Nuno Claro aduce un punct mare in jocul cu Petrolul

Ceea ce părea incredibil pentru mulţi, Poli să se întoarcă cu un punct de la Ploieşti, s-a întâmplat. Nuno Claro a fost din nou îngerul păzitor al formaţiei timişorene şi şi-a mai splălat din păcatele jocului pierdut pe teren propriu în faţa „pandurilor” din Târgu Jiu, când i-au fost imputate două dint cele trei goluri primite.

nuno

Ambele reprize de la Ploieşti au fost dominate copios de Petrolul, care a ratat cât pentru trei jocuri. De cele mai multe ori s-a evidenţiat Nuno Claro, iar când portarul timişorenilor a fost depăşit, a intervenit lipsa de inspiraţie a adversarilor sau bara. În ultimele zece minute, Poli a avut cele mai importante faze de gol la poarta Petrolului, dar, de fiecare dată, Belu-Iordache nu a reuşit să fie decisiv. În minutul 68, Nuno Claro a apărat un penalty. A ratat Dore, același jucător care a scos lovitura de pedeapsă în urma faultului comnis de Petrovici. Keita, fără prea mari realizări pe terenul de joc, a încasat două cartonaşe galbene, astfel că în minutul 84 a fost eliminat. Aurel Şunda se dovedeşte astfel un specialist al jocurilor de afară, reuşind să câştige patru puncte din şase, după ce, la debutul pe banca lui Poli, a câştigat în faţa Universității Cluj.

Nuno Claro – Belu, Petrovic, Scutaru, Trandu – Şeroni, Nicola – Keita, Nanu, Bărbuţ – Szekely. Au mai evoluat: Popovici, Furtado, Bălace

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

13 comentarii pentru acest articol

11m = gratuit! a spus: (noiembrie 4th, 2013 at 23:19 )

11m=gratuit,eliminare gratuita, in compensatie la 11m ratat, dar din fericire pt. noi, arbitrul nu a putut sa o bage si in poarta!

Mai ciupim..... a spus: (noiembrie 4th, 2013 at 23:21 )

mai ciupim si noi,ca altii au ciupit de la noi(Botseni,Corona..) si nu au fost considerati nici autobaze, nici anti-fotbal,aia erau „echipe pragmatice”

ino the perfect spirit a spus: (noiembrie 5th, 2013 at 01:18 )

BRAVO NUNO AI MAI SPĂLAT RUȘINEA DIN MECIUL CU PANDURI! BRAVO POLI TIMIȘOARA UN PUNCT CÎT 10 SUCCES CU OȚELUL ȘI VICTORIE PENTRU POLI TIMIȘOARA!!HAIDE POLI YESSSSSSSS!!

INO THE PERFECT SPIRIT OF TRUTH AND LIFE!!

DORELE ? Probleme , ma ? a spus: (noiembrie 5th, 2013 at 07:07 )

DOREL nu ne-a dat gol!

birlic a spus: (noiembrie 5th, 2013 at 08:34 )

Gurita, iar te-ai dat in spectacol ,diferenta intre tine si Sunda e foarte mare in special la caracter ,asteapta si o sa vezi ce va face Sunda la Poli. Scces Aurele

Tomi a spus: (noiembrie 5th, 2013 at 09:16 )

Guria bate kuruletul, nu-i asa ?

@11m = gratuit! a spus: (noiembrie 5th, 2013 at 09:37 )

Dupa comentul tau inteleg ca am fost furati ca in codru ,eliminare gratuita ,penalty gratuit ,arbitrul nu a putut sa o bage si in poarta .
Esti sigur ca ai vazut Petrolul- ACS ?
Nu ai nici o treaba cu fotbalul !

Ce trebuia ? a spus: (noiembrie 5th, 2013 at 10:14 )

Ce trebuia,Guritza? Sa ne dam la o parte cum erai tu obisnuit la dinamooisti? Bate-i pe ei si apropiete de stelemeaua, sau aia sunt maidanezii tai, sa nu cumva sa-i eutanasieze astia!

Tm a spus: (noiembrie 5th, 2013 at 11:21 )

O echipa se construieste in 3- 4 ani.Eu zic sa mai avem rabdare.Apararea a fost de nota 10 iar de la mijloc in sus il remarc pe Belu , cam singurul jucator cu personalitate.

@@ 11m=gratuit a spus: (noiembrie 5th, 2013 at 12:23 )

M-ai ghicit! De fapt am vazut meciul SS – Cocosul, ei acum „am treaba” cu fotbalul?

un drucker a spus: (noiembrie 5th, 2013 at 13:36 )

Hallo…si noi existe pe tera alaturi de voi…de azi inainte meciurile ASU se vor difuza pe satelit sa le poata vedea si americanii si intreg universul…de azi inainte meciul cu Cocosul Ortisoara se va vedea si de pe Marte…ce echipe bune este noi cum bate prin sate de rupe picioarele la bastinosi…ASU= extraterestrii= spaima Real Madridului….

@@@ 11m=gratuit a spus: (noiembrie 5th, 2013 at 18:28 )

ACS va retrograda cu siguranta iar noi vom promova an de an .
Cu siguranta ne vom intoarce pe El Monumental , acolo unde ne e locul .
Iar cand vom reveni , voi sa nu mai fiti acolo !

