Nervi mari in PNL Timis. Robu sare la Ben-Oni Ardelean, pe motiv de Busoi

Nicolae Robu îl atacă pe deputatul Ben-Oni Ardelean, care și-a anunțat susținerea pentru Ludovic Orban la președinția PNL. Filiala Timiș va stabili joi după-amiază cu cine va vota la alegerile din 17 iunie, dar, spune Robu, împotriva delegaților de drept care vor decide să aleagă altă linie nu vor fi luate totuși măsuri.

Președintele PNL Timiș, Nicolae Robu, care și-a anunțat susținerea pentru Cristian Bușoi la șefia liberalilor, spune că filiala pe care o conduce își va stabili, joi după-amiază, linia pe care va merge la alegerile din 17 iunie. „Vom avea joi după-amiază, în ședința BPJ, o primă dezbatere si deliberare pe această temă. Am făcut deja o consultare a colegilor acum câteva săptămâni, dar am decis împreună că va fi un vot secret și nu voi comunica rezultatele nimănui. Joi după-amiază vom discuta (…) Dacă în BPJ se va contura o linie pe care am anunțat-o deocamdată în nume personal, atunci și delegații care vor merge la București trebuie să urmeze această linie”, a declarat Robu.

Deputatul Ben-Oni Ardelean și-a anunțat însă susținerea pentru Ludovic Orban. Pentru că, fiind parlamentar, el este delegat de drept la alegerile din PNL, filiala nu va lua măsuri împotriva „rebeliunii” sale. Totuși, Robu i-a transmis un mesaj tăios. „Cred că i-ar fi stat bine lui Ben-Oni Ardelean să stea de vorbă cu colegii de filială. Nu a ajuns de capul lui în parlament, nici acum, nici în 2012, pentru că îl cheamă Ardelean, ci prin multă muncă a colegilor de filială”, a afirmat acesta. Timișul va avea între 150 și 200 de delegați la alegerile din 17 iunie, dar, spune Robu, încă nu s-a stabilit cine sunt aceștia. „Suntem una din filialele puternice ale PNL, dincolo de ce debitează unii sau altii. În pofida rezultatelor din 2016, care ne nemulțumesc, PNL Timiș este între primele 10 filiale ale partidului, deci și în ce priveste numărul de delegați vom fi una dintre filialele cu cei mai mulți delegați”, a conchis șeful liberalilor timișeni.

Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

27 comentarii pentru acest articol

Alex a spus: (May 18th, 2017 at 12:53 )

Sa intelegem liberalii mai noi … (veniti din privat:) ca in al doilea oras al RO, TIMISOARA (locul unde se da tonul la …) incercarea disruptiva a lui Catarama (liberal totusi cind unii isi defineau F/M:) si in plus un ANTREPRENOR ROMAN de pe URMA! caruia banciile NU au pierdut bani !!! nu are nici macar sanasa discutarii motiunii (& propunerilor) lui din perspectiva istorica …?

kaka a spus: (May 18th, 2017 at 12:54 )

Astia au vise erotice, ei sunt nimeni, dar se cred buricul targului. Impart procentele PNTCD

timișorean a spus: (May 18th, 2017 at 13:26 )

Ben-Oni Ardelean a ajuns în Parlament în 2012 fiind impus de trăgătorul de sfori Rușanu, iar în 2016 fiind propus de Robu fără consultarea colegilor din biroul de conducere sau teritoriu. Așa că Robu ar trebui să lase mai moale cu reproșurile. De fapt pe el îl deranjează că nu a fost consultat ca să-și impună punctul de vedere. Orice încercare de afirmare a unei opinii personale îl irită pe cel care numai liberal nu este.

