Horia Cristian ar vrea sa fie iar in opozitie

Deputatul PNL Horia Cristian a ajuns la o statistică uluitoare în timpul audienţelor parlamentare pe care se laudă că le ţine săptămânal. După ce a văzut cum stă situaţia, Cristian susţine că a început să ducă dorul opoziţiei. Pe atunci, timişorenii veneau la el cu probleme mai clare.

horia cristian (30)

„Săptămânal ţin audienţe. Din păcate pentru mine, 99,9% din problemele sesizate de oameni ţin de justiţie. Am început să duc dorul vremurilor în care eram în opoziţie şi oamenii îmi cereau locuri de muncă sau bani împrumut. Doar doi oameni în ultimele 16 luni au venit cu alt fel de probleme devât cele legate de justiţie. Trei plângeri legate de justiţie le-am dus deja la comisia de abuzuri”, a spus Horia Cristian. Deputatul PNL de Timiş susţine că i-a refuzat elegant pe toţi cei care i-au cerut bani împrumut. „Nu dau bani împrumut din principiu”, a mai spus Cristian.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

5 comentarii pentru acest articol

Vinovatul sa plateasca a spus: (august 4th, 2013 at 14:32 )

Unul,cel mai oribil, dintre cele 3 cazuri de abuz,prostesc,pe fata,este al deputatului samartinean cornel mircea,caz nerezolvat de justitie din iunie 2012!?!poate,poate comisia din Parlamentul Romaniei,ii baga calusul odata pentru totdeauna acestui…NIMENI !

sasha a spus: (august 4th, 2013 at 18:58 )

Ba boule care esti tu bou…postac bolnav ,cat mai puteti sa mintiti ma boilor. Tu vorbesti de Samartinean…Uitete la in jurul celor 1 demnitari de Timis are au promis marea si sarea..Uitete la Horia Cristian care sia angajat fratele…uitete la Profesorul horia cristian are lua mita la examene de la medicina. Poate ii transmiti sa se sesizeze pe el.

sasha a spus: (august 4th, 2013 at 19:02 )

Uitete la activitatea parlamentara a celor 13 deminitari USL…uitete la activitatea lui horia cristian… nu fiti prosti oameni buni. lasati interesele si apucativa de guvernat…34000de mii de tineri au intrat in somaj…blocarea privatizarii cfr marfa un mare balon de sapun,,,constructia Garii timisoara, constructia unei baze sportive, constructia unui spital de copii, constructia stadionului….palmierii din timisoara. Incercati sa rezolvati acese probleme si dupa asta veti merita respectul.

sasha a spus: (august 4th, 2013 at 19:04 )

Cat despre Horia Cristian…numiti voi un profesor corupt a fi un mare demnitar de stat…nu, un pui de smecher chel, asta este Horia.Restul le rezolva Robu…referitorla celelalte audiente.

sasha a spus: (august 4th, 2013 at 19:09 )

Cum sa vrea Horia Cristian la guvernare…pai el este constient de faptul ca aici trebuie sa muncesti, sa produci, sa fii corect . Ce a facut el pentru alegatorii din colegiul lui. Un proiect concret…Ce face el pentru timisoara, ce fae el pt sistemul sanitar din Romania a doar este membru in comisia de specealitate…un fleac.Mare problema a noastra asta este ca sunt oameni care nu au habar de problemele zilcince ale romanilor. la statistica Horia este bun, foarte bun insa la ceva productivsi concret e greu pt .el. Mai este un senator de Timis din hunedoara care nu lam auzit despre mutarea finantelor la deva…nu l am auzit nici pe hoaria care are acel sediu in zona lui electorala….Un mare bou.la revedere

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai
Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club

În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Nici forma ”reșapată” a proiectului de reabilitare a clădirilor istorice din Timișoara nu pare să stimuleze interesul timișorenilor. Dezbaterea publică realizată de primărie pe această temă nu a atras un interes extraordinar. Una peste alta, actualii șefi ai municipalităţii au ajuns la aceeași concluzie cu precedenții, anume că pentru a se investi bani și a...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Timișorenii, interes redus pentru forma nouă a programului de reabilitare a clădirilor istorice
Discuţii făcute în culise prefigurează o alianţă între PSD şi PNL la viitoarele alegeri locale, afirmă reprezentanţii USR Timiş. Aceştia cred că există şi o motivaţie puternică pentru refacerea USL: drenarea banilor publici spre clientelele celor două partide.  Reacţia celor din USR vine în urma unei declaraţii făcute de consilierul local PSD Radu Ţoancă la...
Citeşte tot articolul Citeste articolul USR Timiş trage un semnal de alarmă: “USL se întoarce în 2024!”
În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Handbaliștii de la Poli încep o săptămână nebună și este vorba tocmai despre săptămâna decisivă pentru păstrarea locului în Liga Zimbrilor. Alb-violeții vor juca miercuri în ultima etapă a actualul sezon pe teren propriu, iar de vineri până duminică vor participa în barajul de menținere/promovare în Liga Zimbrilor. Primul meci din seria celor patru va...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Totul sau nimic. SCM Poli își joacă viitorul în această săptămână
Senatorul USR de Timiş Raoul Trifan reacţionează la stenogramele șocante apărute astăzi în presă, în care se face referire la asasinarea lui Cătălin Drulă. Trifan afirmă că aceste stenograme arată dimensiunea răului cu care se luptă orice demnitar USR care încearcă să modernizeze vechiul sistem politic corupt. Raoul Trifan reacţionează prompt la stenogramele din procesul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Raoul Trifan, reacţie la planul asasinării lui Cătălin Drulă: “Pentru politicienii vechiului sistem ar fi ideal să dispărem din viața politică”
Fostul preşedinte PNL Florin Cîţu întreabă la modul retoric dacă Alfred Simonis va fi exclus din PSD. Intervenţia  fostului premier vine în urma atacului preşedintelui PSD Timiş la adresa lui Alin Nica, liderul PNL Timiş.   La finalul săptămânii trecute, preşedintele PSD Timiş, Alfred Simonis, l-a atacat dur pe omologul său liberal, Alin Nica, imputându-i...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Florin Cîţu sare în apărarea lui Alin Nica, cel atacat de Alfred Simonis: “PSD are voie să atace PNL?”
Sâmbătă, 14 mai 2022, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, împreună cu polițiștii Biroului Rutier Timișoara, au descoperit 750.000 de țigarete netimbrate, într-un autovehicul, în municipiul Timișoara. Astfel, polițiștii au acționat pe linia combaterii contrabandei cu țigarete, fiind oprit un autovehicul, care, potrivit documentelor, transporta mere. În...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Țigări în loc de mere. Descoperire surprinzătoare făcută de oamenii legii
Primăria Timişoara va achiziţiona 25 de troleibuze noi din fonduri PNRR. Apelul în acest sens a fost deschis, astăzi, la ora 10.00, municipalitatea depunând proiectul la ora 10,17. Pentru acest proiet a fost încheiat un partenerait cu Ghiroda şi Dumbrăviţa. În această dimineață a fost depus proiectul în valoare de 12,5 milioane de euro cu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timişoara a depus proiectul pentru achiziţionarea a 25 de troleibuze noi, din fonduri PNRR
Top