@@@@11m=gratuit a spus: (noiembrie 7th, 2013 at 12:22 )

da, dar deocamdata : cucuriguuuuuuuuuuuuuuuu

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole


Maxagro - 30 de ani de performanță

Administratie vezi arhiva Administratie

Primăria Timișoara cere aprobarea CLT pentru cofinanțarea reabilitării din fonduri europene a Școlii Mici din cartierul Plopi

Conducerea Primăriei Timișoara va cere aprobarea Consiliului Local pentru alocarea a 4,3 milioane de lei, din bugetul local, ca și cofinanțare pentru un proiect care va însemna transformarea clădirii cunoscute ca și “Școala Mică”, din cartierul Plopi, într-o grădiniță. Suma Primăriei va completa finanțarea oferită prin Programul Regional Vest, care este de peste șapte milioane...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timișoara cere aprobarea CLT pentru cofinanțarea reabilitării din fonduri europene a Școlii Mici din cartierul Plopi
dermaskin-orizontal

Politica vezi arhiva Politica

Zara Iulius Town

Sport vezi arhiva Sport

Fundaș maghiar pentru liniștea apărării! Nou transfer la Poli

În încercarea de a-și betona apărarea, la alb-violeți a mai venit un fundaș cu experiență. András Huszti a semnat cu Politehnica Timișoara. András (25 ani) s-a născut pe 29 ianuarie 2001, la Pécs, în Ungaria. E fundaș central și vine de la CSA Steaua. A crescut la Pécs MFC, Kozármisleny, Illés Akadémia și Haladás. A...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Fundaș maghiar pentru liniștea apărării! Nou transfer la Poli
L'architect du beaute

Social vezi arhiva Social

ISHO Timișoara

Economic vezi arhiva Economic

Aquatim e partener în cadrul unui important proiect de cercetare european, în valoare de 6,5 milioane de euro

Societatea timișoreană Aquatim este partener în proiectul european SPRINGS, finanțat prin programul Horizon Europe. Compania se numără printre puținii operatori regionali din România implicați direct în consorții europene de cercetare, contribuind activ la dezvoltarea de soluții pentru protejarea resurselor de apă în contextul schimbărilor climatice. Proiectul SPRINGS, cu un buget de aproximativ 6,5 milioane de...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Aquatim e partener în cadrul unui important proiect de cercetare european, în valoare de 6,5 milioane de euro

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

UVT a fost premiată la Bruxelles, în cadrul ceremoniei „ESCI (European Student Card Initiative) Champions Awards”, pentru contribuțiile remarcabile la promovarea mobilității studențești în Europa și la digitalizarea proceselor aferente acesteia. Din cele 123 de candidaturi depuse de instituții de învățământ superior din 30 de țări, UVT este singura universitate din România care a primit...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Universitatea de Vest din Timișoara, premiată la Bruxelles cu titlul „ESCI Champion of Excellence”
Există un mare avantaj în a avea un vinovat clar: nu mai trebuie să înțelegi problema. Dacă prețurile cresc, dacă viața devine mai complicată, dacă lumea pare mai nesigură, e reconfortant să existe un nume pe care să-l punem pe afiș. Astăzi, pentru mulți, acel nume este Donald Trump. Numai că realitatea rareori încape într-un...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Trump, vinovatul perfect. De ce e mai simplu să judecăm un om decât să înțelegem un sistem
Consiliul Județean Timiș a inaugurat la Lugoj noul Centru de Zi pentru Persoane Adulte cu Dizabilități. Este o investiție de peste șase milioane de lei de care vor beneficia 90 de persoane. Valoarea totală a investiției depășește 6,2 milioane de lei, bani de la Consiliul Județean Timiș și fonduri PNRR. “Unele investiții se măsoară în...
Citeşte tot articolul Citeste articolul La Lugoj a fost inaugurat un nou Centru de Zi pentru adulții cu dizabilități, în valoare de peste șase milioane de lei
Conducerea Primăriei Timișoara va cere aprobarea Consiliului Local pentru alocarea a 4,3 milioane de lei, din bugetul local, ca și cofinanțare pentru un proiect care va însemna transformarea clădirii cunoscute ca și “Școala Mică”, din cartierul Plopi, într-o grădiniță. Suma Primăriei va completa finanțarea oferită prin Programul Regional Vest, care este de peste șapte milioane...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timișoara cere aprobarea CLT pentru cofinanțarea reabilitării din fonduri europene a Școlii Mici din cartierul Plopi
Timp de un an de zile, specialiștii din cadrul Muzeului Național al Banatului și cei de la Universitatea de Vest Timișoara vor lucra pentru a oferi publicului o experiență tactilă cu totul inedită. Vizitatorii vor putea simți cu mâinile zece exponate, artefacte din preistorie, ceva ceea ce în mod normal nu se poate întâmpla. Aceasta,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Zece artefacte din colecția Muzeului Banatului Timișoara vor fi reproduse 3D pentru a deveni accesibile publicului larg, într-o experiență inedită
De la primele sloturi online care pur și simplu transpuneau cadrul fizic al aparatelor slots în format digital, industria iGaming a evoluat spectaculos, producând mecanici noi și schimbând substanțial unele detalii referitoare la desfășurarea sesiunilor de joc. Una dintre cele mai importante inovații din acest sector a fost apariția conceptului Megaways, care a modificat semnificativ...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Cum a schimbat motorul Megaways dinamica unei sesiuni de distracție la sloturi online
Administrația județeană dorește să crească atractivitatea turistică a zonei Fagetului. Iar pentru aceasta a realizat deja o serie de investiții și pregătește și altele. Turiștii care vizitează acea parte a Timișului trebuie să aibă parte de cele mai bune condiții. “Estul județului, poate cea mai pitorească zonă din Timiș, merită investiții importante pentru că ne-am...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Consiliul Județean Timiș pregătește o serie de investiții pentru dezvoltarea turismului în zona Făget
Top