Robu vrea mijlocasi si atacanti noi la ACS Poli

Primarul Nicolae Robu anunță noi achiziții la ACS Poli. După meciul cu Steaua, pe care edilul s-a temut că formația sa preferată îl va pierde la un scor și mai categoric, cel mai înfocat suporter al lui Velcea &co a recunoscut că echipa are nevoie de întăriri la mijlocul terenului și în ofensivă. ACS Poli e obligată să facă șase puncte în următoarele două meciuri.

robu cu poli

Nicolae Robu a fost dezamăgit de partida de sâmbătă seara, dintre ACS Poli și Steaua. „A fost un meci foarte slab. Trebuie să vă spun că, la un moment dat, mă temeam că scorul va lua proporții”, a declarat, duminică, liberalul, invitat într-o emisiune de la Radio Timișoara. Viitorul pare să nu sune prea bine nici pentru cel mai înfocat suporter al lui Velcea & co. „Ce a fost a trecut. Acum este esențial să câștigăm punctele din următoarele două meciuri”, a mai spus Robu.

ACS Poli întâlnește, în etapa viitoare, acasă, pe Corona Brașov, iar peste două etape, în deplasare, pe U Cluj. Cele două echipe ardelene sunt ocupantele ultimelor două locuri ale clasamentului Ligii I. Întrebat despre eventuale schimbări în strategia echipei, Robu a ajuns la concluzia – vizibilă, de altfel, din avion, pentru orice suporter – că, pentru a face față Ligii I, formația timișoreană are nevoie de întăriri. Primarul nu a vrut să vorbească însă despre schimbări pe banca tehnică. „Trebuie să mai aducem jucători, atacanți și mijlocași. În zilele următoare, voi cere explicații staff-ului echipei”, a mai spus Nicolae Robu.

În ultima ședință a CL, ACS Poli a mai primit jumătate de milion de lei din bani publici, finanțarea ajungând la 6,5 milioane de lei, numai din această sursă. Echipa lui Velcea nu a mai câștigat un meci în Liga I din etapa a patra și, de atunci, a mai reușit un singur punct, după un egal chinuit pe teren propriu, cu Viitorul.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

27 comentarii pentru acest articol

soryn a spus: (septembrie 29th, 2013 at 14:55 )

cam tirziu te-ai trezit, cind tu incepi campionatul cu un singur virf si cind perioada de transferuri s-a dus iar pina la urmatoarea mai sint 3 luni cred ca ti-ai batut singur joc de echipa…

 
ino the perfect spirit a spus: (septembrie 29th, 2013 at 14:59 )

ROBU PRIETENE ASCULTĂ CE ÎȚI SPUN NE TREBUIE ANTRENOR VALI NU SE PRICEPE! SA -I MULȚUMIM ȘI SĂ NE DESPĂRȚIM PRIETENEȘTE!JUCĂTORI AR JUCA DACĂ AR FI ORDINE LA ECHIPĂ ȘI DISCIPLINĂ DAR NU ESTE ȘI AICI ESTE PROBLEMA!-

INO THE PERFECT SPIRIT OF TRUTH AND LIFE!!

 
eu a spus: (septembrie 29th, 2013 at 15:10 )

Lamentabil spre grotesc asa se poate caracteriza aceasta echipa.Din ciuca batailor am ajuns si ciuca ironiilor stelisti au fost gazde slabe ca nu le-au dat scaune asistatiilor social de la Poli i-au tinut 90 de minute in picioare deranjati ca au fost scosi la munca sambata seara ( Mircea Radulescu gsp tv) Conducearea se pricepe la orice in afara de fotbal exceleaza prin inchinatul paharelor ( Daniel Stanciu digi1). Domnule primar daca tineti asa de mult la titulatura „Poli” pastati-o dar scoateti denumirea orasului Timisoara ne fac de ras acesti asistati social nu pot fi denumiti jucatori.

 
ady a spus: (septembrie 29th, 2013 at 15:20 )

Puteti sa aduceti cati jucatori vreti,dar sub conducerea lui Velcea se vor pierde si ei in tactica lui.Noi am avut perioade bune la inceputul campionatelor si anul trecut si acuma,jucatorii jucau bine cu cunostintele tactice cu care au venit la echipa,dar cu cat stau mai mult alaturi de Velcea uita tot ce stiau.

 
pif a spus: (septembrie 29th, 2013 at 15:52 )

problema nu sint jucatorii, problema e antrenorul. asta se va vedea in urmatoarele doua jocuri.

 
iuiuiiui a spus: (septembrie 29th, 2013 at 15:54 )

Velcea seamana cu Sabau, unde a pus piciorul nu a mai crescut iarba.

 
pif a spus: (septembrie 29th, 2013 at 16:00 )

asta inseamna ca Robu a acceptat din nou explicatiile lui Velcea ca nu are jucatori si ca toata lumea e de vina, cei din club care il lasa singur si jucatorii care nu au valoare sa cistige un meci. el insusi nu e de vina, vom retrograda din pacate.

