Bojin se pregateste sa taie din salariile de la ACS Poli!

Se anunță vremuri grele pentru angajații de la ACS Poli, care ar putea avea surprize neplăcute la finele lunii. Consiliul Județean Timiș revizuiește statele de plată pentru toții cei pe care-i plătește. Salariile de la club, achitate din bani publici, sunt un mare mister, nefiind făcute publice.

Titu Bojin și comisia economică a CJ Timiş vor face o analiză a tuturor salariilor angajaţiilor din instituţiile finanţate de Consiliul Judeţean Timiş. Surse din CJT susţin că o atenţie sporită va fi acordată salariilor de la divizionara secundă ACS Poli Timişoara.

„În condiţiile în care suntem nevoiţi să reducem bani de pe agenda culturală şi sportivă şi să alocăm bani suplimentari pentru sănătate, mi se pare normal să vedem în detaliu cum sunt cheltuiţi banii noştri. Nu văd de ce ar fi un secret salariile plătite din bani publici”, ne-a declarat Titu Bojin, preşedintele CJ Timiş.

Sursele noastre susţin că actuala conducere a CJ Timiş nu ar fi de acord cu mai multe salarii, considerate nesimţite. La echipa de fotbal ACS Poli Timişoara, antrenorul Velcea, dar şi unii jucători se pot considera mai mult decât mulţumiţi de salariile încasate. Tehnicianul Vali Velcea câştigă lunar 4.000 de euro, Ovidiu Petre ia 3.500, Popa Radu – 3.000, iar Silviu Bălace – 2.500 de euro.

Controlul de la CJT va viza în primul rând salariile directorilor şi ai compartimentului administrativ de la instituțiile finantate de CJT. Se va pleca apoi în jos și vor fi luate la bani mărunţi toate salariile din instituţiile în care CJT bagă banii.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

39 comentarii pentru acest articol

padre a spus: (martie 12th, 2013 at 15:36 )

padre mio! bravo bojin, salariile din bani publici trebuie prezentate pana la ultimul leut. poate ne prezinta si conducerea lui poli cati bani au din sponsorizari.

drukeria-membriidepartid a spus: (martie 12th, 2013 at 15:47 )

‘tractoristu’ asta nu are nici o tangenta cu sportu (si probabil nici cu teatru, literatura sau muzica) eu zic sa ne mai asteptam de la individu asta sa mai taie bani de la sport !
de fapt s-a vazut caum a votat si cand a fost vorba de salvarea licentei !

drukeria-membriidepartid a spus: (martie 12th, 2013 at 15:48 )

(licenta echipei pe care o iubea si cristi brancovan).

@drukeria-membriidepartid a spus: (martie 12th, 2013 at 15:57 )

idiotule, orice salariu din bani publici trebuie facut public. ce are asta cu tractoria lui bojin?

drukeria-membriidepartid a spus: (martie 12th, 2013 at 16:16 )

@@ are! pentru ca omu asta a fost tot timpu impotriva sustinerii sportului si cel mai important a votat impotriva salvarii echipei si licentei! si nu-l uit!
in acest oras Poli a fost singurul lucru care a produs banatenilor bucurii, iar individu asta a votat impotriva salvarii clubului! la fel ca si unii lideri ai ‘drukeriei’!

PSD a spus: (martie 12th, 2013 at 16:47 )

Salariile nu se pot taia, pentru ca sunt semnate unele contracte cu jucatorii. Doar salariul lui Rosenblum, a lui Staicu si a celor 30 de angajati pot sa fie modificare dupa principiul eu v-am adus in club, eu va micesc salariile, eu va dau afara…. lucru ce nu o sa se intample.

robu a spus: (martie 12th, 2013 at 16:52 )

si robu ce zice??? ca ma gandesc ca au avut o oarecare discutie in coalitie, nu?

titi a spus: (martie 12th, 2013 at 17:50 )

degeaba il injurati pe bojin. are dreptate mai ales cand spune despre salariile din bani publici care nu ar trenui sa fie confidentiale.

@Cristi Brancovan a spus: (martie 12th, 2013 at 18:07 )

Brancovane fa-ti o favoare si ia-ti dracului un job .Nu exista articol de presa sa nu il comentezi tu.
Ai grija ,comportamentul tau din ultimul timp e ingrijorator si de domeniul patologicului.
Sincer pt binele tau fa-ti un consult la un psihiatru pt ca esti bolnav de paranoia care duce incet incet la schizofrenie.

