Florentiu Staicu critica, in premiera, arbitrajele de care a avut parte Poli

Reprezentanţii clubului Poli Timişoara au preferat până acum să se abţină vizavi de unii arbitri care, prin prestaţia lor jalnică, au influenţat mai multe jocuri, echipa timişoreană fiind incorect deposedată de puncte importante. În premieră, Florenţiu Staicu, preşedintele Consiliului Director, a ieşit cu o declaraţie pe site-ul oficial al clubului, făcând referire la greşelile de arbitraj.

staicu

Faţă de alţi conducători de club, Florenţiu Staicu este mult mai moderat şi nu foloseşte invective la adresa „fluieraşilor”. Totuşi, el subliniază cât se poate de clar că greşelile de arbitraj comise de-a lungul timpului îl fac să creadă că există o tendinţă de defavorizare împotriva echipei de fotbal. „Constatăm că în ultimele etape s-au înmulțit greșelile de arbitraj comise împotriva ACS Poli. Specificăm din capul locului că nu considerăm aceste erori ca fiind cauza principală a rezultatelor mai slabe obținute de echipă. Însă erorile (sperăm că sunt simple erori…) consemnate în ultima vreme ne îndeamnă să reflectăm serios asupra tratamentului aplicat echipei noastre. Deciziile de arbitraj din meciul de la Chiajna au fost semnalate inclusiv de mass-media, iar gravitatea lor, alături de alte greșeli comise de-a lungul turului împotriva ACS Poli, ne fac să credem că există o tendință constantă de defavorizare a echipei noastre”, se arată în comunicatul semnat de Florenţiu Staicu.

Conducătorul timişorenilor mai spune că scrisoarea postată pe site-ul clubului nu vrea să fie o modalitate prin care se solicită vreun privilegiu şi doreşte să creadă că greşelile de arbitraj au fost întâmplătoare. „Ne place să credem că este doar o întâmplare. Însă erorile comise la Brașov și Chiajna (ca să amintim cele mai flagrante decizii anti-ACS Poli Timișoara) au afectat evident situația din clasament a formației noastre. Prin această scrisoare nu solicităm niciun privilegiu. Cerem doar ca echipa și clubul să fie respectate, să beneficiem de arbitraje imparțiale, iar rezultatele finale să reflecte realitatea din teren”, a mai declarat Staicu. (sursa foto: tmpress.ro)

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

4 comentarii pentru acest articol

george a spus: (December 9th, 2013 at 17:43 )

Domnul Florentiu poate ne explica de ce a votat la liga cu MiticaDragomir?

 
Noi , ca fraierii a spus: (December 9th, 2013 at 17:44 )

noi vorbim singuri si zicem:”- Ba, ce le-am facut”, dar bine ca nu aud aia, ca ar rade de noi! Pai asa se face dreptate in Romanica?Vorbind singuri?

 
Tom a spus: (December 10th, 2013 at 13:47 )

Egal cu zero barat, domnul presedinte !

 
corleone a spus: (December 10th, 2013 at 14:13 )

daca patea steaua asa ceva, era sfarsitul lumii. astia de la acs ies si spun cu jumatate de gurita ca sunt furati. unde sunt baietii din conducerea clubului, mai multi decat oriunde in tara asta? cu ce se ocupa la club velcea? dar rosenblum? si multi altii. sa va fie rusine ca stati cu capul la cutie ca niste javre neispravite. vina esta si a voastra in egala masura cu arbitrilor pentru ca nu iesiti public sa va mentineti punctul de vedere. dar la ce sa ne asteptam de la velcea, cel care asteapta sa-si rupa gatul sunda? mari curve in clubul asta. problema e ca acesti indivizi fara caracter sunt platiti foarte bine din banul timisoreanului de rand, ceea ce nu intelege primarul nicolae robu.

 
* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Gauss topografie timisoara

Administratie vezi arhiva Administratie

CCIAT

Politica vezi arhiva Politica

MNB – Muzeul Național al Banatului

Sport vezi arhiva Sport

Statiunea Buzias

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

La numai o zi după ce a obținut o mare victorie prin condamnarea lui Liviu Dragnea la trei ani și jumătate de închisoare cu executare, șefa DNA, Laura Codruța Kovesi a ajuns la Timișoara. Ea va primi tradiționalul premiu “Speranța” acordat în fiecare an de Societatea Timișoara personalităților marcante care au contribuit la instaurarea democrației și menținerea speranței în România. Printre cei care au luat de-a lungul timpului acest premiu se numără Corneliu Coposu, Ticu Dumitrescu, Ana Blandiana, Monica Lovinescu etc.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Laura Codruța Kovesi – la Timișoara. Premiile Societății Timișoara
Judecătorii au încheiat deliberările în dosarul angajărilor fictive în care Liviu Dragnea este acuzat de instigare la abuz în serviciu. Ei au amânat deja de trei ori decizia în dosarul angajărilor fictive de la Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului (DGASPC) Teleorman. Președintele PSD Liviu Dragnea a primit 3 ani și 6 luni cu executare.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Liviu Dragnea, condamnat la 3 ani și 6 luni de închisoare cu executare!
Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com