Aduna PSD Timis semnaturi pentru Tariceanu?

Nu mai e un secret pentru nimeni că înființarea Partidului Liberal Reformator a fost susținută cu toate forțele de PSD, în intenția de-a mai rupe din PNL. La fel și așa-zisa candidatură a șefului PLR, Călin Popescu Tăriceanu, este una de fațadă, cu rolul de-a mai culege voturi din zona de dreapta, pentru a fi canalizate în turul II spre Victor Viorel Ponta. Deci, până aici nu e nimic nou.

ponta si tariceanu

Singura problemă este că, pentru ca acest plan să fie dus la îndeplinire, Călin Popescu-Tăriceanu trebuie să aibă și semnăturile necesare pentru înscrierea în competiția electorală. Și aici ies din nou la rampă prietenii din PSD. Surse dintre social-democrații din Timiș afirmă că acest partid a primit sarcina ca, mai ales în zona rurală, să se ocupe și de strângerea de semnături pentru Tăriceanu. Sarcina lor este cu atât mai lejeră, cu cât pentru Ponta nu mai trebuie să se mobilizeze foarte tare. Asta, fiindcă în Timiș s-a stabilit să se strângă în jur de 50.000 de semnături pentru Ponta. Or, UNPR Timiș s-a pus pe treabă de câteva luni, având drept target strângerea a 43.000 de semnături. Liderii formațiunii conduse la nivel județean de Ion Răducanu afirmă că au deja aproape 30.000 de adeziuni. Unde mai pui că trebuie să-și aducă obolul și conservatorii Mariei Grapini. Prin urmare, deși este cel mai bine organizat partid din Timiș, PSD nu mai trebuie să se omoare cu firea pentru Ponta. Așa c-o face, în timpul liber, pentru lacheul lui Ponta. Exact, e vorba de Tăriceanu! (foto: www.stiripesurse.ro)

Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

8 comentarii pentru acest articol

Giani pesedistu a spus: (august 24th, 2014 at 14:37 )

Iubesc tradarea dar ii urasc pe tradatori! 😉

 
Jar a spus: (august 25th, 2014 at 18:28 )

Bravo Ioane,tu macar esti sincer@

 
nu-e-necesar a spus: (august 24th, 2014 at 18:34 )

NU ESTE NECESAR ca in TIMIS sa ajute PSD la strangerea de semnaturi pentru Tariceanu! Robu prin comportamentul sau necontrolat ii indeparteaza pe toti Liberalii cu scoala si bun simt care vor semna pentru Tariceanu!

 
Coriolan a spus: (august 25th, 2014 at 09:38 )

Apropo de cea ce scrie antecomentatorul meu despre primarul Timisoarei…Robu este cel mai bun primar pe care l-a avut orasul nostru dupa 1989! In pofida campaniilor de presa interesate duse impotriva sa (Pressalert si dl. Dragos Bota, sfatuitor de taina al PSD, sunt campioni, pe principiul Antena3/Traian Basescu!) acesta a deblocat niste proiecte edilitare la care nimeni nu mai spera. Timisoara este vie, are suflet, traieste acum, in mandatul lui Robu! Eu recunosc ca nu l-am votat pe Robu in 2012. Taranist din tatan fiu, am mers cu Adi Orza, lucru pe care nu il regret. Adi este un om deosebit insa nu stiu daca mai avea energia lui Robu. Insa primarul actual a luat taurul de coarne si, cu riscul asumat de a fi injurat de timisoreni pentru multele santiere demarate pe raza orasului, doreste sa dea Timisoarei o alta fata. Un lider adevarat este cel care are curajul de a merge impotriva curentului dominant, pentru a impune o noua directie. Ori Robu are curaj iar PSD/pesedistii turbeaza! Cat despre cei plecati in gasca lui Tariceanu, nemultumirile in PNL Timisoara sunt mari dintr-un singur motiv:nu vrea dom’ne Robu sa angajeze pe pile la Primarie! Nu da contracte decat prin licitatie! Mda, motive serioase de a trece la Moliceanu/PSD! In incheiere vreau sa felicit siteul http://www.debanat.ro pentru pozitia echilibrata adoptata vizavi de politica din orasul nostru.Parca la voi nu se simte sufocarea pesedista! Felicitari!

 
@Coriolan a spus: (august 25th, 2014 at 12:19 )

Toate lucrarile sunt proictele lui dl. Ciuhandu (taranistul dumitale, pe care dl. Robu il jigneste cu fiecare ocazie) si peste tot in tara s-au deblocat aceste fonduri UE pentru reabilitari! Tot orasul este spart, fara o organizare (inginereasca, de expert in calculatoare-dl.Robu), daca facea parcari si sensuri unice cu cap (nu cu gelul estompator), semafoare sincronizate si firmele aveau angajati si utilaje suficiente TOATA LAUDA! dar lucreaza 5-6 oameni si 2-3 masini! restul unde sunt? Iar despre angajarile din primarie iaaaa vedeti de mimozele si pupazoii care doar au lipit afise (atat pot pune in cv)! mai ganditi si la altii!

