Doi tineri de 18 ani au tras o sperietură zdravănă după ce miercuri seară mașina în care se aflau a intrat în coliziune cu un tramvai. A fost nevoie de Descarcerare, pentru ca pasagera din dreapta să fie scoasă din autoturism.

Accidentul în care au fost implicate un tramvai și un autoturism a avut loc miercuri seară, în Piața Maria. Cei de la ISU Timiș au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare grea și 6 subofițeri din cadrul Detașamentului 2 de Pompieri Timișoara și un echipaj SAJ. În Renault erau un șofer și o pasageră pe scaunul din dreapta, ambii în vârstă de 18 ani. „Tânăra a rămas încarcerată și a fost nevoie de intervenția pompierilor militari pentru a fi extrasă, după care a fost predată, conștientă și cooperantă, echipajului SAJ pentru a i se acorda îngrijiri medicale. Șoferul a suferit doar un atac de panică”, au transmis reprezentanții ISU. Nicio persoană aflată în tramvai nu a avut nevoie de îngrijiri medicale.
[ngg_images source=”galleries” container_ids=”3804″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”150″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]









































Comentarii prin facebook