Primaria vrea sa dea 10.000 de lei fiecarui fotbalist de la Poli

Situația de la Poli este tot mai complicată, jucătorii au fost în grevă japoneză la ultimul meci, iar zvonurile referitoare la diversele despărțiri de clubul alb-violet se înmulțesc de la o zi la alta. În aceste condiții, Primăria Timișoara vrea aloce bani pentru fotbaliști. Totul depinde acum de votul aleșilor locali.

Executivul primăriei a anunțat că va introduce în plenul CL de marţi, 24 aprilie, un proiect de hotărâre privind alocarea unor sume de bani jucătorilor echipei de fotbal Poli Timişoara. Aceasta vizează atât fotbaliștii de la primele două formații, cât și grupele centrului de copii şi juniori.

„Banii vor fi daţi direct jucătorilor, pe stat de plată, şi reprezintă indemnizaţia lunară, suplimente nutritive, alimentaţia de efort şi, în cazul celor de la prima echipă, premii pentru victorii. Banii nu vor intra în contul clubului şi nu reprezintă compensaţii la datoriile pe care clubul le are faţă de jucători. În cazul componenților primei echipe, suma ajunge la 10.000 de lei pentru fiecare jucător, pentru perioada de la începutul anului până în prezent”, spune viceprimarul Adrian Orza.

Suma totală propusă de executiv este 750.000 de lei. „Această soluţie financiară este perfect legală și spun încă o dată că banii nu vor intra în contul clubului”, a completat Orza. Plățile propriu-zise depind acum de votul consilierilor locali, care trebuie să fie de acord cu această alocare de fonduri.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

19 comentarii pentru acest articol

iancu a spus: (aprilie 18th, 2012 at 16:54 )

Poti plati pe fiecare jucator din banii tai mai nenorocitule ca ai furat destul pana acuma.
Ce usor se vehiculeaza banii publici.

@ iancu a spus: (aprilie 18th, 2012 at 17:09 )

hopa, pana acuma injurai primaria ca nu da bani, acu nu e bine?:) se strica jucaria dintre iancu si robu?

Site de BIDOANE a spus: (aprilie 18th, 2012 at 17:57 )

Pey,bey BIDOANELOR, chiar nu va dati seama ca asta e PARTEA A II-a, de la CACIALMAUA POLI 100%???? Bey,pey asta e DOAR O PROPUNERE, pe care bineinteles conselerii nu o vor vota si raman toti cu ochii in soare !! Hai la votare, ca o meritati!

carla a spus: (aprilie 18th, 2012 at 19:40 )

sa va fie rusine presupuse domn ciuhandu. politica dumneavoastra se apropie din ce in ce mai mult cu cea a bolsevicilor. rusine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

din tm a spus: (aprilie 18th, 2012 at 21:34 )

Oare domnu primar spera ca mai atrage ceva voturi? Interesant. Credeam ca platesc impozite sa fie curat si locuri de parcare, nu pentru suplimente nutritive pentru diverse persoane.

Adi a spus: (aprilie 18th, 2012 at 22:11 )

sunteti groaznici! Acuma o faceti pe Mos Craciun si impartitit banii publici cum va taie capu doar ca sa mai adunati 1 vot 2? Sigur are Robu ceva de comentat l afaza asta ca doar nu-i convine sa faca fix Ciuhandu gesturi din astea marete dupa ce el dadea sms-uri ca sa cumpere lumea actiuni…

Romina a spus: (aprilie 18th, 2012 at 23:47 )

Na fain, s.au schimbat discursurile pensionarului barbos si a urmasului sau Romitza… Doar nu era sa ramanaRobu singurul sustinator a lui Poli? Mare hotzi au ajuns „taranistii” astia… hotzi de imagine si nu numai !!!

eu a spus: (aprilie 18th, 2012 at 23:58 )

ca sa votezi un om 16ani +inca 5ani =21 de ani (aproape cat domnia lui stefan cel mare)?! oauuu! pai omu asta trebuia sa faca minuni in timisoara!

t.s.g. a spus: (aprilie 19th, 2012 at 00:02 )

primarul zambon va cadea! cand trebuia sa voteze salvarea lui poli nu au facuto! acum arunca praf in ochii suporterilor!

