Poli Timisoara vrea un arbitraj corect la jocul cu FC Brasov

Oficialii lui Poli Timişoara ies timid în faţă, după ce au fost dezavantajaţi în mai multe rânduri de arbitrii întâlnirilor cu FC Botoşani şi Săgeata Năvodari. În lipsa unui conducător cu personalitate şi cu priză la mass media naţionale, Poli Timişoara trage un semnal de alarmă înaintea jocului cu FC Braşov, care ar putea fi chiar decisiv în lupta pentru supravieţuirea în Liga I.

arbitru

Oficialii timişoreni spun, din capul locului, că „orice declarație de presă s-a axat doar pe factorul sportiv, de fiecare dată ne-am referit strict la joc. Niciodată nu am lezat, jignit sau calomniat pe cineva. Ne dorim ca rezultatele să fie consecința calității fotbalului prestat. Și la victorii, dar și la rezultate mai puțin reușite, am vorbit în termeni civilizați despre arbitri și adversari”. Sunt aduse în discuţie şi prestaţiile arbitrilor din jocurile cu Săgeata Năvodari şi FC Botoşani: „Cu toate acestea, nu putem să nu semnalăm că, din nou, în ultimele meciuri, s-au luat mai multe decizii incorecte împotriva echipei noastre. În jocurile cu Săgeata Năvodari, respectiv FC Botoșani, două momente decisive în care se cuvenea acordarea unei lovituri de pedeapsă în favoarea echipei noastre au fost judecate greșit, fapt relevat inclusiv de jurnaliștii și specialiștii TV. Aceste hotărâri eronate au afectat evident poziția noastră în clasament. Din păcate, nu este prima oară, noi am mai semnalat, tot în termeni decenți, alte decizii injuste la adresa echipei, cum a fost cazul în meciurile din tur de la Brașov, Ploiești, respectiv Chiajna”.

În final, oficialii lui Poli trag un semnal de alarmă faţă de felul în care a fost arbitrat jocul tur dintre Poli şi FC Braşov, cu braşovenii urmând să evolueze vineri. „Cum am zis în preambul, ne dorim ca scorul final să fie consecința jocului prestat. Nu putem uita că în tur, în disputa contra celor de la FC Brașov, pierdută cu 1-2, golul decisiv a fost marcat în urma unei flagrante poziții de ofsaid, lucru relevat la momentul respectiv de întreaga mass-media. Astfel de momente pot afecta esențial configurația finală a clasamentului. Considerăm că, în acest moment, inclusiv odată cu apariția arbitrilor adiționali, deciziile oficialilor trebuie să fie cât mai apropiate de adevăr. Nădăjduim că partida de vineri, tocmai cu FC Brașov, una extrem de importantă în cursa pentru rămânerea ambelor echipe în prima ligă, va fi decisă strict de evoluția celor două formații, iar acuzele legate de arbitraj să fie inexistente la finalul partidei”, se arată în finalul comunicatului.

Autor
Redacția deBanat.ro nu-și asumă responsabilitatea pentru comentariile postate de utilizatori.

Comentarii prin facebook

Scrie un comentariu

4 comentarii pentru acest articol

INO THE PERFECT SPIRIT OF TRUTH AND LIFE a spus: (March 13th, 2014 at 18:48 )

AȘA ESTE POLI TIMIȘOARA ESTE PE PRIMUL LOC LA ECHIPE DEZAVANTAJATE DE ARBITRAJ!AM PIERDUT CEL PUȚIN 8 P! HAI POLI TIMIȘOARA VICTORIE CU BRAȘOV ȘI VASLUI!!FACEȚI RECLAMAȚIE LA UEFA ȘI FIFA DACĂ SE MAI ÎNTÎMPLÂ AȘA CEVA!!

INO THE PERFECT SPIRIT OF TRUTH AND LIFE!!

 
picpoc a spus: (March 14th, 2014 at 08:06 )

Baaa, dar o echipa nu vreti? sau macar cateva sute de spectatori..fiti fraieri n continuare ca o faceti bine ;)..maxim 1 an va mai dau

 
@picpoc a spus: (March 14th, 2014 at 09:20 )

tu sa dai? bey, pey daca poti da dati tie un pic de creier, macar imprumut de la o vrabie

 
picpoc a spus: (March 14th, 2014 at 17:06 )

ce ziar Robuist aici..suferiti in tacere limbistilor…vine si robu la meci..cu totii a meci..alee

 
* Nume
* Email
Website
Mesajul tau:
Campurile notate cu * sunt obligatorii

Articole asemănătoare

Gauss topografie timisoara

Administratie vezi arhiva Administratie

CCIAT

Politica vezi arhiva Politica

MNB – Muzeul Național al Banatului

Sport vezi arhiva Sport

Statiunea Buzias

Social vezi arhiva Social

Economic vezi arhiva Economic

Știri de ultima oră vezi arhiva Știri de ultima oră

Error, no Ad ID set! Check your syntax!
Top
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com