Dejan I. a spus: (martie 12th, 2013 at 19:53 )

Deci in felul urmator.Se baga bani abuziv in echipa mai ales ca nivelul ligi a 2-a este sub orice critica.Eu zic ca in acest moment daca se aduna 20 de fotbalisti de prin liga a 3-a si a 4-a si un antrenor se va promova in liga 1 fara nici un ban si doar cu pregatire.Nivelul ligi este penibil de altfel ca si fotbalisti din lotul lui Poli.Cativa au talent si zic eu ca sunt de viitor dar sa nu uitam ca echipa ne trebe macar in liga a 2-a . E bine si asa la urma urmei pt ca avem echipa reprezentata in liga 2 dar cred eu ca,ca si conducere,suporteri,amatoris nu cred ca se poate.Este multa ura si cei din conducerea noua nu au habar cu fotbalul si este normal sa fim total AERIENI ca si oras ca si fotbal din pricina lor..

Lunceag a spus: (martie 12th, 2013 at 20:15 )

Bravo Bojin,ce mai conteaza promisiunile din campanie,sef de judet esti 4 ani,pana la urmatoarele alegeri lumea uita,si cine stie,ironia sortii…poate vei mai promite odata ca sustii echipa daca ajungi presedinte de CJ a 2-a oara(ceea ce,fie vorba intre noi,e imposibil)

DOAR PE DAN PALTINISANU a spus: (martie 12th, 2013 at 20:24 )

LANSEZ O INTREBARE…….??????? CREDETI CA ….CRISTI BRANCOVAN E UN OM NORMAL……????? ASTEPT ARGUMENTE…..

@DOAR PE DAN PALTINISANU a spus: (martie 12th, 2013 at 20:29 )

mai drept era in cazul de fata sa pui alta intrebare, si anume daca salariile din bani publici ar trebui sa fie facute publice. ce zici?

Paul a spus: (martie 12th, 2013 at 20:32 )

Taie tot Bojine,ca la tine la tara nu e nevoie de cultura si sport.Tu faceai sport ca sofer pe TAF,ce trebuie sa joace altii fotbal????

Horia a spus: (martie 12th, 2013 at 20:38 )

Guvernare si administratie cu japca.Au luat peste 50%,nimeni nu le mai poate face nimic,si acum conduc dictatorial,au uitat de toate promisiunile si angajamentele luate in campanie

debanat.ro a spus: (martie 12th, 2013 at 20:45 )

Aoleu, p(r)ostacilor, daca va taie si voua ratia? cine mai blagosloveste pe aici?

doicanu@yahoo.com a spus: (martie 12th, 2013 at 21:01 )

E nesimtire! 4000 de euro, 2500, 3000?!?! Ce sunt sumele astea? Bojine, lumea te sustine!

futboleratz a spus: (martie 12th, 2013 at 20:55 )

tov bojin se taie salar lu ma’csa si lu’ tac’su nu nooo celor ce conducem si decidem soarta futbollului din timisoara. clar?????????????? ca daca ne mai supara tractoristu asta scoatem urgent 40 de miii de oameni si daramam judeteana. asa ca Bojine stai in buldozeru tau si nu te baga unde nu te pricepi. IASNO?????????????????

fost suporter a spus: (martie 12th, 2013 at 21:21 )

alooooooo galeriaaa, pana acum era scandal ca fosta conducere nu era transparenta, acum ca bojin vrea sa faca totul public se revolta lumea. unde i logica fratilor? eu unul sustin propunerea lui bojin

ariana a spus: (martie 12th, 2013 at 21:33 )

bravo domnule Bojin!totul e fictiv si suspect la acest „proiect” iar putina transparenta in acest caz ar fii binevenita… judetul are o gramada de neajunsuri iar altii se lafaie si incearca sa de’a circ cetatenilor!FELICITARI domnule Titu Bojin si am incredere ca veti gasi cele mai bune solutii!

Dan a spus: (martie 12th, 2013 at 21:38 )

Felicitari presedintelui CJT! Salariile trebuie sa fie facute publice si cu atat mai mult cu banii cheltuiti pe aceste salarii exorbitante ar putea merge in directii precum sanatate, s.a.!

Recaseanu a spus: (martie 12th, 2013 at 21:41 )

Postacilor , ati pus-o .
Bojin a dat publicitatii si noile tarife, dupa cum urmeaza :

randul scris cu greseli gramaticale – 0 (zero) lei
randul scris fara greseli – 1 leu

Idemnizatia de nick scade si ea de la 50 la 5 lei.