sorin a spus: (aprilie 19th, 2012 at 00:59 )

uite cum ploua cu bani publici in stanga si in dreapta… impreuna cu ciuhandu ar trebui sa mearga un pic la mititica pentru ca au distrus acest oras

drukerul a spus: (aprilie 19th, 2012 at 08:31 )

MARE BOMBA ELECTORALA stil marele primare ciuhandu!!!!!!!!!! Cand a vazut cum s-a PRABUSIT IN SONDAJE, dupa incercarea de a o DESFIINTA PE POLI, i-a venit O IDEE TRAZNITA, ca vezi Doamne in mareata lui grija fata de banii publici, nu-i da LUI POLI(ca cica atunci i-ar da lui IANCU….), dar ii da la jucatori! P E N I B I L !!!!!!!!!! Capete de taranisti, nu de tarani, caci as jigni taranimea, care saraca NU ARE NICI O LEGATURA, cu cei trei, adica MARELE TRIO TARANIST AL TIMISORENILOR !!!!(un fel de TRO DO-RE-MI…..adica DO de la dorinta,RE de la repulsie,MI de la mititica…) E drept ca nu stiu daca are legatura cu cei trei……

alin a spus: (aprilie 19th, 2012 at 08:47 )

sa-ti fie rusine, ciuhandule pentru gretosenile pe care le faci. la fel si tie orza, sluga imputita. esti de 12 ani viceprimar si nu ai facut nimic pentru orasul asta. imi dau seama ca suntem un oras de imbecili. voi fi convins de asta daca vei castiga si urmatorul mandat. rusine sa va fie!

Mihai a spus: (aprilie 19th, 2012 at 08:48 )

Poli e S.A. da?, pai ce cauta mizeriile de la primarie sa dea bani asa… catre un s.a., de ce nu imi da mie…. ca si eu am o afacere… sau de ce nu le da la angajatii lor… care dau cu semnatura pe hotiile lor…. gunoaiele si hotiii. STAT=HOTI=JAF

banatanugugulanu a spus: (aprilie 19th, 2012 at 09:18 )

poli timisoara este simbolul banatului la fel ca barcelona simbolul catalunyei! din impozitele mele vreaua se duca bani si la a simbolul banatului! Clar! Cu bani mei nu vreau sa fie santajati electoral pensionarii cu gratuitati in tramvaie, nu vreau aditionale la parcuri, nu vreau spagi la achizitia de medicamente in spitale, nu vreau contracte paguboase la dezapeziri sau asfaltari de mantuiala, nu vreau bani pentru asistatii social cu ‘smatfoane’! putorile la munca nu la cersit! Bani sa se duca la simbolul banatului!

radu a spus: (aprilie 19th, 2012 at 09:28 )

Proşti, da mulţi!

mioara a spus: (aprilie 19th, 2012 at 09:34 )

@banatanugugulanu
baiete, poli este o echipa folosita precum o prostituata de orza si ciuhandu in campania electorala. asa s-a intamplat si in anul 2000 cand era zambon. ai vazut unde a ajuns atunci poli? casca ochii atent, pentru ca va avea aceiasi soarta si acum.

@banatanugugulanu a spus: (aprilie 19th, 2012 at 09:42 )

dar cine ii opreste pe falnicii banateni sa-si cumpere abonamente pentru jocurile echipei favorite? mamele lor? tu ai abonament? daca nu ai, ciocu mic! daca ai, te felicit. in spania se vorbeste, daca nu stiai, de fenomenul socios, exportat si in alte tari. hai sa ne luyam abonamente cu echipa cu care tinem si sa nu mai stam la mila autoritatilor. sau pe banateni nu-i tine? sunt si ei niste moldo veni sau olteni parliti? cred ca da, dupa cum arata lucrurile. de fapt suntem mai rup;ti in cur decat moldovenii, aia au trei echipe in liga I, din care una a luat titlul anul tgrecut, iar a doua se bate anul asta entru suprematie. deci? ma aud banatenii cacaciosii?

radu a spus: (aprilie 19th, 2012 at 22:00 )

Hai să ne-nţelegem,propunerea au făcut-o Ciuhandu şi Orza la ţărănişti.De aici şi până la faptul că ar da Primăria aceşti bani, mai trebuie trecut un vot în CL.Care nu-i tot una cu ţărănismul lui Ciuhandu.Dacă am fost clar, rezultă că acest nesimţit e tot în foame de campanie electorală.Restul e tăcere…

Adi (Timisoara) a spus: (aprilie 21st, 2012 at 14:28 )

asa se intampla cand Ciuhi este votat … anu asta sa speram ca se duce si ne lasa … lasa-neee lasa-nee ….