Poli 21 a spus: (May 18th, 2017 at 14:05 )

Ce bine il defineste numele pe acest kaka.

blue a spus: (May 18th, 2017 at 14:14 )

Intersant. Robu nu s-a luat de Obi-Wan niciodata in 5 ani desi n-s facut nimnic pentru Timis, dar se ia pe motiv de Busoi.
Oricum, degeaba. In curand se va vorbi la timpul trecut de PNL. Pentru ca Robu si Busoi …

Massochistoss a spus: (May 18th, 2017 at 18:54 )

Massochistoss tovaras asc/pcr, rrobuletz, gell estomppatoss, a uitat ca prin 2009 busulloi l-a facut bolsevicc, fost presedinte al studentilor comunisti resapat la pnl! Bietii Bratieni!? Nici pe lumea cealalta NU au liniste! Cu asa caricaturi sinistree!

Liber a spus: (May 18th, 2017 at 21:28 )

Felicitari domnului deputat Ardelean.Un pnl-ist adevarat spune ce gandeste.Daca unele personaje au apucaturi psd-iste asta nu inseamna ca trebuie sa-i molipseasca pe toti din jurul lui, ca asa vrea el, unu-i Dragnea si cred ca-i deajuns ptr tara asta.Serios dl.primar las-o mai moale, ca s-ar putea sa ramai fara adepti si far de mebri.

pibune a spus: (May 18th, 2017 at 21:40 )

Robu, se crede robul lui Dumnezeu, dar nu-i deloc asa. Este robul fostiilor contracandidati la un moment dat.Vezi compozitia biroului BPJ din care face parte in f mare masura echipa de sustinatori a lui Supuran. Busoi insusi un sustinator al acestuia din urma.Intrebarea este in aceste conditii, pe cine v-a sustine sau trada Supuran.Pe vechiul lui prieten Ludovic sau pe colegul de filiala Busoi? Da exista si varianta de-a juca la 2 capete 😉 Asa-i in politica si in razboi, totul este permis.

pibune a spus: (May 18th, 2017 at 21:48 )

Tara arde si baba se piaptana! Serios cine face opozitie la nebunia care se intampla in tara asta, cand voi va certati intre voi ca si baietii pe masinute! Ar trebui sa va uitati in oglinda si sa va apuce rusinea, atat de tare incat sa rositi instant. Haloooooooo treziti-va pana nu-i prea tarziu! p.s Crin daca tot apare pe la TV ar face bine sa se apuce de treaba, nu doar de vorbe, ca doar el ne-a sedus si ne-a abandonat.

Mircea B. a spus: (May 18th, 2017 at 21:53 )

Domnule presedinte PNL Timiș, discursul de genul asta pare furat din cartile PSD…se pare ca cei care va acuzau de ”dictatorism” in cadrul filialei, nu erau tocmai departe de adevar

Ilie Fudulie a spus: (May 18th, 2017 at 22:01 )

@Pibune
Pibune, poti sa ma iei de carbune?

Maria a spus: (May 18th, 2017 at 22:02 )

Doar așa, ca să vedem și tabloul complet, urmăriți cu se ocupă Ben-Oni, în timp ce Robu e ocupat să-l atace: http://www.ustream.tv/recorded/103416598 – Dezbaterea ”Emerging Tensions in the Black Sea and the Region’s Importance to the West”, în Washington DC

De dragul comparației a spus: (May 18th, 2017 at 22:05 )

De dragul comparației: în timp ce unul face pe clovnul pe aici prin Timiș, celălalt participă la conferințe internaționale, reprezintă țara în SUA, dinastea așa ”mărunte” 😉

Maria a spus: (May 18th, 2017 at 22:09 )

Ben are dreptate sa-l susțină pe Orban, el e cel mai potrivit să conducă PNL în continuare. Oare pe Robu așa tare l-a orbit grandomania, încât nu e în stare să vadă că varianta Bușoi e sortită eșecului?! Și mai și împroașcă cu noroi pe cei care văd lucrurile așa cum sunt cu adevarat…

Ilie Fudulie a spus: (May 18th, 2017 at 22:11 )

@Maria
Ce mai zici? Cum iti mai merge?

