Aduna PSD Timis semnaturi pentru Tariceanu?

Nu mai e un secret pentru nimeni că înființarea Partidului Liberal Reformator a fost susținută cu toate forțele de PSD, în intenția de-a mai rupe din PNL. La fel și așa-zisa candidatură a șefului PLR, Călin Popescu Tăriceanu, este una de fațadă, cu rolul de-a mai culege voturi din zona de dreapta, pentru a fi canalizate în turul II spre Victor Viorel Ponta. Deci, până aici nu e nimic nou.

ponta si tariceanu

Singura problemă este că, pentru ca acest plan să fie dus la îndeplinire, Călin Popescu-Tăriceanu trebuie să aibă și semnăturile necesare pentru înscrierea în competiția electorală. Și aici ies din nou la rampă prietenii din PSD. Surse dintre social-democrații din Timiș afirmă că acest partid a primit sarcina ca, mai ales în zona rurală, să se ocupe și de strângerea de semnături pentru Tăriceanu. Sarcina lor este cu atât mai lejeră, cu cât pentru Ponta nu mai trebuie să se mobilizeze foarte tare. Asta, fiindcă în Timiș s-a stabilit să se strângă în jur de 50.000 de semnături pentru Ponta. Or, UNPR Timiș s-a pus pe treabă de câteva luni, având drept target strângerea a 43.000 de semnături. Liderii formațiunii conduse la nivel județean de Ion Răducanu afirmă că au deja aproape 30.000 de adeziuni. Unde mai pui că trebuie să-și aducă obolul și conservatorii Mariei Grapini. Prin urmare, deși este cel mai bine organizat partid din Timiș, PSD nu mai trebuie să se omoare cu firea pentru Ponta. Așa c-o face, în timpul liber, pentru lacheul lui Ponta. Exact, e vorba de Tăriceanu! (foto: www.stiripesurse.ro)

Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

8 comentarii pentru acest articol

Giani pesedistu a spus: (august 24th, 2014 at 14:37 )

Iubesc tradarea dar ii urasc pe tradatori! 😉

 
Jar a spus: (august 25th, 2014 at 18:28 )

Bravo Ioane,tu macar esti sincer@

 
nu-e-necesar a spus: (august 24th, 2014 at 18:34 )

NU ESTE NECESAR ca in TIMIS sa ajute PSD la strangerea de semnaturi pentru Tariceanu! Robu prin comportamentul sau necontrolat ii indeparteaza pe toti Liberalii cu scoala si bun simt care vor semna pentru Tariceanu!

 
Coriolan a spus: (august 25th, 2014 at 09:38 )

Apropo de cea ce scrie antecomentatorul meu despre primarul Timisoarei…Robu este cel mai bun primar pe care l-a avut orasul nostru dupa 1989! In pofida campaniilor de presa interesate duse impotriva sa (Pressalert si dl. Dragos Bota, sfatuitor de taina al PSD, sunt campioni, pe principiul Antena3/Traian Basescu!) acesta a deblocat niste proiecte edilitare la care nimeni nu mai spera. Timisoara este vie, are suflet, traieste acum, in mandatul lui Robu! Eu recunosc ca nu l-am votat pe Robu in 2012. Taranist din tatan fiu, am mers cu Adi Orza, lucru pe care nu il regret. Adi este un om deosebit insa nu stiu daca mai avea energia lui Robu. Insa primarul actual a luat taurul de coarne si, cu riscul asumat de a fi injurat de timisoreni pentru multele santiere demarate pe raza orasului, doreste sa dea Timisoarei o alta fata. Un lider adevarat este cel care are curajul de a merge impotriva curentului dominant, pentru a impune o noua directie. Ori Robu are curaj iar PSD/pesedistii turbeaza! Cat despre cei plecati in gasca lui Tariceanu, nemultumirile in PNL Timisoara sunt mari dintr-un singur motiv:nu vrea dom’ne Robu sa angajeze pe pile la Primarie! Nu da contracte decat prin licitatie! Mda, motive serioase de a trece la Moliceanu/PSD! In incheiere vreau sa felicit siteul http://www.debanat.ro pentru pozitia echilibrata adoptata vizavi de politica din orasul nostru.Parca la voi nu se simte sufocarea pesedista! Felicitari!

