Croitoru s-a despărțit de Poli înainte de finalul sezonului

Prea puţin utilizat în ultimele partide, Marius Croitoru, veteranul echipei Poli Timişoara, a ales să pună punct carierei de fotbalist. Totul s-a încheiat pe cale amiabilă, iar fiecare parte a avut de spus doar cuvinte de laudă despre cealaltă.

„Clubul nostru a încheiat relația contractuală cu jucătorul Marius Croitoru. Pe această cale, vreau să-i mulțumesc personal lui Marius pentru tot ce a făcut sub culorile echipei noastre. Apreciem contribuția lui la rezultatele din acești ani și îi dorim mult succes în tot ceea ce-și propune mai departe în cariera profesională!”, a declarat președintele Radu Birlică. Marius Croitoru a venit în august 2015 la Poli Timișoara. Multă vreme a fost căpitan și a pus umărul la salvarea de la retrogradare în stagiunea precedentă, dar și la calificarea în finala Cupei Ligii, respectiv accederea în semifinalele Cupei României, tot în ediția trecută. În cele aproape 80 de jocuri la Poli, a reușit 4 goluri, respectiv șase pase decisive. „Mulțumim pentru tot, Marius Croitoru!”, este mesajul clubului bănăţean.

De cealaltă parte, deja fostul jucător a spus pentru Telekom Sport că începe o nouă etapă în viaţa sa şi se va dedica antrenoratului. Fostul căpitan al Timişoarei a avut şi un mesaj pentru clubul la care a activat timp de aproape trei ani. „Vreau să le mulţumesc colegilor, domnului preşedinte şi domnului primar pentru tot. Acum voi începe o nouă carieră şi sunt foarte entuziasmat de acest lucru”, a spus jucătorul cu peste 300 de prezente în Liga 1, la Bacău, Steaua, Vaslui, Ceahlăul, Poli Iaşi, Astra, Botoşani şi Poli.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

3 comentarii pentru acest articol

yy a spus: (mai 14th, 2018 at 21:57 )

Poli dispare in vara,iar Asu in maxim 2 ani,sa nu uitati ce v-am spus.

 
Poli 21 a spus: (mai 14th, 2018 at 22:47 )

Eu cred ca tu vei disparea mai repede decit ACS Poli,cit priveste pe baietii desculti, ei de mult nu mai reprezinta nimic.

 
INO a spus: (mai 15th, 2018 at 10:44 )

S.P.P.!ȘI-A ALES RETRAGEREA ÎN CEL MAI PROST MOMENT!ÎNCĂ MAI PUTEA ȘI TREBUIA SĂ AJUTE ECHIPA PENTRU SALVAREA DE LA RETROGRADARE!DAR VAI DE TIMIȘOARA ȘI FOTBALUL JUCAT FĂRĂ CAP!!SPER SĂ CÂȘTIGAȚI LA SEPSI CĂCI ALTFEL ESTE GRAV!!HAIDE ACS POLI TIMIȘOARA !✌

INO THE PERFECT SPIRIT OF TRUTH AND LIFE!

 
* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Gauss topografie timisoara

Administratie vezi arhiva Administratie

MNB – Muzeul Național al Banatului

Politica vezi arhiva Politica

CCIAT

Sport vezi arhiva Sport

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Întreruperi de curent

întreruperi
E-Distribuție a programat miercuri, 14 noiembrie, întreruperi de energie electrică astfel: Timișoara – str. J. Moor, N. Tincu Velea, General Magheru (p), G. Topârceanu, Calistrat Hogaș, Martir I. Popescu (p), Martir Ioan Tănase, orele 9 – 17; Recaș – Drumuri, fost CAP, cărămidărie, SP Crame, Ferma 5, Dragșina (p) – defrișări LEA JT, Luncanii de...
Citeşte tot articolul Citeste articolul Întreruperi de curent
La ceva mai mult de o lună de când primarul Nicolae Robu a anunțat că SDM trebuie să facă un proiect pentru o parcare subterană în zona Hotelului Central, societatea de drumuri a municipalității primește, prin atribuire directă, și terenul respectiv. Cât costă, când și dacă se poate face acolo o astfel de investiție o să aflăm.
Citeşte tot articolul Citeste articolul SDM primește terenul de la Hotel Central. Ca să facă parcare subterană, trebuie să-și caute asociat
Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top