Halasz Milionaru a spus: (May 18th, 2017 at 22:12 )

Ben-Oni Sinulescu e mai tare ca Benny Hill

@Maria a spus: (May 18th, 2017 at 22:14 )

Marie, vezi ca ai uitat sa iti schimbi nickname-ul la al doilea comentariu :)) nu-i bai, ne facem ca credem ca-s doua persoane diferite 😀

unapeste alta, Robu asta e dilau :)) se ia de singurul parlamentar de timis care are rezultate și are prestanta frate! mai e si pirtea, cu profil de om serios si capabil, dar e abia la inceput, mai are cate ceva de invatat de la ben-oni

Ilie Fudulie a spus: (May 18th, 2017 at 22:15 )

@Pibune
Amice, te-ai cacat in intersectie?

Ilie Fudulie a spus: (May 18th, 2017 at 22:19 )

@moderator
Bah man…mai stii ceva de Vuk?

Ahmet Eunucul a spus: (May 18th, 2017 at 22:31 )

Bobiga, ai gumva o zgobidoare ?

distrugatorul a spus: (May 18th, 2017 at 22:32 )

Se pare ca Robu n-a inteles nimic din ultima perioada din viata partidului…așa cum a dezbinat PNL Timiș, la fel va face si la nivel național daca va fi ales, va distruge PNL cu scandal, fiind in conflict cu toti care au o alta viziune decat a lui

Freddy Simonis a spus: (May 18th, 2017 at 22:33 )

În PNL Timiș ne-am învățat să nu existe dreptul la libera exprimare. Nu e o noutate. A fost o victorie cât o înfrângere cea de la alegerile județene. Robu a falsificat, a invetat criterii prin care și-a delegat oameni. O astfel de abordare a făcut ca Robu să aibă prima șansă în fața lui Alin Nica și a câștigat detașat

tot Freddy a spus: (May 18th, 2017 at 22:34 )

Alfred Simonis: „Robu e cel mai comunist om politic pe care-l are Timișoara”

Halasz Milionaru a spus: (May 18th, 2017 at 22:43 )

Mie imi plaaace SIMonis freddy….Pardon Rocco Siffredi

vancu a spus: (May 18th, 2017 at 22:46 )

Aaaaaaah

Gigi a spus: (May 19th, 2017 at 09:40 )

Pt un partid curat (PNL) votati Dragnea Presedinte!

Gherasim a spus: (May 19th, 2017 at 10:07 )

@Gigi
Domnule Cacat, cmz?

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Fresh Kebab

Administratie vezi arhiva Administratie

CCIAT

Politica vezi arhiva Politica

Centrul de Echitatie Herneacova

Sport vezi arhiva Sport

MNB – Muzeul Național al Banatului

Social vezi arhiva Social

Statiunea Buzias

Economic vezi arhiva Economic

CCIAT a castigat un program cu bani europeni in domeniul fortei de munca din zona transfrontaliera

Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş caută, alături de Camera şi Primăria din Kikinda, Serbia, soluţii pentru rezolvarea problemei mobilităţii forţei de muncă din zona transfrontalieră dintre cele două ţări. Vor avea loc târguri de forţă de muncă și va fi creată o rețea din care vor face parte mai multe instituţii.
Citeşte tot articolul Citeste articolul CCIAT a castigat un program cu bani europeni in domeniul fortei de munca din zona transfrontaliera

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş caută, alături de Camera şi Primăria din Kikinda, Serbia, soluţii pentru rezolvarea problemei mobilităţii forţei de muncă din zona transfrontalieră dintre cele două ţări. Vor avea loc târguri de forţă de muncă și va fi creată o rețea din care vor face parte mai multe instituţii.
Citeşte tot articolul Citeste articolul CCIAT a castigat un program cu bani europeni in domeniul fortei de munca din zona transfrontaliera
În ultimul meci test al lunii iunie, echipa națională de rugby a României a învins Brazilia cu 56-5 (35-0) într-un meci disputat duminică seara pe stadionul Arcul de Triumf din București. Stejarii au reuşit 8 eseuri, toate transformate, Rădoi, talonerul Timişoarei, reuşind 3 eseuri, iar Vali Popârlan pe ultimul al meciului. De la bănăţeni au...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Romania invinge Brazilia cu timisorenii in prim-plan
Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top