 
Jar a spus: (august 25th, 2014 at 18:27 )

Perpetuezi si tu legenda cu extraordinarele si invizibilele proiecte marca Ciuhandu? Parca discutam de celebra literatura de sertar, samizdatul din vremea comunistilor.A sosit libertatea postdecembrista si niciunul nu avea vreo opera mai acatarii.Sa fim seriosi, SINGURUL PROIECT SERIOS CIUHANDU A FOST ACELA DE A DA TIMISOARA PE MANA TIGANILOR! Si acesta a reusit DEPLIN!

 
Lae Barosanu a spus: (august 25th, 2014 at 10:40 )

Redactia derahat.ro nu se manjeste cu noroi pesedist, ino prefera unirea si monopolul, alcoale cu adevarat liberale. Iar un contract de publicitate pentru romprest, firma careia i-a fost atribuita lucrarea din centru de catre preacurata roaba, asigura cantitatile necesare potolirii setei acestor vajnici presari timisoreni.

 
Mr.X a spus: (august 25th, 2014 at 13:53 )

Invidie mare Dragoş dragă, aşa-i? ‘r-aţi ai draqu cu pesedeu’ vostru cu tot! 😉

 
* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole

Aeroportul International Timisoara - 700px

Administratie vezi arhiva Administratie

Nu ardeţi miriștile şi resturile vegetale pentru că poluaţi mediul. Primăria anunţă amenzi semnificative

Primăria Timişoara se supune recomandărilor lansate de Garda de Mediu şi avertizează oamenii să nu incendieze miriştile, pentru că poluează mediul. Cei care o fac pot primi amenzi usturătoare. Printr-o adresă trimisă  Primăriei Timişoara, Ministerul Mediului – Garda Naţională de Mediu- Comisariatul Județean Timiș, aduce la cunoştinţă faptul că în județul Timiș sunt semnalate frecvent...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Nu ardeţi miriștile şi resturile vegetale pentru că poluaţi mediul. Primăria anunţă amenzi semnificative
Gauss topografie timisoara

Politica vezi arhiva Politica

Nicolae Robu si Ionut Nasleu

Fractură logică. Primarul Robu felicită DIICOT pentru că a destructurat ceva ce spunea că nu există

Primarul Nicolae Robu felicită, printr-o postare pe Facebook, DIICOT şi BCCO Timişoara pentru acţiunea din această dimineaţă, prin care a fost destructurată o amplă reţea de interlopi, traficanţi de cocaină. În urmă cu o lună, Robu decreta faptul că în Timişoara nu exsită interlopi. El nu pierde nici acum ocazia de a-i critica pe ziariştii care nu văd cât de sigur este oraşul. Printre cei reţinuţi de procurori se numără doi buni amici ai lui Ionuţ Nasleu, omul de încredere al primarului.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Fractură logică. Primarul Robu felicită DIICOT pentru că a destructurat ceva ce spunea că nu există
CCIAT

Sport vezi arhiva Sport

Social vezi arhiva Social

diicot timisoara

DIICOT confirmă: o grupare de interlopi controla traficul de cocaină din Timişoara

Printr-un comunicat de presă, DIICOT îl contrazice pe primarul Nicolae Robu, care afirma în urmă cu o lună că nu mai există interlopi în Timişoara. DIICOT vorbeşte de o amplă grupare de interlopi, care are un nucleu dur de conducere, dar şi despre un „lider marcant al lumii interlope”. Amintim că, printre cei sătaţi de poliţişti se numără doi buni prieteni ai lui Ionuţ Nasleu, omul de încredere al primarului Nicolae Robu.
Citeşte tot articolul Citeste articolul DIICOT confirmă: o grupare de interlopi controla traficul de cocaină din Timişoara

Economic vezi arhiva Economic

ADR Vest susţine conceptul Industrie 4.0, în cadrul unui proiect cu bani europeni

Opt regiuni europene sunt parte a unui proiect paneuropean care susţine promovarea conceptului de Industrie 4.0. Agenția pentru Dezvoltare Regională (ADR) Vest este parte a acestei noi iniţiative cu finanțare europeană, „Regiuni Digitale – politici regionale care adoptă principiile Industriei 4.0 pentru digitalizare”. Proiectul este finanțat prin Programul Interreg Europe 2014-2020 și sunt opt regiuni...
Citeşte tot articolul Citeste articolul ADR Vest susţine conceptul Industrie 4.0, în cadrul unui proiect cu bani europeni