 
@Coriolan a spus: (august 25th, 2014 at 12:19 )

Toate lucrarile sunt proictele lui dl. Ciuhandu (taranistul dumitale, pe care dl. Robu il jigneste cu fiecare ocazie) si peste tot in tara s-au deblocat aceste fonduri UE pentru reabilitari! Tot orasul este spart, fara o organizare (inginereasca, de expert in calculatoare-dl.Robu), daca facea parcari si sensuri unice cu cap (nu cu gelul estompator), semafoare sincronizate si firmele aveau angajati si utilaje suficiente TOATA LAUDA! dar lucreaza 5-6 oameni si 2-3 masini! restul unde sunt? Iar despre angajarile din primarie iaaaa vedeti de mimozele si pupazoii care doar au lipit afise (atat pot pune in cv)! mai ganditi si la altii!

 
Jar a spus: (august 25th, 2014 at 18:27 )

Perpetuezi si tu legenda cu extraordinarele si invizibilele proiecte marca Ciuhandu? Parca discutam de celebra literatura de sertar, samizdatul din vremea comunistilor.A sosit libertatea postdecembrista si niciunul nu avea vreo opera mai acatarii.Sa fim seriosi, SINGURUL PROIECT SERIOS CIUHANDU A FOST ACELA DE A DA TIMISOARA PE MANA TIGANILOR! Si acesta a reusit DEPLIN!

 
Lae Barosanu a spus: (august 25th, 2014 at 10:40 )

Redactia derahat.ro nu se manjeste cu noroi pesedist, ino prefera unirea si monopolul, alcoale cu adevarat liberale. Iar un contract de publicitate pentru romprest, firma careia i-a fost atribuita lucrarea din centru de catre preacurata roaba, asigura cantitatile necesare potolirii setei acestor vajnici presari timisoreni.

 
Mr.X a spus: (august 25th, 2014 at 13:53 )

Invidie mare Dragoş dragă, aşa-i? ‘r-aţi ai draqu cu pesedeu’ vostru cu tot! 😉

 
* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole

Aeroportul International Timisoara - 700px

Administratie vezi arhiva Administratie

Gauss topografie timisoara

Politica vezi arhiva Politica

CCIAT

Sport vezi arhiva Sport

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Teilor Fine Jewellery, Iulius Mall Timișoara

Un nou magazin a fost deschis la Iulius Mall Timişoara / FOTO

Principalul centru comercial din Timişoara, Iulius Mall, le oferă timişorenilor un nou magazin. Este vorba despre Teilor Fine Jewellery, un brand autohton de bijuterii sofisticate. Iubitorii de podoabe realizate din metale și pietre prețioase vor găsi aici, bijuterii care se disting atât prin designul inovativ și finisajul excepțional, cât și prin jocul de culori oferit...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Un nou magazin a fost deschis la Iulius Mall Timişoara / FOTO

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Imagini superbe surprinse de camerele de luat vederi montate într-o pădure din Parcul Național Semenic – Cheile Carașului. O vulpe singuratică și foarte curioasă, ieșită la vânătoare, s-a lăsat admirată câteva zeci de secunde de camera cu snezori de mișcare instalată de specialiștii Romsilva. Padurile din Parcul Național Semenic – Cheile Carașului oferă un habitat...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Imagini superbe cu o vulpe curioasă, ieșită la vânătoare, în pădurile din Banat / VIDEO
Visul tinerilor timişoreni de a avea un skatepark poate deveni în sfârşit realitate. Primăria Timişoara a anunţat că au fost stabilite firmele care se vor ocupa de amenajarea acestuia, locaţia fiind Parcul Central. Vom avea, în sfârşit, skatepark la Timişoara. Nicolae Robu a anunţat că au fost stabilite, în urma licitaţiei, firmele care se vor...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Două firme obişnuite să lucreze cu primăria vor realiza parcul de skate al Timişoarei
Viitorul pod renovat Eroilor va avea „ataşată” şi o nouă stradă care îl va lega de strada Gării, indiferent de ce se va întâmpla. Traseul străzii se află pe terenul unei societăţi comerciale, care şi-a mutat fabrica în Parcul Industrial Timişoara, iar în locaţia centrală doreşte conversia zonei în una comercială sau rezidenţială. Nu ne...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primarul Robu ne asigură că vom avea stradă nouă la podul Eroilor: Dacă ELBA nu e de acord se blochează proiectul
Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com