De asta „…membrii-de-partid” s-a ofuscat pe toate cele zece nick-uri.

Constantin a spus: (martie 12th, 2013 at 21:41 )

Bojin, te sustinem! asta vrem sa vedem in administratie : transparenta inainte de toate .
4000 de euro, 2500, 3000?!?! Ce-i cu sumele astea? Banii acestia ar trebui investiti in altceva! Bravoo!!

timisorean a spus: (martie 12th, 2013 at 22:06 )

inceput bun d-le bojin, nu regret ca te-am votat. merita sa-i mai si curentati, macar asa din cand in cand

contribuabil a spus: (martie 12th, 2013 at 22:32 )

eu nu sunt deacord sa se risipeasca atatea fonduri din vistieria orasului si a judetului cu niste nonvalori care isi petrec noptile prin birturi. in cultura de ce nu investeste nimeni? felicitari d lui bojin pt initiativa

nicolae robu a spus: (martie 12th, 2013 at 23:34 )

4000 euro lunar = 48.000 euro anual, Velcea?! Pentru asta-mi platesc eu impozitele? Ca sa mearga 100 de pensionari ametiti pe stadion sa-si urle frustrarile? 40.000euro anual Poparadu? Ov Petre?

Si alti 30 de angajati in club sa faca..ce?! In conditiile in care se joaca in B, nu va e rusine?!? Chiar nu va ganditi ca nici PDL n-a avut tupeul sa sfideze cetatenii in halul asta?

PDL-USL aceeasi mizerie!

arnold a spus: (martie 13th, 2013 at 10:03 )

oameni buni, salariile sunt exagerate. vrem sa vedem publicate la modul oficial aceste salarii. cum sa fie confidentiale cand sunt platite din bani publici?

horia a spus: (martie 13th, 2013 at 10:07 )

Bravo domule Bojin! Strigator la cer ce se intampla la ACS Poli!

titus a spus: (martie 13th, 2013 at 10:12 )

De ce le e frica? Arata-le domnule Bojin!

Marmelada a spus: (martie 13th, 2013 at 10:32 )

Bojin are dreptate! Clubul nu e privat asa ca e normal sa fie publice salariile. Brancovane nu mai comenta ca esti pe langa. Ronsenblum nu e omul lui Bojin, doar se lauda cu asta. Rosenblum a fost adus de DI Sipos si alti fosti pedeseristi in schema cu fotbalul. Si Rosenblum si Velcea si Staicu si mosul ala de contabil care a fost pe mana lui Iancu, Mihutu parca il cheama acum il ling pe plete pe Robu. Ca parca Robu da de la el bani la fotbal???

HOOOOOOO! Ca prea v-ati dezlantuit.... a spus: (martie 13th, 2013 at 10:47 )

Linistiti-va, Bojin a stabilit ca le taie 90% din salarii pe urmatorii 4 ani ! ASA E BINE ?

@HOOOOOOO! Ca prea v-ati dezlantuit.... a spus: (martie 13th, 2013 at 10:56 )

nu a spus asa ceva bojin. a spus doar ca salariile sunt cam mari pentru liga a doua. mi se pare cam mult pentru un antrenor sa ia 4000 de euro in liga a doua iar un expirat ca petre sa ia 3500. si a mai spus ca i se pare normal ca salariile si contractele de la acest club sa fie publice atata vreme cat poli traieste doar din bani publici. ce e gresit aici? velcea sa aiba salariul asta in divizia a dupa ce promoveaza. la fel si ceilalti jucatoricu venituri mari. cum sa-i dai lui balace peste 2000 de euro care are aproape 35 de ani iar pe juniroii talentati sa-i plate4sti cu 180 de lei, adica cu nici 50 de euro pe luna? ce politica de club e asta? daca erau bani privati nu s-ar fi intamplat astfel de anomalii.