 
Timisorean a spus: (septembrie 29th, 2013 at 16:42 )

Din banii lui sa faca ce vrea dar nu din bani publici
Spalarea de bani prin metoda POLI a intrecut de tot masura

 
ani a spus: (septembrie 29th, 2013 at 17:29 )

ne trebuie alt primar!

 
timisoara a spus: (septembrie 29th, 2013 at 17:32 )

BASARAB PANDURU.

 
Drucker a spus: (septembrie 29th, 2013 at 17:46 )

Gresit !
Nu Robu trebuie sa ia decizii la club!
Exista o conducere platita regeste din banii timisorenilor care nu-si asuma esecurile.
Sunt salarii nesimtite plus prime incasate de niste incompetenti care nu au nici o treaba cu fotbalul .
Aduceti dracu oameni de fotbal in conducere si concediati-i pe senilul Bungau , smecherul Rosenblum , Musat si olteanul inganfat Velcea.
Daca nu faceti asta ACS va retrograda cu siguranta .

 
victoras olteanul a spus: (septembrie 29th, 2013 at 17:53 )

A.C . Recas nu e Poli.
Stop banilor publici catre A.c.s. Recas.

 
Relu a spus: (septembrie 29th, 2013 at 18:52 )

Cum a primit Poli 1/2 milioane din banii publici ? Cine permite asemenea decizii ? Sunt banii nostri, trebuie sa gospodarim fiecare banut pentru binele populatiei din Timisoara !!!

 
Agent 7 a spus: (septembrie 29th, 2013 at 19:16 )

Nu cred ca multi asteptau sa invingem steaua,dar un joc bun care sa creeze probleme pentru echipa adversa da. Asezarea in teren cum am mai spus si libertatea jucatorilor de a se misca in timpul meciului este foarte importanta.Daca joci cu frica nu este bine si asta se vede din ultimile meciuri. Fotbalul se joaca cu pase legate si se ataca in haita ,se apara in haita (vezi Barcelona,Arsenal).Echipa noastra nu se leaga ,jocatorii se gasesc izolati,fara posibilitati de a pasa.Ne bazam pe un Virf si toti arunca mingea la el. Cum am spus se joaca cu frica de a ataca. Acest 4141 este cu cintec daca cel putin 2 mijlocasi din cei 4 nu se desprind si ajuta atacul.De aceea se vede lipsa de mijloc, care creeaza multe spatii pentru adversari.Jucam un joc static,vezi inceputul de campionat unde Poli ataca incontinu si forta adversarul sa se apere.Este greu de spus daca de vina sint antrenorii s-au jucatorii.Tot se vorbeste sa se aduca jucatori noi,eu zic ca este prea tirziu.Hai sa schimbam putin tactica si sa ne mai uitam si la alti jucatori care nu joaca deloc si sint la echipa a doua.Improvizam prea mult,schimbam jucatorii de pe o pozitie pe alta de parca sintem la juniorii unde jucatorii tineri nu sint inca specializati.Exemplu : Furtado joaca virf desi este extrema stinga,Ruiz joaca mijloacas cind este virf. Nu poti sa ceri unuii Contabil sa fie Inginer,asa cum nu poti sa-i ceri unui Profesor sa fie Primar.
Hai Poli

 
@Agent7 a spus: (septembrie 29th, 2013 at 19:45 )

asta cu profesorul care nu poate fi primar e buna. dar si Ciuhandru a fost prfesor, ma rog nu chiar dar assistent sau lector tot a fost, adica nu atit de sus in ierarhia didactica. asa ca ar fi al doilea.

 
me a spus: (septembrie 29th, 2013 at 19:53 )

am impresia ca ceva nu e in regula cu Sekely, in sensul ca nu e accidentat si ca doar s-a cam saturat de nesimtirea lui Velcea cu povesti cum foloseste el biciul.

 
Agent 7 a spus: (septembrie 29th, 2013 at 20:04 )

Pai ca da iti trebuie studii mai superioare sa cresti Palmieri in Timisoara.
Hai poli

 
Druckerul din Blascovici a spus: (septembrie 29th, 2013 at 20:48 )

Victoras Olteanu…du-te inapoi la zaibarul tau si lasa-ne !!!…HAI POLI !!!

