Intariri pentru Poli inaintea duelului cu Dinamo

Poli Timişoara se pregăteşte de duelul cu Dinamo ce va avea loc luni, la Bucureşti. Noutatea de la antrenamentele violeţilor este un jucător nou. Vorbim despre Ivan Ćurjurić, un croat experimentat care a semnat pe un an, cu opţiune de prelungire.

Ivan Ćurjurić este un mijlocaş ofensiv născut în 29 septembrie 1989 şi a jucat în ultimii 10 ani la nivel de seniori doar în Croaţia şi Cipru. „Acasă” a îmbrăcat tricourile echipelor Hajduk Split şi Zadar, iar în Insula Afroditei a evoluat pentru Nea Salamina, Lamia, Ayia Napa şi din nou Nea Salamina, echipă pentru care a jucat în ultimele două sezoane. Altfel, clubul a anunţat prin intermediul unui comunicat că şi-a plătit din datoriile către ANAF şi către jucători. „În aceste zile, clubul nostru a achitat rata lunară către ANAF, corespunzătoare reeșalonării datoriilor către stat. Totodată, Poli Timișoara și-a îndeplinit obligațiile financiare către toți jucătorii care s-au despărțit de clubul nostru în vara acestui an. În același timp, s-au plătit salariile jucătorilor aflați în cadrul echipei, corespunzătoare lunii iulie a acestui an. Suntem pregătiți, astfel, pentru a continua alături de echipă traseul bun început în această vară din punct de vedere sportiv!”, a anunţat clubul.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

13 comentarii pentru acest articol

venINO a spus: (septembrie 8th, 2017 at 16:05 )

Pe Mr. Sasu nu il deranjeaza ca Robu ia bani direct de la firmele care castiga licitatiile primariei? Totul pare fain frumos? Sau inca se gandeste cum sa scrie despre ASU si in povestea asta?

sam a spus: (septembrie 8th, 2017 at 18:58 )

mai avem nevoie de un varf bun si la anul incasam 2 mil euro numai din drepturi tv

ddd a spus: (septembrie 8th, 2017 at 19:05 )

#venINO : dar pe tine nu te deranjeaza ca asu a luat bani de la psd-ul din consiliul judetean?. Cum ramane cu lozinca voastra ” fara bani publici” ? Sunt niste ipocriti mici si va prostituati ieftin.

@venom a spus: (septembrie 8th, 2017 at 20:19 )

Va mai adunati 300 pe terenul ala care n-ati stiut ca exista pana-n 2012?

venINO a spus: (septembrie 8th, 2017 at 20:25 )

Noi nu am spus niciodată fără bani publici, ăsta e un alibi pe care vreți voi să îl aveți. Noi am zis că dacă tot se dau bani publici, să se dea pe anumite criterii și să aibe posibilitatea toate echipele din oraș să depună dosare pentru ei, să fie împărțiți corect, nu după pofta unui primar patron.

Oricum evitați subiectul. Nu vă deranjează că banii orașului se duc pe lucrări umflate? Că anumite firme sunt „alese”? Aștept reacția ziaristului de terasă. Sau poate toamna l-a băgat în birt…

@venINO a spus: (septembrie 8th, 2017 at 20:47 )

Dar ti se pare normal sa bagi bani publici intr-o echipa care nu reprezinta orasul si regiunea in prim plan?Daca Asu sau Ripensia va promova,poti fi sigur ca se vor vira bani daca exista parghii legale,la fel cum se investeste si in echipa de rugby.Deocamdata Popli Acs n-a primit de 2 ani in mod direct bani de la primarie,spre deosebire de voi care ati primit in mod direct de la consiliu,DAR te asigur ca daca Acs dispare ciuma rosie va lasa-n fundul gol,fiindca lupta pe plan sportiv cu Robi va inceta in acel moment.