PSD a spus: (martie 13th, 2013 at 11:08 )

Rosenblum nu e omul lui Bojin…pus si simplu si-a depus C.V.-ul cand a trecut odata pe langa sediul de la Casa Politehnicii si l-au sunat ei. Am auzit ca la fel s-a intamplat in cazul lui Staicu. Totul transparent pe baza C.V.-ului si a concursului pe post. :))

DOAR PE DAN PALTINISANU a spus: (martie 13th, 2013 at 11:49 )

NU VA AMBALATI ..PT CA DOMNUL BOJIN VA SPONZORIZA POLI PRIN FIRMELE SOTIEI CARE AU OBTINUT CONTRACTE BANOASE DE LA STAT….DE LA APELE ROMANE….(DIGURI DEVERSARI, BARAJE ETC….)

cristinel a spus: (martie 13th, 2013 at 11:55 )

ce-mi place de astia de mai sus care se chinuie sa-l apere pe bojin ba ca face ce trebuie, ba ca e bine ca cere transparenta…da`robu ca nu vrea sa zica cat e panseluta ca cica nu are de unde sa stie inainte cat costa(????) nu intereseaza pe nimeni??? culmea e ca sunt tot bani publici! si da !! o echipa de la care astepti performanta o tratezi ca atare…nu dai bani doar dupa ce ia titlul in liga 1…

@cristinel a spus: (martie 13th, 2013 at 12:29 )

nu spune nimeni ca nu trebuie alocat un bucet decent la poli, dar asta depaseste orice imaginatie. dar sa spunem ca suntem deacord cu alocarea acestui buget. in cazulasta macar sa faca publice veniturile ca doar vorbim de bani publici.

felix a spus: (martie 13th, 2013 at 13:26 )

dar atunci cand s-au negociat si aprobat aceste salarii,tov.bojin si ceilalti nu stiau ? hai sa fim seriosi!!!!!!!!!!,iar contractele semnate de jucatori raman asa,sau se va ajunge pe la comisii la frf…pai cum poate rozenblu sa -si taie singur cascavalul?ca ceilalti din club nu mai vorbesc,dar unii jucatori daca este avevarat ca castiga cum apare in presa este cam??????????liga a 2 trebuie cam intre 1000si 2000 euro maxim-asta in situatia economica actuala,iar liga 1 intre 2000 si 5000 maxim pe luna!!!!!!!!!!!! la 10.000 deja trebuie sa fi la steaua!!!!!!!!!!!!!!!

@felix a spus: (martie 13th, 2013 at 13:51 )

rosenblum si ceilalti conducatori trebuie tinuti din scurt, altfel risca sa faca nebunii pe acolo. de fapt au si inceput iar bojin cred ca asta vrea sa penalizeze. cred ca ar trebui sa stie despre aceste salarii si ma gandesc ca stie dar acum s-a prins de marea pacaleale, pentru ca vorbim de o pacaleala aici pusa la punct de smecherii din club. mai cred ca si ca presedintele staicu e putin depasit de situatie.

cosminstanciulescu a spus: (martie 13th, 2013 at 23:02 )

Domnule Bojin, nu te lasa! Se vede ca esti pus pe facut curatenie! Era cazul, felicitari!

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole


ISHO

Administratie vezi arhiva Administratie

dermaskin-orizontal

Politica vezi arhiva Politica

Distracție pe patine 29 noiembrie - 11 ianuarie

Sport vezi arhiva Sport

SCM USV a prezentat Cupa României timișorenilor

Într-un scenariu deja obișnuit, la fiecare trofeu major câștigat de echipa de rugby a orașului, acesta este prezentat timișorenilor. Duminică seara, sportivii dela SCM USV au urcat pe scenă în centrul orașului și au fost aplaudați la scenă deschisă de cei prezenți. Echipa de rugby este cea mai bună formație din Timișoara din acest mileniu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul SCM USV a prezentat Cupa României timișorenilor
L'architect du beaute

Social vezi arhiva Social

iluminat stradal

23 de străzi din Moşniţa Nouă vor beneficia de iluminat public modern

Moşniţa Nouă va primi de la Administrația Fondului de Mediu (AFM) aproape două milioane de lei, fonduri nerambursabile, pentru îmbunătățirea iluminatului public. De acest proiect vor beneficia un număr de 23 de străzi din comună. Pe lista proiectelor aprobate pentru finanțare, în cadrul Programului privind ”Creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public”, derulat prin...
Citeşte tot articolul Citeste articolul 23 de străzi din Moşniţa Nouă vor beneficia de iluminat public modern

Economic vezi arhiva Economic

Primăria Moşniţa Nouă a câştigat o amplă finanţare pentru un proiect de extindere a sistemului de alimentare cu apa si canalizare

Luni, 22 decembrie, Admnistraţia Fondului de Mediu (AFM) a publicat lista proiectelor aprobate pentru finanțare prin Programul privind sistemele de alimentare cu apă, canalizare și epurare a apelor uzate. Pe al doilea loc la nivel naţional s-a situat obiectivul de investiții “Extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare menajera din comuna Moșnița Nouă, jud....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Moşniţa Nouă a câştigat o amplă finanţare pentru un proiect de extindere a sistemului de alimentare cu apa si canalizare