 
@Agent7 a spus: (septembrie 29th, 2013 at 20:58 )

Da si Ciuhandru a fost profesorul care a ajuns primar .Si in 16 ani de mandat a ruinat orasul meu ,vanzand-ul tiganilor .
O fi din aceeasi etnie ? Cred ca da .

 
Agent 7 a spus: (septembrie 29th, 2013 at 21:28 )

Hai sa mai Analizam putin la rece jocul echipei noastre poate ajuta putin pe cei din echipa tehnica. Care sint jucatorii din atac care au libertatea sa se miste in teren de pe o parte pe alta? Nici unul, La Poli poti sa fi si orb ca ii gasesti pe toti unde ii pune antrenorul, Barbut pe dreapa cu fanionul ,Vrful singur cu 4 aparatori in spate ,etc.Fotbalul modern ataca si cu aparatorii ,ca asa se dau golurile,dar pentru asta avem nevoie si de conditie fizica sa se joace pe tot terenul si in viteza.Aviz Preparatorului fizic!!!!! indragostit de sistemulTRX .Echipa are nevoie de Jucatorul Surpriza care da si cu stingul si cu dreptul si este Liber pe teren in fata careului advers sa NU poata sa fie Marcat.Daca scoti apararea adversa din careu atacantii vor avea ocazii de gol. Ma ingrijoreaza cind vad un antrenor pe margine agitat si tipind la jucatori timp de 90 de minute ,asta imi spune ca nu lasa jucatorii sa gindeasca meciul si nu are incredere in ei.Schimbarile se fac foarte devreme , Trageti concluziile d-vstra .
Hai Poli

 
#1 a spus: (septembrie 29th, 2013 at 22:11 )

clar ca lui Velcea ii lipseste experienta de a redresa o astfel de situatie. e admirabil ca o mai tine atit de teapan, altfel s-ar scufunda toata sandramaua. insa nu cred ca reuseste s-o intoarca, pentru asta are prea putina experienta si prea putine cunostinte. cu el vom retrograda, incet dar sigur.

 
loi a spus: (septembrie 29th, 2013 at 22:36 )

nu s-au dat bani pe Tony, marca goluri in Israel, si pe Axente nu l-a vrut Velcea, se aude, de Bostina nici nu vorbesc. poate vom ataca cu Velcea si cu Robu, poate pot astia mai mult in atac.

 
druker a spus: (septembrie 29th, 2013 at 23:26 )

Lui Nea Velcea (desi el insista sa i se spuna mister) ii lipsesc multe calitati de antrenor (cred ca este cel mai slab antrenor din liga I) dar compenseaza prin multa aroganta , inganfare si ticuri .
Ha ha ha !!!

 
nelu a spus: (septembrie 30th, 2013 at 09:01 )

Toata lumea vede ca principala problema e acest velcea,care numai antrenor nu e,bun papagal si atat,daca nu va fi inlocuit cat mai repede pot sa-l aduca si pe Mesi,stie dom. profesor velce ce sa faca cu el.

 
Cocolino a spus: (septembrie 30th, 2013 at 12:13 )

Velcea + Rosemblum aut ! Alta varianta nu exista ptr a salva corabia. Ar merge chiar si Consiliul Director aut, daca vrem sa facem treaba. Sa vina un antrenor meserias, alaturi de un alt presedinte de club !

 
Alex a spus: (septembrie 30th, 2013 at 12:58 )

Echipa ar avea potential si a demonstrat-o prin jocul practicat in primele etape. Potential de liga I nu de cupe europene sau alte artificii. Problema-i Velcea care nu-i antrenor de prima liga. Cel mai fericit scenariu ar fi sa ramana Grigoras fara echipa si sa-l inlocuiasca pe Velcea la Poli.

 
SAM a spus: (septembrie 30th, 2013 at 13:01 )

cand te inscrii intr-un concurs de trabanturi cu un motocultor ii intreci doar pe cei ce sufera accidente de parcurs

 
* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Aeroportul International Timisoara

Administratie vezi arhiva Administratie

Gauss topografie timisoara

Politica vezi arhiva Politica

Gabriel Oprea la Timișoara: „Nimeni nu te bagă în seamă în politică, dacă nu are nevoie de tine”

Gabriel Oprea a venit la Timișoara pentru a reconstrui partidul, cu ajutorul membrilor săi. În urbea de pe Bega s-au întâlnit reprezentanții filialelor județene din această parte de țară. Oprea a dat și ținte precise filialei județene a UNPR, care este condusă de UNPR. Bojin trebuie să tripleze numărul de membri al filialei în câteva...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Gabriel Oprea la Timișoara: „Nimeni nu te bagă în seamă în politică, dacă nu are nevoie de tine”
MNB – Muzeul Național al Banatului