++ a spus: (septembrie 8th, 2017 at 22:25 )

@venINO
voi spuneti ba una ba alta, asa cum va convine, mai nou. de aceea a-ti ramas 100 din 300 si aia 100 se vor topi cind insfirsit isi vor da seama cu cine au de-a face. voi sinteti un proiect politic nu fotbalistic, intrebati-l pe Herr Herzog.

sam a spus: (septembrie 9th, 2017 at 03:20 )

cata ipocrizie la unii oameni…..daca nu voi ,cine a lansat in spatiul public mesaje cum ar fii,fara pat-roni ,fara banii publici,palmaresul nu ne intereseaza…acum ca marele proect socios nu are succes o dati la intors……brancovan rupea usile pe la primarie si la alte institutii ale statului sa blocheze finantarea clubului poli,in loc sa -si indrepte atentia spre dezvoltarea propriului proect,diversiunea si manipularea sunt metode de baza in proectul asu……eu nu va doresc altceva decat sa aveti parte de toate bucuriile pe care le-ati pregatit voi clubului poli

venINO a spus: (septembrie 9th, 2017 at 10:23 )

OK, hai ca mai explic odata pentru oamenii care poate citesc aici si ii intereseaza adevarul, nu pentru sam & co. care sunt unul si aceiasi persoana cu target de comentarii per zi.

conceptul de socios functioneaza destul de bine, anul trecut s-au incasat peste 20.000 de euro doar de la membri cotizanti, ceea ce pentru o echipa de liga a 2-a e foarte bine. pe langa asta, trebuie tinut cont ca la noi lumea nu are obiceiul de a plati pentru ceva, toti sunt obisnuiti cu evenimente/spectacole/meciuri la care sa mearga fara sa plateasca bilet, dar mai sa si plateasca pe langa o cotizatie anuala. am fi nerealisti sa ne inchipuim ca se poate face un buget 100% doar din incasarile de la membri cotizanti, nu am zis niciodata asta.

„fara patroni” se refera la faptul ca nu vom mai accepta un zambon, iancu sa vina si sa faca ce vrea el cu echipa. ne-am saturat de santaje cu mutat echipa si alte cacaturi de genul. membri cotizanti voteaza o echipa de management care ia deciziile la echipa. pe langa asta sa nu uitam ca echipa este a UPT, nu a suporterilor, deci rectorul poate eventual sa ia decizii contrare/care nu vin din partea echipei de management dar nu este cazul, avem norocul sa avem parte de un rector care intelege foarte bine conceptul de democratie si reprezentativitate si ii multumim pentru asta.

legat de palmares: noi am declarat de la inceput ca nu suntem Politehnica infiintata in 1921 dar ne consideram continuatoarea ei din punct de vedere moral pentru ca suntem echipa Universitatii Politehnica si am fost infiintati ca echipa in care ani la rand au jucat doar studenti ai UPT. Timpul ne-a demonstrat ca palmaresul a fost ani la rand o simpla foaie folosita ca unealta de manevra asupra polistilor si am decis sa ne luam soarta in mainile noastre, sa nu mai acceptam santaje emotionale din partea unor patroni sau politicieni.

legat de finantarea de la cjt: a fost un concurs de dosare la care au participat mai multe echipe locale, toate au primit bani, nu doar noi, nu au fost dati direct.

Digilistul a spus: (septembrie 9th, 2017 at 12:07 )

Tot mai penibili,spre maximum de penibil posibil!!! ASU a „castigat” cica,bani publici de la CJT(PSD) pe baza unui „pro ect” solid?????!!!!??? Rugbistii CAMPIONI NATIONALI si castigatori de Cupe au avut proIect respins??!!?? Sahistii multipli CAMPIONI NATIONALI au avut proIect respins,Futsalul -VICECAMPIONI NATIONALI si CASTIGATORI de CUPA ROMANIEI au avut proIect respins!!!
In schimb”maretul pro ect” a lui ASU de evitarea retrogradarii din Liga 2,prin retragerea si desfiintarea a 5(CINCI) echipe a fost viabil,solid,deosebit si votat cu doua maini deodata! Gretos de penibil! De vomitat!

