Nicolae Plesa, observatorul care a dat note arbitrilor la jocurile echipei pe care o conduce

Alegerile pentru conducerea Asociaţiei Judeţene de Fotbal Timiş vor fi presărate cu tot felul de întâmplări vecine cu ilegalitatea. Cu un birou executiv nestatutar, nu poţi avea pretenţia ca aceia care candidează pentru funcţiile de preşedinte şi vicepreşedinţi ai AJF să fie curaţi ca lacrima. După acest model, unul dintre candidaţii la funcţia de vicepreşedinte al AJF şi care face parte din echipa lui Ioan Mureşan a fost observator de arbitri la o echipă din campionatul judeţean al cărui preşedinte este!

arbitru

Marcel Băban, Titi Nedelea, Adrian Onica, Romeo Malac, Lucian Betea şi Nicolae Pleşa sunt aspiranţii pentru posturile de vicepreşedinţi. Un caz interesant este cel al lui Nicolae Pleşa, conducător al formaţiei Lorena Giarmata Vii. La finalul anului trecut, acesta a participat la jocul dintre AS Lorena Giarmata Vii şi AS Avântul Topolovăţu Mare, dar nu în calitate de conducător al primei echipe, ci în calitate de observator al arbitrilor. La fel s-a întâmplat şi în etapa cu numărul 11, când Nicolae Pleşa a fost delegat de AJF la jocul echipei pe care o conduce, pentru a observa cum se mişcă „fluieraşii”. De fiecare dată echipa observatorului conducător s-a impus fără nicio problemă, nefiind semnalate probleme legate de arbitraj.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

7 comentarii pentru acest articol

prezidente a spus: (februarie 7th, 2014 at 10:00 )

hello.trezirea,nicolae plesa nu e conducator la giarmata vii si nici nu a fost niciodata.sa va arate vreun act semnat de el din functia de presedinte…deci stati lejeri,ca nu va fi acceptat ca si candidat la vicepresedinte.iar scrieti numa aberatii,mai documentati-va fratilor inainte de a impuia lumea cu prostii.

@prezidente a spus: (februarie 7th, 2014 at 10:10 )

poate ca nu stiai, dar plesa si-a depus deja dosarul la ajf pentru functia de vicepresedinte. in calitate de ce crezi? iti spun eu, de conducator la echipa din giarmata vii.

:)) a spus: (februarie 7th, 2014 at 13:29 )

Plesa vicepresedinte? Este o gluma asta nu?Sa tampit lumea :))

PLEȘA@N a spus: (februarie 7th, 2014 at 16:08 )

ce aveți bre, cu d-ul Pleșa? vă stă în cap? aveți voi cunoștionțe de capacitatea acestui viitor vice la AJF? de ce nu spuneți nimic de ceilalați posibili vicepreședinți? … Malac, Baban, Betea, Roșu etc?
hai, pa!

Doru a spus: (februarie 9th, 2014 at 18:24 )

il cunosc bine pe Plesa Nicolae in primul rand el nu este Presedinte la clubul Giarmata vii, este vicepresedinte aveti informatie gresita domnilor ziaristi, d-ul Plesa este arbitru de 24 de ani are experienta in fotbal mai multa ca multi alti care in prezent conduc destinele AJF TIMIS. De ce nu va luati de cei care conduc AJF tIMIS ACUM , SA VEDETI CE EVIDENTE AU EI NICI NU STIU CATE ECHIPE AU INSCRISE IN CAMPIONAT.

ursu a spus: (februarie 9th, 2014 at 19:13 )

Dar de ce scrieti si de Betea Lucian?
De candeste el vicepresedinte la Grabati?
Unai antrenor,altai vicepresedinte, dar este copilu de suflet a lui Lata.

ursu a spus: (februarie 9th, 2014 at 19:16 )

Dar de ce nu scrieti si de Betea Lucian?
De cand este el vicepresedinte la Grabati?
Unai antrenor,altai vicepresedinte, dar este copilu de suflet a lui Lata.

