Robu se lupta cu prejudecatile, dar are constiinta impacata

Are zece luni de când e primar și a ajuns la concluzia că Timișoara e un oraș rămas foarte mult în urmă. Plin de elan, Nicolae Robu susține că acum e vremea „înfăptuirilor” și nimic nu-l va opri să meargă înainte „pe drumul pe care și l-a fixat”.

De când s-a instalat în biroul de pe CD Loga 1, Robu e convins de un lucru. „Concluzia este că oraşul nostru este extrem de rămas în urmă. Are o multitudine de probleme. Nu le vedem pentru că suntem prea prinşi de problemele noastre cotidiene şi nu mai avem timp să vedem şi problemele oraşului. Eu am spus încă din campania electorală că oraşul nostru nu este un oraş de cinci stele, că oraşul nostru este un oraş cu mare potenţial, dar a rămas foarte mult în urmă la o mulţime de capitole.

Acum este vremea înfăptuirilor, este vremea intervenţiilor pe teren. Dacă nu reuşim să punem în operă ideile, proiecte care s-au tot vânturat de-a lungul anilor prin Timişoara, atunci nu am făcut nimic. Vom ajunge să-i decepţionăm pe vizitatori şi nu vom ajunge să ne aducem nouă, celor care aici trăim, bucuria deplină pe care oraşul ne-ar putea-o oferi”, spune primarul.

Robu nu are regrete. „Eu sunt un om care nu prea are regrete. Mă duc înainte. Îmi văd de drumul pe care mi l-am fixat, am tăria să înfrunt şi rezistenţe care mi se opun, şi percepţiile foarte incorecte de multe ori vizavi de mine şi vizavi de ceea ce vreau eu să fac. Am conştiinţa împăcată, ceea ce fac este spre binele Timişoarei. În final, dacă lumea va aprecia, foarte bine. Dacă nu, nu”, susține liberalul.

Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

3 comentarii pentru acest articol

Volga a spus: (aprilie 29th, 2013 at 19:09 )

Mult succes dl primar…aveti o mare dreptate, Timisoara noastra draga a tuturor a ramas corigenta, avem nevoie de fapte concrete sa iesim din tristete si sa sa promovam.

 
din tm a spus: (aprilie 29th, 2013 at 19:39 )

CONSTIINTA CA , CONSTIINTA ! DAR CU OBRAZUL CUM STAI ? CA IN CAMPANIA ELECTORALA PROMITE-AI VERZI SI USCATE SI PINA ACUMA NIMIC ….VORBEAI PARCA DE SCHIMBAREA LUI COJOCARII , DE MILITIENII DE LA POLITIA LOCALA , DE TARFULITELE DIN PRIMARIE , DE ALTII SI ALTELE ??? DAR ODATA AI INCEPUT SA TACI , TE-A APUCAT SA FACI CLISMA BEGAI CU NISTE BECURI PE FUNDUL EI , SI TOT FELUL DE CARE MAI DE CARE ,,ANORMALE” PTR. VARSTA SI ATITUDINEA TA . IN SCHIMB NU SUFLI O VORBA DE RETROCEDARILE NETERMINATE SI PENALE DE LA C.A.P – MEHALA , CA SA VEZI CAT DE FATARNIC SI MIZERABIL POTI FII ROBULE !!!!!!!!!!!!!!!!SI ATUNCI STAU SI MA INTREB ; DACA ESTI NORMAL LA CAP – PRIMARE ?

 
femeia de servici din primarie a spus: (aprilie 30th, 2013 at 09:14 )

Ca zici bine – din tm . Pina acum in primaria capsomanului asta de Robu , multe comisii nu lucreaza fiind blocate din lipsa alegerilor si schimbarilor sefilor de comisii ; comisia de avizare in constructii , comisia de fond funciar , comisia de retrocedare si patrimoniu , comisia de cultura si sport , ,,,,,,dar asta nu-l intereseaza pe aceste derbedeu de maidan. Are el ,,pasarelele ” lui in cap si se c-am joaca cu legea . Grija mare Robule , ca Cojocariu abia asteapta sa te puna pe pita in locul lui la Popa Sapca .

 
* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Timisoara 2021

Administratie vezi arhiva Administratie

Gauss topografie timisoara

Politica vezi arhiva Politica

MNB – Muzeul Național al Banatului

Sport vezi arhiva Sport

CCIAT

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com