++ a spus: (septembrie 9th, 2017 at 12:23 )

deci, ca sa fim scurti:
– socios-funct. super
– fara patron -o abureala, ca oricum n-o sa va gasiti unul
– palmares – ce palmares la o echipa infiintata din motive politice in 2012?
– bani publici de la cjt. zis Dobra primiti mai nou, in ciuda faptului ca erati total impotriva, era pct. nr 1 la voi dintotdeauna, vezi brincovan.
O intrebare, e adevarat ca in plin succes va imputinati tot mai mult ?

venINO a spus: (septembrie 9th, 2017 at 14:57 )

Vorbe și interpretări se găsesc la orice. Până la urmă fiecare judecă pentru el, fiecare e liber să creadă ce vrea.

PS. Salutari de pe stadionul din Sibiu unde astăzi are Politehnica meci.

Valderama a spus: (septembrie 9th, 2017 at 18:27 )

Aia-i ma !!! Nu-s eu Manaus

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Fidelity by Iulius Mall
Fidelity by Iulius Mall

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

ionut dancos

„Ţintaş” de elită! Ionuţ Dancoş, campion naţional la talere

În perioada 11-14 august a avut loc Campionatul Naţional de Tir probă Skeet etapa Finală (probă olimpică). Până acum s-au disputat 6 runde, dintre care una la Timişoara, iar cea din weekend la Bucureşti. CSM Timisoara a ainiat la startul competiţiei 3 sportivi seniori (Daniel Ionuţ Dancoş, Adrian Răşinar, Cătălin Bizera). Sportivii au dat dovadă...
Citeşte tot articolul Citeste articolul „Ţintaş” de elită! Ionuţ Dancoş, campion naţional la talere
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Campanie de colectare a deşeurilor DEEE la Iulius Town

Planeta are resurse limitate. Economiseşte-le! Este îndemnul campaniei „Timişoara Reciclează”, organizată de Iulius Town şi ECOTIC. La minimum 5 kilograme deșeuri DEEE, donatorii pot primi un voucher cadou. Până duminică, 21 august 2022 inclusiv, timişorenii preocupaţi de un viitor „cât mai verde” şi care vor să renunţe în mod responsabil la echipamentele electronice şi electrice...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Campanie de colectare a deşeurilor DEEE la Iulius Town

Economic vezi arhiva Economic

combină frigorifică Beko

Combină frigorifică Beko: avantaje și dezavantaje ale mărcii

Necesitatea de a cumpăra unei combine frigorifice apare rareori, deoarece un astfel de echipament este achiziționat în așteptarea unei funcționări pe termen lung. De aceea, ar trebui să abordezi cu atenție alegerea unității – trebuie să acorzi atenție dimensiunii, capacității și capabilității produsului, să compari prețul cu bugetul alocat pentru achiziție. Un bun raport calitate-preț...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Combină frigorifică Beko: avantaje și dezavantaje ale mărcii