Sport vezi arhiva Sport

Aproape, dar nu destul! Halep pierde o finală pe care a avut-o în mână

După câteva zile de vis, încununate cu o calificare în semifinalele Fed Cup, dar și în ultimul act al puternicului turneu de la Doha, Simona Halep a capotat când cei mai mulți dintre suporteri se așteptau la o victorie. Jucătoarea constănțeancă a avut un set avans și a condus cu break în setul doi, dar...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Aproape, dar nu destul! Halep pierde o finală pe care a avut-o în mână
CCIAT

Social vezi arhiva Social

Pași înainte spre Centura de Sud a Timișoarei – încep măsurătorile cadastrale pentru exproprierea terenurilor

Se mișcă lucrurile pentru Centura de Sud. Locuitorii dintr-o localitate din Timiș pe unde va trece centura au fost anunțați că încep măsurătorile cadastrale pentru exproprierea terenurilor. Primăria din Sânmihaiu Român a anunțat locuitorii comunei că firma S.C. M&G SRL va începe în perioada imediat următoare măsurătorile topo-cadastrale pentru exproprierea terenurilor necesare realizării centurii. Contractul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Pași înainte spre Centura de Sud a Timișoarei – încep măsurătorile cadastrale pentru exproprierea terenurilor

Economic vezi arhiva Economic

Peste două mii de timişeni au aplicat pentru programul Start Up Nation

Marţi s-au încheiat înscrierile la România Start Up Nation, program guvernamental prin care firmele noi primesc finanțări nerambursabile de până la 200.000 de lei. Timişul conduce topul la nivel naţional, cu 2014 firme înscrise. La nivel național s-au înscris în acest program 33.514 firme, în creștere cu peste 50% față de ediția precedentă. Cele mai...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Peste două mii de timişeni au aplicat pentru programul Start Up Nation

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Se mișcă lucrurile pentru Centura de Sud. Locuitorii dintr-o localitate din Timiș pe unde va trece centura au fost anunțați că încep măsurătorile cadastrale pentru exproprierea terenurilor. Primăria din Sânmihaiu Român a anunțat locuitorii comunei că firma S.C. M&G SRL va începe în perioada imediat următoare măsurătorile topo-cadastrale pentru exproprierea terenurilor necesare realizării centurii. Contractul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Pași înainte spre Centura de Sud a Timișoarei – încep măsurătorile cadastrale pentru exproprierea terenurilor
Gabriel Oprea a venit la Timișoara pentru a reconstrui partidul, cu ajutorul membrilor săi. În urbea de pe Bega s-au întâlnit reprezentanții filialelor județene din această parte de țară. Oprea a dat și ținte precise filialei județene a UNPR, care este condusă de UNPR. Bojin trebuie să tripleze numărul de membri al filialei în câteva...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Gabriel Oprea la Timișoara: „Nimeni nu te bagă în seamă în politică, dacă nu are nevoie de tine”
BIblioteca Centrală a Universității Politehnica Timișoara continuă și în 2019 inițiativa lansată anul trecut. La finalul fiecărui semestru sunt premiați cei mai activi cititori, atât interni, cât și externi. Celor mai activi utilizatori ai Bibliotecii UPT li se vor înmâna diplome și premii surpriză, în cadrul unei festivități care va avea loc miercuri, în data...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Cei mai activi cititori, premiați de Biblioteca Universității Politehnica Timișoara
La propunerea primarului Nicolae Robu, consilierii locali au votat pentru ca celebra Sanda Greblă să primească un nou mandat de patru ani în CA al RETIM. Fostă consilieră a primarului, Greblă conduce în cadrul primăriei o structură care se ocupă de implementarea proiectelor de capitală culturală. Meritocraţii crescuţi în umbra primarului Nicolae Robu sunt atoateştiutori,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul De la cultură la gunoaie şi retur. Sanda Greblă, încă patru ani la RETIM
Câteva sute de timişoreni s-au adunat vineri seara în legendara locaţie a Pieţei Operei, în semn de solidaritate cu Laura Codruţa Kovesi. Aşa cum se ştie, noua secţie de investigare a magistraţilor a început urmărirea penală împotriva fostei şefe a DNA în momentul în care aceasta se pregătea să fie audiată în Parlamentul European pentru...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Sute de timișoreni protestează în Piața Operei din Timișoara: „vrem Justiţie, nu corupţie!” / FOTO
Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com