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Primarul Nicolae Robu felicită, printr-o postare pe Facebook, DIICOT şi BCCO Timişoara pentru acţiunea din această dimineaţă, prin care a fost destructurată o amplă reţea de interlopi, traficanţi de cocaină. În urmă cu o lună, Robu decreta faptul că în Timişoara nu exsită interlopi. El nu pierde nici acum ocazia de a-i critica pe ziariştii care nu văd cât de sigur este oraşul. Printre cei reţinuţi de procurori se numără doi buni amici ai lui Ionuţ Nasleu, omul de încredere al primarului.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Fractură logică. Primarul Robu felicită DIICOT pentru că a destructurat ceva ce spunea că nu există
Printr-un comunicat de presă, DIICOT îl contrazice pe primarul Nicolae Robu, care afirma în urmă cu o lună că nu mai există interlopi în Timişoara. DIICOT vorbeşte de o amplă grupare de interlopi, care are un nucleu dur de conducere, dar şi despre un „lider marcant al lumii interlope”. Amintim că, printre cei sătaţi de poliţişti se numără doi buni prieteni ai lui Ionuţ Nasleu, omul de încredere al primarului Nicolae Robu.
Citeşte tot articolul Citeste articolul DIICOT confirmă: o grupare de interlopi controla traficul de cocaină din Timişoara
Primăria Timişoara se supune recomandărilor lansate de Garda de Mediu şi avertizează oamenii să nu incendieze miriştile, pentru că poluează mediul. Cei care o fac pot primi amenzi usturătoare. Printr-o adresă trimisă  Primăriei Timişoara, Ministerul Mediului – Garda Naţională de Mediu- Comisariatul Județean Timiș, aduce la cunoştinţă faptul că în județul Timiș sunt semnalate frecvent...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Nu ardeţi miriștile şi resturile vegetale pentru că poluaţi mediul. Primăria anunţă amenzi semnificative
Pe 16 decembrie, spaţiul fostei comenduiri a cazarmei Timişoara, din Piaţa Libertăţii, acolo unde va fi înfiinţat Muzeul Naţional al Revoluţiei Române, se va deschide, în premieră, pentru publicul timişorean. În încăperile unde a funcţionat fostul muzeu militar se va amenaja, cu un efort logistic imens, o expoziţie pentru sărbătorirea a 30 de ani de...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Spaţiul viitorului Muzeu al Revoluţiei Române din Timişoara se deschide, în premieră, pentru publicul timişorean
Niciuna dintre statuile amplasate de Primăria Timişoara pe Aleea Personalităţilor din Parcul Scudier nu are autorizaţie de la Comisia Naţională a Monumentelor de For Public, deşi acestea erau absolut necesare, a anunţat Sorin Predescu, directorul Direcţiei de Cultură Timiş. Mai mult, municipalitatea timişoreană a fost amendată cu 20.000 de lei pentru amplasarea în Piaţa Victoriei...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Şeful Direcţiei de Cultură Timiş: Statuia Reginei Maria din Piaţa Victoriei e amplasată ilegal
Candidatul USR la funcţia de preşedinte al României, Dan Barna, spune că informaţiile prezentate de cei de la Rise Project despre activitatea sa în domeniul fondurilor europene nu au făcut decât să îl ajute în campania sa. Românii sunt oameni inteliigenţi, vor citi cele prezentate şi vor trage singuri concluziile, spune acesta. Cât de mult...
Citeşte tot articolul Citeste articolul USR şi Dan Barna îşi doresc un tur doi în alegerile prezidenţiale fără prezenţa PSD
Criza guvernamentală prin care România trece în acest moment se va sfârşi, cel mai probabil, miercurea viitoare, a anunţat, la Timişoara Dan Barna, liderul naţional al Uniunii Salvaţi România şi candidatul formaţiunii la funcţia de preşedinte al României. El a spus că a ajuns la un acord în urma discuţiilor purtate cu Ludovic Orban, liderul...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Dan Barna, liderul USR, anunţă la Timişoara instalarea unui nou guvern. Miercuri ar putea avea loc votul de învestire
De ce se îmbolnăvesc copiii la intrarea în colectivitate? Răspuns la această întrebare și la altele găsiți la evenimentul „Afecțiunile medicale și psihologice ale copiilor în grădiniță”, care va avea loc sâmbătă, la Timișoara. Când copilul tău merge la grădiniță și după o săptămână are febră, secreții dureri de gât și de burtică începi să...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Răspunsuri de la specialiști, la Timișoara – de ce se îmbolnăvesc copiii la intrarea în colectivitate?
Top
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com