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Pentru complexul sportiv Gheorghe Rășcanu, municipalitatea pregătește o schimbare semnificativă. Se dorește realizarea a două terenuri de rugby, se va instala o instalație de nocturnă, irigare automată, sistem de încălzire al gazonului, scaune omologate, dar și o clădire cu loc de luat masa sau cazare arbitri. Municipalitatea timișoreană e în plin avânt pentru dezvoltarea bazelor...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timișoara vrea să schimbe total stadionul de rugby al orașului: nocturnă, teren încălzit, zone de antrenament noi, scaune în tribune
Consiliul Județean Timiș a fost atât de mulțumit de proiectul parcării de biciclete ”protejată”, creată în parcarea Palatului Administrativ din Timișoara încât a deci să extindă proiectul și să construiască două noi asemenea locații. Acestea ar urma să fie amenajate tot în Timișoara. Șoferii au rămas fără câteva locuri de parcare, bicicliștii au primit în...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Administrația județului vrea să instaleze două noi ”cuști de biciclete”
Planeta are resurse limitate. Economiseşte-le! Este îndemnul campaniei „Timişoara Reciclează”, organizată de Iulius Town şi ECOTIC. La minimum 5 kilograme deșeuri DEEE, donatorii pot primi un voucher cadou. Până duminică, 21 august 2022 inclusiv, timişorenii preocupaţi de un viitor „cât mai verde” şi care vor să renunţe în mod responsabil la echipamentele electronice şi electrice...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Campanie de colectare a deşeurilor DEEE la Iulius Town
Situaţie bizară la unul dintre cele mai vechi cluburi timişorene, Electrica. Cunoscută dintotdeauna ca echipa “tramvaiştilor”, Electrica a ajuns acum, cel mai probabil, în posesia fostului director al STPT, Ioan Goia. Atunci când a plecat din  societate, Goia a dus acasă şi documentele referitoare la clubul care a aparţinut, încă de la înfiinţare, anul 1929,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Halucinanta “dispariţie” a clubului Electrica Timişoara. A fost “dus acasă” de fostul director al STPT, Ioan Goia
Autoritățile sanitare au emis marți, 16 august, un nou buletin informativ privind evoluția pandemiei de coronavirus în România. În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 3.600 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), cu 1.346 mai multe față de ziua anterioară. În intervalul 15.08.2022 (10:00) – 16.08.2022...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Bilanț COVID, 16 august. După multe zile de scădere, s-a înregistrat o creștere ușoară a cazurilor noi
Au început emoțiile pentru absolvenții de liceu care, dintr-un motiv sau altul, nu au participat sau nu au trecut probele anterioare ale examenului de Bacalaureat. Astfel, prima probă a sesiunii de toamnă a examenului național de bacalaureat, proba scrisă la Limba română, a avut loc marți, 16 august. La această sesiune participă absolvenții de liceu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul A început Bacul 2022, sesiunea toamnă. Câți elevi s-au prezentat și câți au lipsit în Timiș
Și în acest weekend prelungit, prilejuit de sărbatorirea Adormirii Maicii Domnului, polițiștii timișeni au fost prezenți în teren pentru prevenirea oricăror evenimente negative. Important de precizat este că pe perioada minivacanței nu au fost înregistrate evenimente cu impact asupra siguranţei publice. Peste 800 de polițiști au fost zilnic în teren pentru menținerea unui climat de...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Weekend prelungit pentru oamenii legii. Vezi ce amenzi s-au dat
Marți dimineață, un apel la 112 anunța producerea unui incendiu la un gater, în comuna Chevereșu Mare. Au fost alertate forțe din cadrul Detașamentelor 1 și 2 Timișoara, Stației Buziaș și Punctului de lucru Topolovățu Mare. La fața locului s-au deplasat 𝟏𝟕 𝐩𝐨𝐦𝐩𝐢𝐞𝐫𝐢 𝐜𝐮 𝟒 𝐚𝐮𝐭𝐨𝐬𝐩𝐞𝐜𝐢𝐚𝐥𝐞 𝐝𝐞 𝐬𝐭𝐢𝐧𝐠𝐞𝐫𝐞, 𝐮𝐧 𝐚𝐮𝐭𝐨𝐜𝐚𝐦𝐢𝐨𝐧 𝐜𝐮 𝐜𝐨𝐧𝐭𝐚𝐢𝐧𝐞𝐫 𝐝𝐞 𝐬𝐭𝐢𝐧𝐠𝐞𝐫𝐞, 𝐨...
Citeşte tot articolul Citeste articolul O persoană a ajuns în spital în urma unui incendiu la un gater din Chevereșu Mare
Senatorul USR de Timiş Raoul Trifan are mari îndoieli că reabilitarea Castelului Huniade se va realiza în următorii ani. În acest sens el are mai multe argumente, printre care acela că proiectul tehnic a fost dat de către Consiliul Judeţean unei firme din Iaşi cu mari probleme penale. În al doilea rând, nu există finanţare...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Raoul Trifan despre reabilitarea Castelului Huniade: “Sunt toate șansele să fie doar o nouă țeapă marca PNL”
Top