„Ingerii galbeni” incep sa distruga masinile pe care le ridica / VIDEO

În prag de interzicere a activității lor în Timișoara, „Îngerii Galbeni” par să nu se teamă de nimic. La finele săptămânii trecute, ei au distrus o mașină pe care au ridicat-o din parcarea Profi de lângă Casa Tineretului. Incidentul s-a petrecut chiar sub ochii polițiștilor. În viitorul plen al CL ar putea fi votat un proiect care să pună capăt nesimțirii „Îngerilor galbeni”.

scandal ingeri

Scandalurile provocate de firma de tractări auto „Îngerii galbeni” au intrat într-o nouă fază. O filmare realizată imediat după miezul nopții de vineri spre sâmbătă, în parcarea Profi de la Casa Tineretului, demonstrează în ce stare îţi pot aduce „Îngerii Galbeni” maşina, dacă îndrăznești să comentezi şi să mai şi filmezi operaţiunea. Autoturismul a fost ridicat cu tot cu pasagerul care se afla în ea, în timp ce șoferul a filmat întreaga operațiune la care asistau și… polițiștii. Aripile maşinii au fost serios deteriorate de aparatura „experţilor” în tractări.

De-a lungul timpului, „Îngerii galbeni” au provocat o mulțime de incidente la Timișoara. Firma are pe rol zeci de procese pentru ridicări abuzive de maşini, iar pe numele ei au fost depuse zeci de reclamaţii la poliţie şi OPC. „Îngerii galbeni” au fost acuzați, în plus, de timișoreni de furt şi chiar sechestrare de persoane. Un proiect care interzice tranzitul pe raza municipiului Timşoara al autospecialelor care transportă maşini fără acordul proprietarilor, iniţiat de consilierii PSD, ar putea fi dezbătut în viitorul plen al Consiliului Local Timişoara. Între timp, timișorenii sunt invitați să semneze o petiție on-line împotriva firmei de tractări și ridicări auto.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

20 comentarii pentru acest articol

Alin a spus: (martie 19th, 2014 at 10:44 )

Lipsa de bun simt!!! Distrugere de fata cu politia…

toma popescu a spus: (martie 19th, 2014 at 12:11 )

Niste nesimtiti, scursuri ale acestei societati ,care stau in apanajul PNL-ului,si care probabil cotizeaza pentru a face aceste lucruri la limita legii,sau chiar ilegale.Uitati-va la angajatii acestei firme..parva sunt luptatori de K1..sau sumo!
Sunt interlopi si infractori tinuti in brate de politie si autoritati!
RUSINE ROBU,RUSINE POLITIEI LOCALE!

Un drucker a spus: (martie 19th, 2014 at 12:32 )

Ingerii galbeni tin cu ASU!

AntiRobu a spus: (martie 19th, 2014 at 14:04 )

muri-v-ar copiii de cancer, ingerii pacii. Si politistilor de la sectia 3, la fel!!!

Alin a spus: (martie 19th, 2014 at 16:11 )

Politistu ala coropt de la sectia 2,care conduce un BMW seria 3 e mai mereu cu ei,isi ia un miliom ciubuc pe masina si face pe bodiguardul cu legitimatie,el ii platit sa patruleze nu sa asiste ridicari de masini !!!!

drukeria a spus: (martie 19th, 2014 at 21:35 )

Trebuie luate masuri urgente!!!!! Asa ceva este inadmisibil!!!!

johnyenglish a spus: (martie 20th, 2014 at 00:11 )

la fel de idioti si proprietarul, si aia care filmeaza, si ceilalti ce li se alatura lor pentru ca se vede clar ca nu ei au stricat masina ci desteptul de sofer a incercat sa plece cu clestii pe roti…mitici fara creier..si mai parcheaza si pe handicapati…pai or aratat ca intr’un fel aveau voie sa parcheze acolo dupa ce se vede..:))))

fanel a spus: (martie 20th, 2014 at 09:35 )

Daca unii isi parcheaza masina pe proprietati private sa fie luate masurile prevazute de lege la fel ca la domeniul public in cazul in care proprietatea nu este ingradita.
Dar sa vina derbedeii de la Ingerii Galbeni sa umfle masinile si sa jupoaie de bani soferii este cel putin in neregula. Legea se aplica de catre organelle abilitate.
Becali face puscarie pentru ca si-a facut singur dreptate.

