Croitoru s-a despărțit de Poli înainte de finalul sezonului

Prea puţin utilizat în ultimele partide, Marius Croitoru, veteranul echipei Poli Timişoara, a ales să pună punct carierei de fotbalist. Totul s-a încheiat pe cale amiabilă, iar fiecare parte a avut de spus doar cuvinte de laudă despre cealaltă.

„Clubul nostru a încheiat relația contractuală cu jucătorul Marius Croitoru. Pe această cale, vreau să-i mulțumesc personal lui Marius pentru tot ce a făcut sub culorile echipei noastre. Apreciem contribuția lui la rezultatele din acești ani și îi dorim mult succes în tot ceea ce-și propune mai departe în cariera profesională!”, a declarat președintele Radu Birlică. Marius Croitoru a venit în august 2015 la Poli Timișoara. Multă vreme a fost căpitan și a pus umărul la salvarea de la retrogradare în stagiunea precedentă, dar și la calificarea în finala Cupei Ligii, respectiv accederea în semifinalele Cupei României, tot în ediția trecută. În cele aproape 80 de jocuri la Poli, a reușit 4 goluri, respectiv șase pase decisive. „Mulțumim pentru tot, Marius Croitoru!”, este mesajul clubului bănăţean.

De cealaltă parte, deja fostul jucător a spus pentru Telekom Sport că începe o nouă etapă în viaţa sa şi se va dedica antrenoratului. Fostul căpitan al Timişoarei a avut şi un mesaj pentru clubul la care a activat timp de aproape trei ani. „Vreau să le mulţumesc colegilor, domnului preşedinte şi domnului primar pentru tot. Acum voi începe o nouă carieră şi sunt foarte entuziasmat de acest lucru”, a spus jucătorul cu peste 300 de prezente în Liga 1, la Bacău, Steaua, Vaslui, Ceahlăul, Poli Iaşi, Astra, Botoşani şi Poli.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

3 comentarii pentru acest articol

yy a spus: (mai 14th, 2018 at 21:57 )

Poli dispare in vara,iar Asu in maxim 2 ani,sa nu uitati ce v-am spus.

 
Poli 21 a spus: (mai 14th, 2018 at 22:47 )

Eu cred ca tu vei disparea mai repede decit ACS Poli,cit priveste pe baietii desculti, ei de mult nu mai reprezinta nimic.

 
INO a spus: (mai 15th, 2018 at 10:44 )

S.P.P.!ȘI-A ALES RETRAGEREA ÎN CEL MAI PROST MOMENT!ÎNCĂ MAI PUTEA ȘI TREBUIA SĂ AJUTE ECHIPA PENTRU SALVAREA DE LA RETROGRADARE!DAR VAI DE TIMIȘOARA ȘI FOTBALUL JUCAT FĂRĂ CAP!!SPER SĂ CÂȘTIGAȚI LA SEPSI CĂCI ALTFEL ESTE GRAV!!HAIDE ACS POLI TIMIȘOARA !✌

INO THE PERFECT SPIRIT OF TRUTH AND LIFE!

 
* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Timisoara 2021

Administratie vezi arhiva Administratie

Gauss topografie timisoara

Politica vezi arhiva Politica

MNB – Muzeul Național al Banatului

Sport vezi arhiva Sport

CCIAT

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Planurile primăriei de a cumpăra zeci de tramvaie cu bani de la UE s-au schimbat, după ce proiectul a fost respins de trei ori! S-a ajuns acum la o altă variantă, încă nedepusă la finanțare. Nicolae Robu nu vrea comparații cu Oradea, de exemplu, și spune că specialiștii din PMT știu mai bine de ce are nevoie orașul și nu există riscul să se piardă vreun ban.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Proiectul de cumpărare de tramvaie cu bani de la UE, respins de trei ori. Robu: Ne-am mirat, dar am revenit
Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com