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

isho.ro
isho.ro

Cele mai citite articole


gauss-topografie-timisoara_728x90px

Administratie vezi arhiva Administratie

Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai
Expoziție de reptile vii 13 - 22 mai

Politica vezi arhiva Politica

dermaskin-orizontal

Sport vezi arhiva Sport

Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club

În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Muzeul National al Banatului

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Nici forma ”reșapată” a proiectului de reabilitare a clădirilor istorice din Timișoara nu pare să stimuleze interesul timișorenilor. Dezbaterea publică realizată de primărie pe această temă nu a atras un interes extraordinar. Una peste alta, actualii șefi ai municipalităţii au ajuns la aceeași concluzie cu precedenții, anume că pentru a se investi bani și a...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Timișorenii, interes redus pentru forma nouă a programului de reabilitare a clădirilor istorice
Discuţii făcute în culise prefigurează o alianţă între PSD şi PNL la viitoarele alegeri locale, afirmă reprezentanţii USR Timiş. Aceştia cred că există şi o motivaţie puternică pentru refacerea USL: drenarea banilor publici spre clientelele celor două partide.  Reacţia celor din USR vine în urma unei declaraţii făcute de consilierul local PSD Radu Ţoancă la...
Citeşte tot articolul Citeste articolul USR Timiş trage un semnal de alarmă: “USL se întoarce în 2024!”
În ceasul al 12-lea, Poli a anunțat despărțirea de antrenorul Nicolae Croitoru și de administratorul delegat Florin Iacob, două personaje foarte contestate de suporteri, care au dus clubul în pragul retrogradării. Politehnica Timişoara a acceptat demisia antrenorului principal Nicolae Croitoru, precum şi cea a antrenorului secund Lucian Dobre. De asemenea, clubul nostru a încetat colaborarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Adio, Croitoru! Adio, Iacob! Poli a „scăpat” de cei mai huiduiți oameni din club
Handbaliștii de la Poli încep o săptămână nebună și este vorba tocmai despre săptămâna decisivă pentru păstrarea locului în Liga Zimbrilor. Alb-violeții vor juca miercuri în ultima etapă a actualul sezon pe teren propriu, iar de vineri până duminică vor participa în barajul de menținere/promovare în Liga Zimbrilor. Primul meci din seria celor patru va...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Totul sau nimic. SCM Poli își joacă viitorul în această săptămână
Senatorul USR de Timiş Raoul Trifan reacţionează la stenogramele șocante apărute astăzi în presă, în care se face referire la asasinarea lui Cătălin Drulă. Trifan afirmă că aceste stenograme arată dimensiunea răului cu care se luptă orice demnitar USR care încearcă să modernizeze vechiul sistem politic corupt. Raoul Trifan reacţionează prompt la stenogramele din procesul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Raoul Trifan, reacţie la planul asasinării lui Cătălin Drulă: “Pentru politicienii vechiului sistem ar fi ideal să dispărem din viața politică”
Fostul preşedinte PNL Florin Cîţu întreabă la modul retoric dacă Alfred Simonis va fi exclus din PSD. Intervenţia  fostului premier vine în urma atacului preşedintelui PSD Timiş la adresa lui Alin Nica, liderul PNL Timiş.   La finalul săptămânii trecute, preşedintele PSD Timiş, Alfred Simonis, l-a atacat dur pe omologul său liberal, Alin Nica, imputându-i...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Florin Cîţu sare în apărarea lui Alin Nica, cel atacat de Alfred Simonis: “PSD are voie să atace PNL?”
Sâmbătă, 14 mai 2022, polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Timiș, împreună cu polițiștii Biroului Rutier Timișoara, au descoperit 750.000 de țigarete netimbrate, într-un autovehicul, în municipiul Timișoara. Astfel, polițiștii au acționat pe linia combaterii contrabandei cu țigarete, fiind oprit un autovehicul, care, potrivit documentelor, transporta mere. În...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Țigări în loc de mere. Descoperire surprinzătoare făcută de oamenii legii
Primăria Timişoara va achiziţiona 25 de troleibuze noi din fonduri PNRR. Apelul în acest sens a fost deschis, astăzi, la ora 10.00, municipalitatea depunând proiectul la ora 10,17. Pentru acest proiet a fost încheiat un partenerait cu Ghiroda şi Dumbrăviţa. În această dimineață a fost depus proiectul în valoare de 12,5 milioane de euro cu...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria Timişoara a depus proiectul pentru achiziţionarea a 25 de troleibuze noi, din fonduri PNRR
Top