Noni a spus: (martie 20th, 2014 at 10:16 )

Eu nu inteleg cum pot ei sa tracteze masina cand proprietarul este acolo…pai ii dai o amenda daca a incalcat regulile si il lasi sa plece…de ce sa ii tractezi masina cand el o poate muta??? Si nu inteleg ce se intampla cu justitia in problema asta ca tot aud ca au zeci de procese ingerii astia…pai nu au pierdut nici un proces?? Asadar justitia din Romania spune ca au dreptul sa salte masinile cu tot cu proprietari in ele??? Ca nu e primul caz de acest gen… nu mai pricep nimic…

zoran a spus: (martie 20th, 2014 at 11:19 )

Articol tipic pentru presa din Timisoara. De ce nu se face o ancheta jurnalistica serioasa pentru a demasca acesti banditi .Ingerul Robu se spala pe miini .Pun pariu ca in spatele acestor mafioti se afla oameni din militie primarie etc

Robsson a spus: (martie 20th, 2014 at 11:39 )

Firma de tot kkt-ul, gunoaie..asta se intampla intr-un oras de 5 stele..si nimeni nu face nimic. Militianul de Nedelcu are spate si face ce-i taie capul..avariaza masini, ridica masinile abuziv…cere taxe de zici ca esti la New York, nici acolo nu sunt tarife ca la noi.Programul firmei e de tot rahatul..asta ca sa platesti de la 2 zile in sus depozitarea. Sa nu mai zic ce imbuibati lucreaza la firma, te privesc de sus pentru ca esti la mana lor. Sa-i f.. in gurita pe toate p…..e de acolo de la firma..cu tot cu patronul lor. M..e !!

excelent a spus: (martie 20th, 2014 at 11:46 )

foarte bine ca i-au ridicat masina

excelent a spus: (martie 20th, 2014 at 11:46 )

cu tot cu proasta din dreapta

Dan a spus: (martie 20th, 2014 at 13:47 )

Nedelcu de joia vitoare va mai tracta sicriile lui masa si taicasu prin oras,ca alceva sigur nu va mai putea!!Iar cu incercarile de al face pe Robu sa mai amane proiectul in plen sigur nu va merge!!!

Dan a spus: (martie 20th, 2014 at 13:52 )

Prietenul tau Robu déjà nu mai are sprijin in primarie,incoltit de consilieri pesedisti si cu pressalert anchetand toate manevrele imobiliare ilegale plus ca e obligat sa se apropie de pesedisti pt vitoarele Lui „proiecte” ,va trebui sa ii dea drumul din brate tovarasului sau Nedelcu! Miza si presiunile sunt prea mari pt vitorul Lui..

Rumburak a spus: (martie 20th, 2014 at 14:04 )

de ce au ridicat masina? pt ca era parcata pe locurile rezervate persoanelor cu handicap? pentru ca nu a mers la profi?

Dan a spus: (martie 20th, 2014 at 18:44 )

Am fost si eu acolo si masina era parcata pe locul destinat persoanelor cu handicap era trecut de 12 noaptea , soferul era in magazinul profi si cineva era in masina care era cu motorul pornit ….cred ca in maxim 2 minute masina deja era ridicata de la sol (partea din spate ) ,cu toate ca era o persoana in masina .
Normal trebuia sa astepte sa vina soferul sa vada poate omul avea probleme de handicap …dar nu mai era nevoie ca doar l-au vazut cand sa dat jos :)) ei erau la panda ” japca ” .
Da sunt de parere ca trebuia sa vina politia sa ii dea o amenda pentru parcare neregulamentara ….sau cei de la ” INGERII CAZUTI ” trebuia sa ii blocheze rotile si sa plateasca deblocarea de 100 ron cum se face in Iulius Mall .
Dar ce fac retarzii astia este talharie , furt mascat ……sa nu mai zic nimic de angajatii care au 2 clase ca si trenul ….este postul pastelui si nu se gandesc la cate ganduri relese indreapta spre ei , nu se gandesc ca ridica o masina si cer 1000 de ron pentru asta ….salariul unui om pe o luna …se duce in 5 min .
NU CRED CA LA POLITIE EXISTA AMENDA DE 1000 RON

gogu tractoristu a spus: (martie 20th, 2014 at 18:45 )

Pentru toti desteptii care-si dau cu parerea: masina a fost ridicata de pe unul din locurile rezervate persoanelor cu handicap. Si nu a fost avariata de angajatii firmei de remorcari, ci idiotul de sofer(posesor al autovehiculului) a pornit masina, a bagat-o in viteza si a accelerat. Moment in care clestii care erau prinsi pe rotile din fata au alunecat. Prostul(posesorul autovehiculului) probabil nu si-a dat seama ca si-a pus in pericol atat viata lui cat si a sotiei. ( masina putea oricand sa cada in „bot” de la o inaltime de 1 m). Nu vi se pare ciudat ca, culmea, ambii clesti din fata au „alunecat din senin” ?

