Poli Timisoara vrea un arbitraj corect la jocul cu FC Brasov

Oficialii lui Poli Timişoara ies timid în faţă, după ce au fost dezavantajaţi în mai multe rânduri de arbitrii întâlnirilor cu FC Botoşani şi Săgeata Năvodari. În lipsa unui conducător cu personalitate şi cu priză la mass media naţionale, Poli Timişoara trage un semnal de alarmă înaintea jocului cu FC Braşov, care ar putea fi chiar decisiv în lupta pentru supravieţuirea în Liga I.

arbitru

Oficialii timişoreni spun, din capul locului, că „orice declarație de presă s-a axat doar pe factorul sportiv, de fiecare dată ne-am referit strict la joc. Niciodată nu am lezat, jignit sau calomniat pe cineva. Ne dorim ca rezultatele să fie consecința calității fotbalului prestat. Și la victorii, dar și la rezultate mai puțin reușite, am vorbit în termeni civilizați despre arbitri și adversari”. Sunt aduse în discuţie şi prestaţiile arbitrilor din jocurile cu Săgeata Năvodari şi FC Botoşani: „Cu toate acestea, nu putem să nu semnalăm că, din nou, în ultimele meciuri, s-au luat mai multe decizii incorecte împotriva echipei noastre. În jocurile cu Săgeata Năvodari, respectiv FC Botoșani, două momente decisive în care se cuvenea acordarea unei lovituri de pedeapsă în favoarea echipei noastre au fost judecate greșit, fapt relevat inclusiv de jurnaliștii și specialiștii TV. Aceste hotărâri eronate au afectat evident poziția noastră în clasament. Din păcate, nu este prima oară, noi am mai semnalat, tot în termeni decenți, alte decizii injuste la adresa echipei, cum a fost cazul în meciurile din tur de la Brașov, Ploiești, respectiv Chiajna”.

În final, oficialii lui Poli trag un semnal de alarmă faţă de felul în care a fost arbitrat jocul tur dintre Poli şi FC Braşov, cu braşovenii urmând să evolueze vineri. „Cum am zis în preambul, ne dorim ca scorul final să fie consecința jocului prestat. Nu putem uita că în tur, în disputa contra celor de la FC Brașov, pierdută cu 1-2, golul decisiv a fost marcat în urma unei flagrante poziții de ofsaid, lucru relevat la momentul respectiv de întreaga mass-media. Astfel de momente pot afecta esențial configurația finală a clasamentului. Considerăm că, în acest moment, inclusiv odată cu apariția arbitrilor adiționali, deciziile oficialilor trebuie să fie cât mai apropiate de adevăr. Nădăjduim că partida de vineri, tocmai cu FC Brașov, una extrem de importantă în cursa pentru rămânerea ambelor echipe în prima ligă, va fi decisă strict de evoluția celor două formații, iar acuzele legate de arbitraj să fie inexistente la finalul partidei”, se arată în finalul comunicatului.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

4 comentarii pentru acest articol

INO THE PERFECT SPIRIT OF TRUTH AND LIFE a spus: (March 13th, 2014 at 18:48 )

AȘA ESTE POLI TIMIȘOARA ESTE PE PRIMUL LOC LA ECHIPE DEZAVANTAJATE DE ARBITRAJ!AM PIERDUT CEL PUȚIN 8 P! HAI POLI TIMIȘOARA VICTORIE CU BRAȘOV ȘI VASLUI!!FACEȚI RECLAMAȚIE LA UEFA ȘI FIFA DACĂ SE MAI ÎNTÎMPLÂ AȘA CEVA!!

INO THE PERFECT SPIRIT OF TRUTH AND LIFE!!

 
picpoc a spus: (March 14th, 2014 at 08:06 )

Baaa, dar o echipa nu vreti? sau macar cateva sute de spectatori..fiti fraieri n continuare ca o faceti bine ;)..maxim 1 an va mai dau

 
@picpoc a spus: (March 14th, 2014 at 09:20 )

tu sa dai? bey, pey daca poti da dati tie un pic de creier, macar imprumut de la o vrabie

 
picpoc a spus: (March 14th, 2014 at 17:06 )

ce ziar Robuist aici..suferiti in tacere limbistilor…vine si robu la meci..cu totii a meci..alee

 
* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Fresh Kebab

Administratie vezi arhiva Administratie

CCIAT

Politica vezi arhiva Politica

Centrul de Echitatie Herneacova

Sport vezi arhiva Sport

Un fundas a parasit Poli Timisoara pentru o echipa din Judet

Incertitudinea financiară de la Poli Timişoara îi determină pe jucătorii din lotul pregătit de Ionuţ Popa să plece unde văd cu ochii. Primul a fost atacantul Cristian Bud. Acesta a fost urmat de un jucător care nu a bifat nici măcar un minut în actuala stagiune, după ce a fost transferat în această vară de la o echipă din eşalonul secund.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Un fundas a parasit Poli Timisoara pentru o echipa din Judet
MNB – Muzeul Național al Banatului
Statiunea Buzias

Social vezi arhiva Social

Incredibil: un hot este filmat in timp ce intra la furat, politia nu-l cauta nici dupa 8 zile! / VIDEO

Se întâmplă din nou la Timișoara, unde tupeul hoților depășește orice limită. Ciprian Fercovici, unul dintre membrii bandei de hoți de buzunare care terorizează orașul, a fost filmat în timp ce fura dintr-o locuință! Nici măcar după 8 zile polițiștii nu l-au luat la întrebări. Cristi Brâncovan a avut nevoie de 15 minute să-l găsească.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Incredibil: un hot este filmat in timp ce intra la furat, politia nu-l cauta nici dupa 8 zile! / VIDEO

Economic vezi arhiva Economic

Pasagerul 1.000.0000 pe Aeroportul Timisoara e din Deva si sta la Bruxelles / FOTO

Stă de cinci ani la Bruxelles și, când a venit în România în vacanță, a avut parte de surpriza vieții ei. Elena Gabriela Avram este din Deva și este pasagerul cu numărul 1 milion care a tranzitat, în acest an, aeroportul de la Timișoara. A fost sărbătorită cu șampanie, brioșe cu frișcă și baloane și a primit și premii.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Pasagerul 1.000.0000 pe Aeroportul Timisoara e din Deva si sta la Bruxelles / FOTO

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Mii de funcționari din întreaga țară știu ce fac cel puțin o săptămână în vară: merg la „perfecționare”. Adică în vacanță pe bani publici, la mare sau la munte, și nu singuri, ci alături de familii, ca să nu se simtă stingheri! Primăriile și alte instituții din Timiș nu fac excepție, iar în cazul unora tupeul e maxim. Pentru că nu se poate sta decât la patru stele cu all inclusive.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Vacante all inclusive, pe bani publici. Pe unde s-au perfectionat functionarii din Timis / LISTA DESTINATIILOR
Primăria Timişoara organizează, în 2 și 3 septembrie, a zecea ediţie a festivalului Bega Bulevard. Vor avea loc tot felul de acțiuni pentru mici și mari, demonstrații și faimoasa cursă a rățuștelor. Zdob si Zdub cântă în prima seară, iar Cargo, în cea de-a doua. PMT i-a invitat pe Bărar & co la o acțiune proprie, așa cum a promis Nicolae Robu.
Citeşte tot articolul Citeste articolul Bega Bulevard la editia cu numarul 10. Cargo si Zdob si Zdub, capete de afis / PROGRAM
Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top