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Moşniţa Nouă va primi de la Administrația Fondului de Mediu (AFM) aproape două milioane de lei, fonduri nerambursabile, pentru îmbunătățirea iluminatului public. De acest proiect vor beneficia un număr de 23 de străzi din comună. Pe lista proiectelor aprobate pentru finanțare, în cadrul Programului privind ”Creșterea eficienței energetice a infrastructurii de iluminat public”, derulat prin...
Citeşte tot articolul Citeste articolul 23 de străzi din Moşniţa Nouă vor beneficia de iluminat public modern
Șoferii timișoreni care au autovehicule electrice și folosesc stațiile de alimentare deținute de Primăria Timișoara vor plăti acum mai mulți bani pentru folosirea curentului ”municipal” de la 1,40 de lei pe kilowatt, prețul plătit urcă la 1,90 de lei. Chiar și așa, primăria ne asigură că oferta lansată pentru acest serviciu este sub media prețurilor...
Citeşte tot articolul Citeste articolul S-a scumpit șoferitul ”eco”, alimentat de la stațiile electrice ale Primăriei Timișoara
Comună aflată în continuă dezvoltare, Moşniţa Nouă are nevoie de un nou Plan Urbanistic General (PUG). În acest sens, Primăria Moşniţa Nouă demarează o consultare publică a locuitorilor comunei, pe baza unui chestionar.   Chestionarul face parte din studiile de fundamentare necesare elaborării PUG-ului și este realizat de Bogdan Nadolu, sociolog și profesor în cadrul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Pentru elaborarea noului PUG, locuitorii comunei Moşniţa Nouă sunt consultaţi prin intermediul unui chestionar
Timișoara va primi șase milioane de lei, fonduri nerambursabile, pentru îmbunătățirea iluminatului public, de la Administrația Fondului de Mediu. De acest proiect vor beneficia un număr de 66 de străzi din oraș. Primarul Dominic Fritz a anunțat pe Facebook, devenit modul favorit de comunicare al informațiilor municipalității, noul succes în accesarea fondurilor nerambursabile. ”A venit...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Iluminatul public de pe 66 de străzi din Timișoara va beneficia de modernizări de șase milioane de lei, fonduri nerambursabile
Piața imobiliară timișoreană este una dintre puținele în care prețurile se păstrează încă în limita bunului simț. Un studiu realizat de cei de la Imobiliare.ro arată care sunt concluziile legate de acest sector la final de an. Astfel, datele platformei imobiliare arată că cele mai multe apartamente scoase la vânzare sunt situate în Calea Șagului....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Concluziile imobiliare ale anului 2025. Cartierul preferat al timișorenilor e Aradului, cel mai scump e în centru
La data de 22 decembrie 2025, polițiștii Biroului de Investigații Criminale Timișoara, aflându-se în continuarea cercetărilor efectuate în mai multe dosare penale ce vizează furturi din locuințe și societăți comerciale, sesizate pe parcursul anului 2025, au pus în executare un mandat de percheziție domiciliară în localitatea Liebling, județul Timiș. În urma activităților desfășurate, a fost...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Hoț de carieră, arestat preventiv după ce a dat mai multe „lovituri”
Luni, 22 decembrie, Admnistraţia Fondului de Mediu (AFM) a publicat lista proiectelor aprobate pentru finanțare prin Programul privind sistemele de alimentare cu apă, canalizare și epurare a apelor uzate. Pe al doilea loc la nivel naţional s-a situat obiectivul de investiții “Extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare menajera din comuna Moșnița Nouă, jud....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Moşniţa Nouă a câştigat o amplă finanţare pentru un proiect de extindere a sistemului de alimentare cu apa si canalizare
Daniel David și-a dat demisia din funcția de ministru al Educației și Cercetării, anunţându-l verbal, în acest sens, pe premierul Ilie Bolojan. Cel mai vehiculat nume pentru a-l înlocui în funcţie este cel al deputatului Marilen Pirtea, preşedinte al PNL Timiş. Daniel David a confirmat oficial, pe blogul personal, că și-a dat demisia din funcția...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Daniel David a demisionat din funcţia de ministru al Educaţiei. Marilen Pirtea dat ca mare favorit pentru a prelua acest portofoliu
Top
deBANAT.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.