grecu a spus: (martie 20th, 2014 at 18:59 )

Multa lume revoltata pe Ingerii Galbeni. Daca in Romania cineva indiferent de religie sau natie incearca sa stabileasca ordinea …romani…de fel..fara scoala ..in loc sa respecte critica. De ce nu cititi??? Poate nu stiti? Scrie clar la intrare „proprietate privata” dar romanul …nesimtit prin fire crede ca orice ii se cuvine. Atunci va mirati ca in alte tari se poate si la noi NU. Ma baieti…sincer..ardetii cum puteti voi mai mult caci merita!!! La noi platiile si problemele se rezolva cu legitimatia…! Ca la nebuni! De acum incolo incercati sa nu mai ridicati cu persoane in masina…pardon nu doar cu persoane poate sa vina cu toata gospodaria!!! Nu merita oamenii astia nici macar sa mai calce in oras..caci daca parcheaza pe locurile de handicapati..ce sa zic sa le de-a Dn-zeu un picior sau o mana lipsa si atunci pot parca… toata viata. Cu respect! Si un ultim sfat…lasati ciocul mic cei care gresiti si mai bine EDUCATIVA!!!

xxl a spus: (martie 21st, 2014 at 20:30 )

grecule , gogule si desteptii cu scoala profesionala , firma asta e privata , nu-i ADP , nu-i de stat . cat de idiot sa fii sa nu intelegi ca nu au dreptul sa ridice masinile de pe orice proprietate , ce acte au , ce autoritate reprezinta ordinarii astia , ce lege aplica , ce fac ei e furt . acolo dai amenda la sofer pentru parcare gresita si asta de catre politie , comunitari nu de gaozarii aia

* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Cele mai citite articole


ISHO Timișoara

Administratie vezi arhiva Administratie

Primăria a marcat primele locuri de parcare destinate șoferilor firmelor de distribuție, în Zona Cetate. Rezervarea, online

Municipalitatea timișoreană a stabilit mai multe locuri de parcare în zona centrală, unde firmele de aprovizionare pot opri pe durate scurte pentru a realiza aprovizionarea business-urilor din acea parte a orașului. Acum acestea pot fi rezervate printr-o aplicație online, disponibilă pe pagina primăriei. Desigur, șoferii dornici de un loc de parcare în zona zero, ceva...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria a marcat primele locuri de parcare destinate șoferilor firmelor de distribuție, în Zona Cetate. Rezervarea, online
dermaskin-orizontal

Politica vezi arhiva Politica

Zara Iulius Town

Sport vezi arhiva Sport

Fantastice! Fetele de la Poli au învins Clujul categoric, chiar în deplasare

Cine se aștepta?! Și cu atât mai frumos este. Fetele de la Poli au învins cu 4-0 (1-0) pe terenul multiplei campioane U Olimpia Cluj. A fost un succes al ambiției și al dăruirii, în condițiile în care echipa este încă lipsită de aportul câtorva jucătoare de bază. Elevele lui Oli Ștefan s-au apărat grupat,...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Fantastice! Fetele de la Poli au învins Clujul categoric, chiar în deplasare
L'architect du beaute

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Lucrările de construcție la Centura Timișoara Vest pot începe și oficial/VIDEO

Ministerul Transporturilor a emis joi Autorizația de Construire pentru Centura Timișoara Vest, care va completa inelul de ocolire a Timișoarei. Cei aproximativ 14 km noi de drum național, construiți la profil de 4 benzi (2 benzi pe sens) vor face legătura între sectorul nordic al centurii municipiului Timișoara și Varianta de Ocolire Timișoara Sud. Pe...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Lucrările de construcție la Centura Timișoara Vest pot începe și oficial/VIDEO