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai
Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club

În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Nici forma ”reșapată” a proiectului de reabilitare a clădirilor istorice din Timișoara nu pare să stimuleze interesul timișorenilor. Dezbaterea publică realizată de primărie pe această temă nu a atras un interes extraordinar. Una peste alta, actualii șefi ai municipalităţii au ajuns la aceeași concluzie cu precedenții, anume că pentru a se investi bani și a...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Timișorenii, interes redus pentru forma nouă a programului de reabilitare a clădirilor istorice
Discuţii făcute în culise prefigurează o alianţă între PSD şi PNL la viitoarele alegeri locale, afirmă reprezentanţii USR Timiş. Aceştia cred că există şi o motivaţie puternică pentru refacerea USL: drenarea banilor publici spre clientelele celor două partide.  Reacţia celor din USR vine în urma unei declaraţii făcute de consilierul local PSD Radu Ţoancă la...
Citeşte tot articolul Citeste articolul USR Timiş trage un semnal de alarmă: “USL se întoarce în 2024!”
În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Handbaliștii de la Poli încep o săptămână nebună și este vorba tocmai despre săptămâna decisivă pentru păstrarea locului în Liga Zimbrilor. Alb-violeții vor juca miercuri în ultima etapă a actualul sezon pe teren propriu, iar de vineri până duminică vor participa în barajul de menținere/promovare în Liga Zimbrilor. Primul meci din seria celor patru va...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Totul sau nimic. SCM Poli își joacă viitorul în această săptămână
Senatorul USR de Timiş Raoul Trifan reacţionează la stenogramele șocante apărute astăzi în presă, în care se face referire la asasinarea lui Cătălin Drulă. Trifan afirmă că aceste stenograme arată dimensiunea răului cu care se luptă orice demnitar USR care încearcă să modernizeze vechiul sistem politic corupt. Raoul Trifan reacţionează prompt la stenogramele din procesul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Raoul Trifan, reacţie la planul asasinării lui Cătălin Drulă: “Pentru politicienii vechiului sistem ar fi ideal să dispărem din viața politică”
Fostul preşedinte PNL Florin Cîţu întreabă la modul retoric dacă Alfred Simonis va fi exclus din PSD. Intervenţia  fostului premier vine în urma atacului preşedintelui PSD Timiş la adresa lui Alin Nica, liderul PNL Timiş.   La finalul săptămânii trecute, preşedintele PSD Timiş, Alfred Simonis, l-a atacat dur pe omologul său liberal, Alin Nica, imputându-i...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Florin Cîţu sare în apărarea lui Alin Nica, cel atacat de Alfred Simonis: “PSD are voie să atace PNL?”
Sâmbătă, 14 mai 2022, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, împreună cu polițiștii Biroului Rutier Timișoara, au descoperit 750.000 de țigarete netimbrate, într-un autovehicul, în municipiul Timișoara. Astfel, polițiștii au acționat pe linia combaterii contrabandei cu țigarete, fiind oprit un autovehicul, care, potrivit documentelor, transporta mere. În...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Țigări în loc de mere. Descoperire surprinzătoare făcută de oamenii legii
Primăria Timişoara va achiziţiona 25 de troleibuze noi din fonduri PNRR. Apelul în acest sens a fost deschis, astăzi, la ora 10.00, municipalitatea depunând proiectul la ora 10,17. Pentru acest proiet a fost încheiat un partenerait cu Ghiroda şi Dumbrăviţa. În această dimineață a fost depus proiectul în valoare de 12,5 milioane de euro cu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timişoara a depus proiectul pentru achiziţionarea a 25 de troleibuze noi, din fonduri PNRR
Top