24th, 2012 at 11:59 )

linistiti-va ca o sa candideze robu si o sa castige la pas primaria. in schimb in locul lui grindeanu, mi-as face serioase probleme fiindca va zbura imediat ce o sa fie robu primar. grindeanu este cel care a declansat actuala diversiune cu ciuhandu si va plati pentru asta. poate ne spune viceprimarul ciuhandu de unde a avut bani pentru doua vile in timisoara… deasemenea poate ne mai spune domnul viceprimar grindeanu si de unde are banii pentru concediile de minim 3000 de euro pe care le face prin diverse destinatii exotice…

raul a spus: (martie 24th, 2012 at 12:29 )

din cate se para…. si la cat de rapid s-a linistit ciuhulica nu va candida din partea usl… oricum a furat cam mult si trebuie sa plece… a distrus timisoara, oras care a devenit cel mai poluat din tara… se pot verifica statisticile copiilor care au probleme cu plamanii

roiba grecu a spus: (martie 24th, 2012 at 15:58 )

bine mai, visati frumos, robulacilor

epuras a spus: (martie 24th, 2012 at 16:53 )

Gata! s-a decis la Bucuresti! Robu este candidatul USL la Timisoara. Ciuhandu va pierde alegerile iar Sorinel Grindeanu, care in momentul de fata inroseste telefoanele cu victor ponta degeaba, isi va pierde fotoliul de viceprimar in momentul in care Robu va fi primar. Hai sa ne traiti!

masca a spus: (martie 24th, 2012 at 17:05 )

robu e acelasi cu cel care a declarat ca ciuhandu e un primar bun?

vivaldi a spus: (martie 24th, 2012 at 17:44 )

Oricum il bate Robu pe barbos la fundul gol. Mai vorbim dupa alegeri.

posa a spus: (martie 24th, 2012 at 17:51 )

daca il vor ascune in debara pe robu, are sanse sa castige. daca va avea iesir publice, situatia se schimba si devine nasol. e prea efeminat si vorbeste prea mult pentru a fi pe placul electoratului din timisoara si de oriunde.

Todasca a spus: (martie 25th, 2012 at 23:06 )

am obosit sa va tot spun pe toate articolele, dar repet: ROBU PRIMAR ROBU PRIMAR ROBU PRIMAR ROBU PRIMAR ROBU PRIMAR! nteles? Noapte buna.

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai
Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club

În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Discuţii făcute în culise prefigurează o alianţă între PSD şi PNL la viitoarele alegeri locale, afirmă reprezentanţii USR Timiş. Aceştia cred că există şi o motivaţie puternică pentru refacerea USL: drenarea banilor publici spre clientelele celor două partide.  Reacţia celor din USR vine în urma unei declaraţii făcute de consilierul local PSD Radu Ţoancă la...
Citeşte tot articolul Citeste articolul USR Timiş trage un semnal de alarmă: “USL se întoarce în 2024!”
În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Handbaliștii de la Poli încep o săptămână nebună și este vorba tocmai despre săptămâna decisivă pentru păstrarea locului în Liga Zimbrilor. Alb-violeții vor juca miercuri în ultima etapă a actualul sezon pe teren propriu, iar de vineri până duminică vor participa în barajul de menținere/promovare în Liga Zimbrilor. Primul meci din seria celor patru va...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Totul sau nimic. SCM Poli își joacă viitorul în această săptămână
Senatorul USR de Timiş Raoul Trifan reacţionează la stenogramele șocante apărute astăzi în presă, în care se face referire la asasinarea lui Cătălin Drulă. Trifan afirmă că aceste stenograme arată dimensiunea răului cu care se luptă orice demnitar USR care încearcă să modernizeze vechiul sistem politic corupt. Raoul Trifan reacţionează prompt la stenogramele din procesul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Raoul Trifan, reacţie la planul asasinării lui Cătălin Drulă: “Pentru politicienii vechiului sistem ar fi ideal să dispărem din viața politică”
Fostul preşedinte PNL Florin Cîţu întreabă la modul retoric dacă Alfred Simonis va fi exclus din PSD. Intervenţia  fostului premier vine în urma atacului preşedintelui PSD Timiş la adresa lui Alin Nica, liderul PNL Timiş.   La finalul săptămânii trecute, preşedintele PSD Timiş, Alfred Simonis, l-a atacat dur pe omologul său liberal, Alin Nica, imputându-i...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Florin Cîţu sare în apărarea lui Alin Nica, cel atacat de Alfred Simonis: “PSD are voie să atace PNL?”
Sâmbătă, 14 mai 2022, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, împreună cu polițiștii Biroului Rutier Timișoara, au descoperit 750.000 de țigarete netimbrate, într-un autovehicul, în municipiul Timișoara. Astfel, polițiștii au acționat pe linia combaterii contrabandei cu țigarete, fiind oprit un autovehicul, care, potrivit documentelor, transporta mere. În...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Țigări în loc de mere. Descoperire surprinzătoare făcută de oamenii legii
Primăria Timişoara va achiziţiona 25 de troleibuze noi din fonduri PNRR. Apelul în acest sens a fost deschis, astăzi, la ora 10.00, municipalitatea depunând proiectul la ora 10,17. Pentru acest proiet a fost încheiat un partenerait cu Ghiroda şi Dumbrăviţa. În această dimineață a fost depus proiectul în valoare de 12,5 milioane de euro cu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timişoara a depus proiectul pentru achiziţionarea a 25 de troleibuze noi, din fonduri PNRR
Primarul Dominic Fritz va avea un nou consilier personal în persoana Monicăi Schneider, care o înlocuieşte pe Loredana Pintea. Aceasta din urmă a demisionat din funcţia de consilier, dar va rămâne activă în primărie în calitate de voluntar. Loredana Pintea, consilierul personal al primarului Dominic Fritz, a decis să se retragă din funcția deținută și...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Schimbare de consilieri la primarul Dominic Fritz. Pleacă Loredana Pintea, intră Monica Schneider
Top