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Deputatul Marilen Pirtea, preşedinte al PNL Timiş, afirmă că PSD a încasat o înfrângere mare în parlament, motiv pentru care a fost nevoit să se întoarcă la masa negocierilor. Pirtea spune că retorica PSD cu „Guvernul a cedat” este doar ficţiune, social-democraţii primind şi o lecţie, pe lângă înfrângere.  Mai mult, Marilen Pirtea acuză PSD...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Marilen Pirtea: “PSD a încasat în Parlament, nu doar o înfrângere, ci o lecție”
Ministerul Transporturilor a emis joi Autorizația de Construire pentru Centura Timișoara Vest, care va completa inelul de ocolire a Timișoarei. Cei aproximativ 14 km noi de drum național, construiți la profil de 4 benzi (2 benzi pe sens) vor face legătura între sectorul nordic al centurii municipiului Timișoara și Varianta de Ocolire Timișoara Sud. Pe...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Lucrările de construcție la Centura Timișoara Vest pot începe și oficial/VIDEO
Un individ care a aruncat deşeuri în apropierea pistei de biciclete din Ghiroda a fost prin ulterior cu ajutortul camerelor de supăraveghere, fiind amendat cu 35.000 de lei. Primăria Ghiroda face apel la cei care mai vor să-şi “uite” gunoaiele pe domeniul public că vor fi prinşi cu ajutorul sistemului de supravghere. Luni seara, în...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Un individ care a aruncat deşeuri pe domeniul public din Ghiroda a fost prins cu ajutorul sistemului de supraveghere din comună
Pentru un viitor mai bun. Proiectele unui singur GAL pot produce schimbări importante. Dar proiectele tuturor GAL-urilor din România, puse împreună, conturează forța de a construi de la zero un nou municipiu. Federația GAL-urilor Urbane reunește organizații și inițiative care reprezintă singurele parteneriate publice-private funcționale din mediul urban din România și contribuie activ la dezvoltarea...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Proiecte importante sub egida Grupurilor de Acțiune Locală! Se crează Federația GAL-urilor Urbane
Municipalitatea timișoreană a stabilit mai multe locuri de parcare în zona centrală, unde firmele de aprovizionare pot opri pe durate scurte pentru a realiza aprovizionarea business-urilor din acea parte a orașului. Acum acestea pot fi rezervate printr-o aplicație online, disponibilă pe pagina primăriei. Desigur, șoferii dornici de un loc de parcare în zona zero, ceva...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Primăria a marcat primele locuri de parcare destinate șoferilor firmelor de distribuție, în Zona Cetate. Rezervarea, online
Sucursala Regională de Căi Ferate Timișoara a descoperit cinci noi deponeuri ilegale, apărut în zona căilor ferate. Acestea prezintă atât risc pentru mediu, dar și pentru circulația trenurilor. Instituția continuă acțiunile de ecologizare în zona liniilor de cale ferată, în cadrul campaniei „Calea Ferată Fără Gunoaie”, inițiată de Compania Națională de Căi Ferate „CFR” S.A....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Pe marginea căilor ferate au fost descoperite cinci noi gropi de gunoi ilegale
Călătorii din mijloacele de transport în comun din Timișoara vor fi verificați, dar și informați, de echipe mixte formate din angajați ai STPT și ai Poliției Locale Timișoara. Mai mult, controalele sunt și anunțate ca zi de desfășurare, respectiv sunt precizate și mijloacele de transport vizate de controale. Prima acțiune va avea loc vineri, 20...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Echipe mixte STPT – Poliția Locală vor controla și informa călătorii din mijloacele de transport în comun
Adversari implacabili, preşedintele CJ Timiş, Alfred Simonis, şi viceprimarul Timișoarei Ruben Lațcău au cel puţin un punct comun de vedere. Este vorba de comasarea comunelor, proiect iniţiat de Simonis, pe care Laţcău nu s-a ferit să-l laude. Între liderul PSD al CJ Timiş, Alfred Simonis, şi viceprimarul USR al Timișoarei, Ruben Lațcău, au exista până...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Vechi adversari, Ruben Laţcău apreciază iniţiativa lui Alfred Simonis privind comasarea comunelor
Garda Națională de Mediu – Comisariatul Județean Timiș atrage atenția asupra faptului că arderile de miriști și vegetație uscată sunt interzise și sever sancționate. Conform … tradiției, primăvara are loc o intensificare a fenomenului de incendiere a miriștilor și a vegetației uscate, această practică ilegală produce efecte grave asupra mediului, sănătății populației și siguranței bunurilor....
Citeşte tot articolul Citeste articolul Garda de mediu avertizează. Nu dați foc la miriști și la vegetație uscată, sunteți pasibili de amenzi importante
Preşedintele PNL Timiş, Marilen Pirtea, spune că, prin blocarea adoptării bugetului, PSD loveşte chiar în românii cu venituri reduse, pe care pretinde că vrea să îi protejeze. Pirtea afirmă că din bugetul propus de Guvernul Bolojan, aproape o treime este direcționata către asistența socială. Marilen Pirtea atacă, la rândul lui, PSD pentru modul în care...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Marilen Pirtea afirmă că PSD lovește fix în oamenii cu venituri reduse, prin blocarea bugetului
Top
deBANAT.ro
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.